Reklama

Niedziela Wrocławska

Wojownicy Maryi zapraszają w swoje szeregi młodych chłopców!

We Wrocławiu powstaje pierwsza w Polsce wspólnota Młodych Wojowników Maryi!

[ TEMATY ]

Wojownicy Maryi

Magdalena Lewandowska

Spotkanie organizacyjne dla młodych chłopców poprowadził ks. Dominik Chmielewski, założyciel wspólnoty Wojowników Maryi.

Spotkanie organizacyjne dla młodych chłopców poprowadził ks. Dominik Chmielewski, założyciel wspólnoty Wojowników Maryi.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkanie organizacyjne, w którym wziął udział salezjanin ks. Dominik Chmielewski, założyciel męskiej wspólnoty Wojowników Maryi, odbyło się w parafii Opieki św. Józefa i Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzi na wrocławskim Ołbinie. To właśnie tam, u ojców karmelitów, odbywać się będą spotkania dla Młodych Wojowników Maryi.

– To, co różni nas od innych katolickich wspólnot męskich, to absolutne nastawienie na duchowość Maryjną, na drogę Maryjną do Chrystusa. Już od wielu lat bardzo mocno widzę, że wszystko, co jest poświęcone Maryi, „umaryjnione” w Kościele, przetrwa największe burze i zawirowania. Niebu zależy na tym, żeby dzisiaj Maryja była bardziej znana i kochana – tłumaczył duchowość Wojowników Maryi ks. Dominik Chmielewski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jak zaznaczał, już od jakiegoś czasu kiełkowała w Wojownikach Maryi idea, by stworzyć wspólnotę dla młodych chłopców, by także ich formować: – Zastanawialiśmy się, co z synami Wojowników Maryi i z innymi chłopakami, którzy dorastają. Ks. Jan Bosko, założyciel salezjanów, w szczególny sposób kładł nacisk na formację młodych chłopaków. Szukał ich na ulicy, szukał ich tam, gdzie żaden inny ksiądz nie odważył się pójść. Bardzo mocno angażował się w wyprowadzanie chłopaków z destrukcyjnych środowisk, ze zniewoleń, z nałogów. Okazywał im troskę, miłość, pokazywał Chrystusa.

We Wrocławiu startuje pierwszy taki projekt w Polsce dla chłopców od Pierwszej Komunii Świętej do 18. roku życia. – Zaczynamy we Wrocławiu w parafii Opieki św. Józefa i zobaczymy, jak ta wspólnota się rozwinie. Chłopcy zostaną podzieleni na dwie grupy, starszą i młodszą. Będzie czas na wspólną modlitwę, na formację, ale również czas na sporo ruchu i sportu – mówił ks. Dominik Chmielewski. I tłumaczył: – Młodzi ludzie dzisiaj są bardzo zagrożeni ze strony świata i wymagają innego, powiedziałbym „salezjańskiego”, podejścia. Chodzi o integralną całość młodego człowieka, o jego rozwój ducha, ale też i ciała. Sport jest bardzo ważny w kształtowaniu chłopców – sport kształtuje charakter, kształtuje serce, kształtuje zdrowe zdyscyplinowane ciało. Sami wiemy, jaki dzisiaj z tym jest problem. Ostatnio rozmawiałem z ordynatorem zakładu psychiatrycznego w Grudziądzu, który mówił, jak przeładowane są młodymi ludźmi zakłady psychiatryczne w Polsce. Młodzi nie dają sobie rady z życiem. Potrzeba nam wzmacniać ich psychikę i ciało, by radzili sobie z codziennymi problemami w szkole, w domu, na podwórku.

Reklama

Opiekunem duchowym wspólnoty Młodych Wojowników Maryi będzie karmelita o. Krzysztof Piskorz, przeor klasztoru i proboszcz parafii. – Praca z dziećmi i młodzieżą nie jest mi obca. Bardzo się cieszę, że taka wspólnota powstaje i że młodzi chłopcy będą mieli szansę na integralny wzrost duchowy i rozwój fizyczny – podkreśla.

Pierwsze spotkanie 9 marca o godzinie 14.00 w parafii Opieki św. Józefa przy ul. Ołbińskiej 1 we Wrocławiu.

2024-02-27 15:24

Ocena: +8 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wojownicy Maryi złożą przysięgę Niepokalanej

[ TEMATY ]

Niepokalanów

Wojownicy Maryi

ks. Dominik Chmielewski

pasowanie

Wspólnota Wojownicy Maryi

W najbliższą sobotę Niepokalanów będzie oblężony przez 2,5 tys. mężczyzn. W bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, 114 mężczyzn dołączy do męskiej wspólnoty Wojowników Maryi.

Uroczyste pasowanie i złożenie przysięgi miecza odbędzie się podczas sprawowanej w południe Eucharystii. Mężczyźni z różnych stron Polski w Niepokalanowie rozpoczną spotkanie już o godz. 10.30. Będzie im towarzyszył duszpasterz tej męskiej wspólnoty salezjanin ks. Dominik Chmielewski SDB. – Być Wojownikiem Maryi to znaczy walczyć pod sztandarem Niepokalanej z szatanem, grzechem i swoimi słabościami na wszystkich polach swojego życia – mówi „Niedzieli” Piotr Hubert Kowalski, lider warszawskiego regionu Wojownicy Maryi. Pierwsze uroczyste pasowanie mężczyzn na Wojowników Maryi odbyło się w 2016 roku w Czerwińsku, dwa kolejne miały miejsce w Lądzie koło Poznania. Najbliższe odbędzie się w Niepokalanowie, ponieważ to właśnie w tym miejscu przez cały rok mężczyźni z warszawskiego regionu odbywają formację. – Ogromnie wzrasta nasza miłość do Kościoła, do sakramentów, do Eucharystii, spowiedzi i adorowania Pana Jezusa. Jesteśmy zakochani w Matce Bożej – dodaje Piotr Hubert Kowalski. Podkreśla, że celem Wojowników Maryi jest głęboka relacja z Matką Bożą i przeżywanie swojego życia razem z Nią. – Ona prowadzi swoich wojowników i jest mistrzynią naszego życia duchowego. To Ona ze wszystkich istot ziemskich jako jedyna całkowicie pokonała wszystkie pokusy szatana, dlatego jest dla nas wzorem – podkreśla lider warszawskich Wojowników Maryi. – Wspólnota ta oferuje nam braterską pomoc w walce duchowej. Daje oparcie, kiedy jest się słabym. To wielka pomoc dla mężczyzn, którzy w dzisiejszym świecie są zatruwani fałszywymi wzorami męskości. Gdy jest się w gronie innych mężczyzn, którzy podejmują podobną walkę, odzyskuje się sens i cel swego życia. Naszym celem jest pomoc mężczyznom w przywracaniu ich tożsamości – dodaje Piotr Huber Kowalski. Zgodnie z regułą wspólnoty, udział w spotkaniu biorą udział jedynie mężczyźni w wieku 18-50. Sobotnie spotkanie Wojowników Maryi w Niepokalanowie zakończy się o godz. 17.00.

CZYTAJ DALEJ

Jedźcie z Bogiem! Sezon motocyklowy rozpoczęty

Msza św., poświęcenie pojazdów, parada i piknik rodzinny z koncertem zespołu Wielebny Blues Band – tak motocykliści otworzyli sezon 2024 w Nowej Brzeźnicy.

Organizatorem spotkania był ks. Michał Sokalski, wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Nowej Brzeźnicy, należący do klubu motocyklowego God’s Guards Częstochowa. – Zakochałem się w motocyklach, kiedy chodziłem do liceum, a seminarium pomogło mi rozwinąć tę pasję. Pan Bóg pozwolił mi działać w środowisku motocyklistów, z których wielu nie ma z Nim za dużo wspólnego, ale dzięki takim wydarzeniom jak to dzisiejsze przybliżamy im Boga – powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Kosiniak-Kamysz: zapraszam młodych po szkole ponadpodstawowej na miesiąc szkolenia wojskowego

2024-04-15 14:49

PAP/Łukasz Gągulski

Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował w Krakowie, że razem ze Sztabem Generalnym przygotowywany jest program przeszkolenia wojskowego dla młodych, którzy ukończyli szkoły średnie. Zgodnie z zapowiedzią szkolenie trwałoby miesiąc i przygotowywałoby do aktywnej rezerwy.

"Przygotowujemy program, wspólnie ze Sztabem Generalnym, przeszkolenia zaraz po szkole średniej" – poinformował w poniedziałek Kosiniak Kamysz na konferencji prasowej w Krakowie. "Chciałbym zaprosić młodych ludzi po szkole ponadpodstawowej, zanim pójdą na studia czy do pracy, żeby przyszli na miesiąc przeszkolenia, żebyśmy mogli zaoferować im umiejętność, sprawność" – podkreślił minister obrony.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję