Reklama

Kościół

Przewodniczący Episkopatu prosi o włączenie się w modlitwę nowennową w intencji Ojczyzny

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaprasza do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20”. Będzie to odmawiana po Apelu Jasnogórskim modlitwa w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna rozpocznie się 16 marca a zakończy 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia.

[ TEMATY ]

nowenna

nowenna21:20

#21:20

nowenna2120.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

ZAPROSZENIE DO MODLITWY NOWENNOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach.

Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Zachęcam gorąco, aby odmawiać modlitwę w kościołach, kaplicach, parafiach i wspólnotach duszpasterskich.

Każdego dnia polecajmy Panu Bogu szczegółowe intencje:

· Dzień pierwszy (16 marca) – O odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do umocnienia ducha nas i naszych rodaków;

· Dzień drugi (17 marca) – O pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną;

· Dzień trzeci (18 marca) – O zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski;

· Dzień czwarty (19 marca) – O odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz o trwałość rodzin;

· Dzień piąty (20 marca) – O siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania;

· Dzień szósty (21 marca) – O światło Ducha Świętego dla Polaków, byśmy kierowali się zawsze dobrem Ojczyzny;

· Dzień siódmy (22 marca) – O prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych;

· Dzień ósmy (23 marca) – O szacunek i język dialogu w przestrzeni publicznej;

Reklama

· Dzień dziewiąty (24 marca) – O pełną ochronę prawną życia dzieci nienarodzonych.

W tych wszystkich intencjach pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki - wielkich orędowników Polski.

Szczegółowe informacje o nowennie będą dostępne w komunikatach prasowych.

✠ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 4 marca 2024 roku

Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej www.nowenna2120.pl można pobrać wszystkie materiały informacyjne, plakaty oraz grafiki na social media, które pozwolą dotrzeć z tą inicjatywą do wszystkich Polaków.

2024-03-04 07:04

Ocena: +29 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wspólne błaganie w intencji Ojczyzny. #21:20 na Jasnej Górze

[ TEMATY ]

nowenna21:20

#21:20

nowenna2120.pl

Jasna Góra jest duchową stolicą Polski. Tutaj trwa nieustanna modlitwa za naszą Ojczyznę. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, każdego dnia od 16 do 24 marca Apel Jasnogórski i odmawiana na jego zakończenie modlitwa w ramach nowenny #21:20 będą wspólnym błaganiem w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.

- Chcemy poprzez tę inicjatywę, która wpisuje się też w jasnogórską modlitwę zanoszoną codziennie podczas Apelu Jasnogórskiego modlić się za nasz kraj, o jedność, przebaczenie i pojednanie, abyśmy razem budowali na wspólnym fundamencie przyszłość Polski. Prosimy też o ochronę życia ludzkiego, abyśmy wszyscy pojęli, że ono jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci i że jego źródłem i dawcą jest Bóg - powiedział Prymas Polski abp. Wojciech Polak w rozmowie z Biurem Prasowym @JasnaGóraNews.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Jan Kurcoń

2024-04-14 13:45

Karol Porwich/Niedziela

13 kwietnia w Przeczowie, w wieku 94 lat życia i 68 lat kapłaństwa, zmarł ks. Jan Kurcoń.

Urodził się 30 kwietnia 1930 roku w Domaradzu. Święcenia kapłańskie przyjął 26 maja 1956 roku w Archikatedrze Wrocławskiej. Podczas swojej posługi kapłańskiej był wikariuszem w parafii pw. św. Stanisława w Świdnicy, w parafii NMP Matki Bożej Częstochowskiej we Wrocławiu oraz w parafii pw. św. Karola Boromeusza w Wołowie. Dalej swoją posługę administratora w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Strupinie [1958-1967], by następnie w 1967 roku zostać proboszczem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Przeczowie. Ksiądz Kurcoń na emeryturę odszedł w roku 2005, ale do końca swojego życia pozostał w Przeczowie.

CZYTAJ DALEJ

Ks. dr hab. Kowalski o powstającym dokumencie Papieskiej Komisji Biblijnej nt. cierpienia i choroby

2024-04-15 17:23

Duchowy, psychologiczny, medyczny i ekonomiczny wymiar cierpienia podejmie dokument Papieskiej Komisji Biblijnej zatytułowany „Cierpienie i choroba w Biblii”. Przygotowują go specjaliści z różnych kontynentów z myślą o wiernych Kościoła, osobach wyznających inne religie, a także ateistach. Cierpienie ma wymiar uniwersalny - przypomniał w rozmowie z KAI członek papieskiej Komisji jest profesor KUL ks. Marcin Kowalski. Dyskusja nad dokumentem była głównym przedmiotem ubiegłotygodniowego Zgromadzenia Plenarnego Papieskiej Komisji Biblijnej w Rzymie.

- Chodzi o przekazanie chrześcijańskiej nadziei całemu światu i wszystkim cierpiącym - wyjaśnia ks. Kowalski. Szacuje, że prace nad tekstem zostaną ukończone za 3 lata.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję