Reklama

Listy do redakcji

Z wakacji

Urszula i Wojtek Leciejowie z Zielonej Góry
Edycja szczecińsko-kamieńska 36/2003

Szanowna Redakcjo!
Jako Koło Dekanalne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Zielonej Górze już szósty rok wypoczywamy w Szkole Podstawowej we Wrzosowie.
Mimo że przebywamy tu corocznie tylko przez 2 tygodnie, to zauważyliśmy pozytywne symptomy rozwoju turystycznego tutejszych miejscowości nadmorskich. Widać również wielką troskę wielu osób o wzrost duchowy i moralny miejscowego społeczeństwa.
Miłym akcentem jest postawienie figury św. Franciszka koło kościoła filialnego pw. św. Franciszka z Asyżu we Wrzosowie. Zadbany teren kościoła jak również troska o oprawę liturgiczną Mszy św. mile nas zaskoczyła. Podczas Liturgii miejscowi parafianie dbają o śpiew, posługę ministrancką, w której zawsze czynnie uczestniczyliśmy. Serdeczne dziękujemy ks. Piotrowi Żelazko za wspaniałe słowo Boże o cierpliwości i umiejętności słuchania bliźniego w ciszy. W rozmowie z ks. Piotrem dowiedzieliśmy się, że jest neoprezbiterem pochodzącym z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Mimo licznych niedzielnych posług odwiedził naszą kolonię we Wrzosowie, udzielając błogosławieństwa oraz życząc miłego odpoczynku wychowawcom i dzieciom.
17 sierpnia uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Dziwnówku, którą celebrował bp Jan Gałecki. Ksiądz Biskup jako wikariusz pracował dwukrotnie w Zielonej Górze, zarówno w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela, jak i pw. św. Jadwigi. Po Eucharystii poprosiliśmy Księdza Biskupa do wspólnego zdjęcia i podzielenia się wspomnieniami z pobytu w Zielonej Górze. Pragnę nadmienić, że Ksiądz Biskup, będąc wikariuszem, przygotowywał mnie do sakramentu bierzmowania.
Mimo że przebywamy na tym terenie kolejny raz, to zawsze niezapomnianych przeżyć dostarczają nam zwiedzane obiekty w Kamieniu Pomorskim. Organizujemy corocznie wycieczki po wyspie wolińskiej.
Serdecznie pozdrawiamy Redakcję. Z radością zauważyliśmy korzystną zmianę w szacie graficznej. Nasze gratulacje.

Reklama

25 marca – Dzień Świętości Życia

2019-03-23 10:59

BP KEP / Warszawa (KAI)

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Świętości Życia. „Pasterze Kościoła w Polsce przypominają o największej wartości, jaką jest ludzkie życie” – czytamy w komunikacie po ostatnim zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

Ivan Kmit/Fotolia

Dzień Świętości Życia przypada dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie. W okolicach tego dnia na Jasną Górę przybywają obrońcy życia z całej Polski, by modlić się w intencji ochrony życia.

Co roku z okazji Dnia Życia w całej Polsce w różnym czasie organizowane są również Marsze dla Życia i Rodziny. To wyraz publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. W tym roku 24 marca, w Narodowym Dniu Życia, ulicami Warszawy przejdzie pierwszy ogólnopolski Narodowy Marsz Życia.

W Dniu Świętości Życia wiele osób składa też przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego czyli zobowiązuje się do modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Do tego, aby każda parafia włączyła się w dzieło Duchowej Adopcji, zachęcali biskupi w komunikacie po ostatnim zebraniu plenarnym. O włączenie się w tę inicjatywę apeluje również dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin ks. Przemysław Drąg oraz Krajowa Doradczyni Życia Rodzinnego Beata Choroszewska.

„Chcemy zaprosić, aby wszyscy księża proboszczowie, rodzice, katecheci i nauczyciele przypomnieli dzieciom i młodzieży, ale także małżeństwom i rodzinom o tym, że każde życie ludzkie jest piękne i jest święte” – podkreśla ks. Przemysław Drąg.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Sulęcin: Obraz św. Józefa nawiedził parafię św. Henryka

2019-03-25 22:28

Kamil Krasowski

Obraz św. Józefa Kaliskiego 24 i 25 marca nawiedził parafię św. Henryka w Sulęcinie.

R. Staniszewski
Czuwanie mężczyzn przed obrazem św. Józefa

Zapraszamy do fotogalerii!

Zobacz zdjęcia: Peregrynacja w parafii św. Henryka w Sulęcinie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem