Reklama

Wiara

Ludzkie historie

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją się cuda!

Jej prababcia i ojciec św. Maksymiliana Kolbego byli rodzeństwem. Trzy lata temu przeżyła nawrócenie – i to w momencie, gdy jej koleżanki uczestniczyły w czarnych marszach, domagając się prawa do aborcji.

Niedziela Ogólnopolska 12/2024, str. 68-69

[ TEMATY ]

świadectwo

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pani Sylwia Łabińska urodziła się w Szczecinie. Od ponad 30 lat mieszka w Niemczech, w Hanowerze. To tu skończyła szkołę, a następnie rozpoczęła pracę w hotelarstwie. Jej rodzina nigdy nie była zbytnio wierząca. Kobieta więc przez wiele lat żyła tak, jakby Boga nie było. – Do kościoła chodziłam jedynie z babcią, to było jeszcze w Szczecinie, potem już nie – tłumaczy.

archiwum prywatne

W domu niewiele mówiło się o apostole Niepokalanej i okolicznościach jego okrutnej, męczeńskiej śmierci. Pani Sylwia, będąc w ciąży, szukała imienia dla swojego syna. – Wiedziałam, że mamy w rodzinie świętego, zapadła decyzja, że będzie nosił imię tego wielkiego człowieka. Ponieważ ojciec mojego dziecka pochodzi z Włoch, stwierdził, że po włosku imię Maksymilian to Massimo – opowiada nam pani Łabińska.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kiedy kobieta trafiła do szpitala, personel placówki zapytał ją, kiedy chciałaby urodzić (miała mieć cesarskie cięcie). – Dostałam termin na 14 sierpnia, a więc konkretnie w dniu, kiedy umarł o. Kolbe – dodaje. Massimo nie przyszedł na świat w tym dniu, ponieważ za każdym razem, kiedy przychodziła kolej pani Sylwii, to inna kobieta zaczynała rodzić. – Za trzecim razem, kiedy lekarz przyszedł do mnie, stwierdził: „Tak długo, jak pracuję w zawodzie, to czegoś takiego jeszcze nie widziałem”. A był to już starszy doktor – wspomina w rozmowie z nami krewna św. Maksymiliana.

Cuda za wstawiennictwem o. Kolbego

Massimo urodził się 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po dwóch latach okazało się, że chłopiec nie może stanąć na własnych nogach. Diagnoza – choroba genetyczna, SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. W wieku 3 lat dziecko poruszało się na wózku inwalidzkim. – Świat mi się zawalił i myślałam, że nie dam rady – wspomina pani Sylwia.

Wraz z synem pojechali do Częstochowy, aby prosić Matkę Bożą o pomoc. – Żyliśmy wtedy daleko od Boga i Kościoła – podkreśla pani Łabińska. Dwa miesiące później fizjoterapeutka Massima stwierdziła, że choroba „jakby się zatrzymała”. Chłopiec przestał chorować i zaczął przybierać na wadze. – Już wtedy powinnam się nawrócić i zacząć się modlić, ale Bóg wydawał mi się taki odległy.

Podziel się cytatem

Do momentu, w którym moje koleżanki poszły na strajki kobiet, aby walczyć o prawo do aborcji. Odczułam wtedy wewnętrzne przynaglenie, aby się temu przeciwstawić. Napisałam swój pierwszy w życiu list pro-life – wyznaje nam pani Sylwia.

Reklama

To był punkt zwrotny w jej dotychczasowym życiu. Dzięki pomocy Jezusa odnalazła właściwą drogę. Zaczęła czytać Pismo Święte, poszukiwała informacji na temat świętych Kościoła katolickiego, nauczyła się modlitwy różańcowej. – Otworzyły mi się oczy. Jesteśmy zbawieni łaską, przez wiarę, że Chrystus umarł za nasze grzechy – zauważa pani Sylwia. Po 30 latach kobieta poszła do spowiedzi. Od tamtej pory często przystępuje do Komunii św. Regularnie uczestniczy we Mszy św. i nabożeństwach. – Dzięki ludziom, których poznałam, nauczyłam się żyć inaczej, dostrzegać Boże działanie w codzienności – mówi tygodnikowi "Bliżej Życia z Wiarą" pani Sylwia Łabińska.

Przyznaje, że w jej życiu dzieją się cuda. – Kiedy zaistniała potrzeba przebudowania łazienki w domu, aby przystosować pomieszczenie dla syna, wiele firm odmówiło wykonania remontu. Po kilku dniach bezowocnych poszukiwań pojawiła się jedna z ekip. Na samochodzie dostawczym widniał napis: „Kolbe”. Miałam łzy w oczach i nie mogłam uwierzyć w to, co się dzieje – opowiada.

Podziel się cytatem

Massimo ma obecnie 14 lat. Uczęszcza do szkoły, gdzie uczy się 1600 uczniów. On jako jedyny porusza się na wózku inwalidzkim. – Nie jest łatwo, ale gdyby nie nasza wiara, byłoby ciężej! Gdyby nie miłość do mojego syna, nie nawróciłabym się i nie spotkałabym w swoim życiu Boga – zaznacza pani Sylwia.

„Niech Twoja wola się dzieje, Ojcze”

Przekonuje, że cierpliwość to szczególna cnota, dzięki której można przezwyciężyć cierpienie i pokusy. Pozwala uznać, że druga osoba również ma prawo do egzystencji. Pani Sylwia mówi nam, że jej misją jest ochrona życia poczętego. – My, jako rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, dostaliśmy wyjątkowe zadanie – dawać miłość bezwarunkową naszym dzieciom. To ona, w połączeniu z wiarą chrześcijańską, może nas uskrzydlić i pozwolić wzbić się na wyżyny człowieczeństwa. Wybór należy do każdego z nas: czy będziemy dźwigać krzyż codzienności z Bożą pomocą, czy też dalej, licząc tylko na ludzkie siły. Ja jestem zbyt słaba, bym ten ciężki krzyż mogła nieść w pojedynkę, lecz z Jezusem nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych – zapewnia.

Kobieta systematycznie uczęszcza na rekolekcje, pielgrzymuje, bierze udział w spotkaniach kółka biblijnego oraz chętnie podejmuje tematy związane z wiarą. Nie wstydzi się publicznie mówić o Bogu. – Jestem Mu bardzo wdzięczna za łaskę wiary. Każdy z nas może liczyć na najlepszą pomoc – wsparcie z Nieba. Jezu, ufam Tobie i niech będzie wola Twoja, a nie moja! – dodaje z uśmiechem pani Sylwia.

2024-03-19 13:47

Ocena: +76 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie trzeba się rozpychać

O najnowszym wyróżnieniu, o niezwykłych chwilach związanych z fotografowaniem św. Jana Pawła II oraz o postrzeganiu współczesnej Polski z Adamem Bujakiem rozmawia Maria Fortuna-Sudor

MARIA FORTUNA-SUDOR: – W jaki sposób dowiedział się Pan, że został, wraz ze sławnym architektem Mario Bottą, laureatem medalu, który od 10 lat przyznaje Papieska Rada ds. Kultury?

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

[ TEMATY ]

litania loretańska

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

KRÓLOWO ANIOŁÓW

CZYTAJ DALEJ

#PodcastUmajony (odcinek 19.): Strzelaj. Nie spudłujesz

2024-05-18 19:30

[ TEMATY ]

#PodcastUmajony

Mat.prasowy

Co zrobić, żeby w ciągu dnia dusza nie zemdlała z głodu? Czy modlitwa może być jak proca? I co to właściwie ma wspólnego z przekąską i przystawką? Zapraszamy na dziewiętnasty odcinek „Podcastu umajonego” ks. Tomasza Podlewskiego o maryjnej modlitwie aktami strzelistymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję