Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Bóg pragnie naszego zbawienia

Rozważania do Ewangelii J 12, 44-50.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Środa, 24 kwietnia

• Dz 12, 24 – 13, 5a • Ps 67 • J 12, 44-50

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus tak wołał: «Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał. A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał. Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić. A wiem, że przykazanie Jego jest życiem wiecznym. To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział».

Reklama

Jezus daje świadectwo o swoim Ojcu: „kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał”. Jezus mówi nam: przyszedłem jako światło, by rozjaśnić ciemności tych, którzy uwierzą; nie przyszedłem na świat, by go potępić, ale zbawić. Te słowa są świadectwem Jezusa o misji, z jaką Bóg Ojciec posyła Go na świat. Teraz to już ode mnie zależy, czy te słowa Jezusa poruszą moje wnętrze, czy uwierzę Jezusowi i czy pozwolę, by te słowa stawały się światłem na drodze mojego życia. Poprzez te słowa możemy odkrywać swoje najgłębsze pragnienia Ojca i Syna. Bóg pragnie naszego zbawienia, a Jezus przychodzi do nas, by nam oznajmić, przypomnieć, a zarazem wprowadzi nas na drogę zbawienia, by stać się na niej naszym przewodnikiem.

H.C.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-03-16 10:48

Ocena: +37 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hosanna! Chwała Temu, który przychodzi w imię Pana

[ TEMATY ]

rozważania

Bożena Sztajner\Niedziela

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

Przynosimy dzisiaj palmy i idziemy w procesji za Jezusem wjeżdżającym do Jerozolimy. W Ewangelii według św. Jana (12, 15) czytamy: „Oto przybywa twój król, siedząc na źrebięciu oślicy”. Reakcje współ-czesnych Jezusowi są różne: prosty lud ściele przed Nim dywan z płaszczy i gałęzi palmowych i woła: „Hosanna! Chwała Temu, który przychodzi w imię Pana” (Mk 11, 9), niektórzy faryzeusze żądają: „Nauczycielu, upomnij Twoich uczniów!” (Łk 19, 39), inni „mówi- li między sobą: «Zobaczcie: nic nie zyskujecie. Oto świat poszedł za Nim»” (J 12, 19). Dzisiaj świat zdaje się odchodzić od Boga coraz bardziej, coraz trudniej iść za Nim, wiadomo, co nas czeka: Wielki Piątek. Jego i nasz. Nie wolno nam jednak zapomnieć, że nie na piątku kończy się historia, bo jest Niedziela Zmartwychwstania. I Niedziela Miłosierdzia, i Zesłanie Ducha Świętego. I Maryja. Pan Bóg ubezpiecza mnie na różne sposoby na drogę za Nim, do nieba.

CZYTAJ DALEJ

Kłamstwo imigracyjne

2024-05-18 16:35

[ TEMATY ]

migranci

imigranci

Adobe.Stock

To przykład swoistej schizofrenii politycznej, gdy rząd na forum Rady Unii Europejskiej głosuje przeciw paktowi imigracyjnemu, a następnie… jego premier obwieszcza, że będziemy beneficjentem regulacji, przeciwko której rząd głosował! Albo więc pan premier robi dobrą minę do złej gry albo nie wiedział ,co głosował.

Teraz słyszymy gremialne pocieszanie się i nas, że nowa polityka imigracyjna UE to nic złego,ba,wręcz przeciwnie. Po pierwsze: wejdzie w życie za dwa lata. Po drugie: dostaniemy z tego tytułu pieniądze, bo dadzą nam za przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Po trzecie: opozycja straszy imigrantami.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Rozpoczęła się 100. Pielgrzymka Służby Zdrowia

2024-05-19 09:02

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

BPJG

Apel Jasnogórski rozpoczął 100. Pielgrzymkę Służby Zdrowia. Poprowadził go przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia bp Romuald Kamiński. Zawierzył Maryi Jasnogórskiej wszystkich, którzy służą na co dzień życiu i zdrowiu Polaków, także Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie. Modlił się o pokój w Ukrainie i w Ziemi Świętej; „o jak najlepsze wywiązanie się nas jako chrześcijan wobec sióstr i braci cierpiących z racji barbarzyństwa wojny, o odnowienie człowieka, o nową kulturę codziennego życia, delikatność i współczucie w relacjach międzyludzkich; o kulturę cywilizacji miłości”.

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia Maryi przyzywanej jako Uzdrowienie chorych powierzył wszystkich cierpiących - w szpitalach, domach opieki, hospicjach, wszelkich placówkach medycznych, chorych pozostających w domach, chorych przewlekle, samotnych i starszych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję