Reklama

Niedziela Kielecka

Słodko - gorzka wspólnota

Tę nazwę dla duszpasterstwa osób rozwiedzionych i żyjących w związkach niesakramentalnych zaproponował ks. Marian Fatyga, opiekujący się środowiskiem od 2023 roku.

Dziar

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Chodzi o dużo gorzkich doświadczeń osłodzonych myślą, że i dla nas, mimo sytuacji, w jakiej się znajdujemy jest nadzieja, że nie jesteśmy straceni w oczach Boga – mówi Niedzieli Anna Wira, która wraz z mężem Piotrem jest we wspólnocie od 2002 roku.

Spotkania formacyjne, prowadzone przez ks. Fatygę, odbywają się w pierwszą i trzecią środę miesiąca o godz. 19 w budynku plebani. Za nimi już spotkanie poświąteczne, 3 kwietnia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Dzielimy się świadectwami i doświadczeniem życiowym. Prowadzę katechezę i spotykamy się także na modlitwie w kościele lub w salce na projekcji filmu – opowiada kapłan. Z myślą o nich planuje nieformalne spotkania pn. „Z duszpasterzem przy stoliku”, ma pomysły wakacyjne, kulturowe, wspólne wyprawy do kina i wiele innych. Zaprasza wszystkich zainteresowanych. Tę duszpasterską schedę ks. Marian Fatyga przejął po swoim poprzedniku ks. Stanisławie Królu. Niektórzy z uczestników biorą udział w spotkaniach od kilkunastu, a nawet dłużej – lat. Jak Ania i Piotr Wira.

- Kiedyś chowaliśmy się ze wstydem za filarami w kościele, a ks. Król wyciągnął nas zza tych filarów i nauczył, że chociaż czujemy się gorsi, to mamy prawo walczyć o swoją relację z Bogiem – uważają Ania i Piotr.– Teraz zmieniło się i wciąż zmienia podejście do nas w Kościele, osoby o dłuższym stażu silniej odczuwały kiedyś swoje odrzucenie. Wciąż zbliżamy się do Boga poprzez poznawanie Słowa Bożego, udział we Mszy św., ale też budowanie więzi miedzy nami, przyjaźni, bliskości – opowiadają. Niektóre z par uzyskały unieważnienie poprzednich małżeństw w Kościele i ich droga została

2024-03-29 15:18

Oceń: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy rekord we Francji: ponad 20 000 dorosłych i nastolatków przyjęło chrzest w Wielkanoc

2026-04-07 10:07

[ TEMATY ]

chrzest

Francja

Adobe Stock

We Francji odnotowano ponad 20 000 chrztów dorosłych i nastolatków podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych, co stanowi wzrost o 20% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Nowy raport opublikowany przez Konferencję Episkopatu Francji przedstawia najnowsze statystyki dotyczące tegorocznych Świąt Wielkanocnych, obchodzonych w niedzielę 5 kwietnia, podczas których około 8200 nastolatków i 13 200 dorosłych przyjęło wiarę katolicką.
CZYTAJ DALEJ

Nakazane święta kościelne w 2026 roku

[ TEMATY ]

Nakazane święta kościelne

Karol Porwich/Niedziela

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2026 roku.

Wśród licznych świąt kościelnych można wyróżnić święta nakazane, czyli dni w które wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy świętej oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych. Lista świąt nakazanych regulowana jest przez Kodeks Prawa Kanonicznego. Oprócz nich wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy w każdą niedzielę.
CZYTAJ DALEJ

Bitwa wodna na łódzkim Manhattanie

2026-04-07 16:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Bitwa wodna na łódzkim Manhattanie

Bitwa wodna na łódzkim Manhattanie

Tradycja polewania się wzajemnie wodą w Wielkanocny Poniedziałek przetrwała do dziś. Śmigus Dyngus to oblewanie się wodą jeden drugiego. Kultywuje się tę zabawę na łódzkim Manhattanie.

Już po raz trzeci odbyła się tutaj Galanta Bitwa Wodna. - Piękna tradycja połączona z super zabawą. Jak pamiętam z dzieciństwa biegałem po osiedlu, wtedy jeszcze z wiadrami i z grupą chłopaków. Nie było to takie ucywilizowane jak dzisiaj. Teraz na Manhattanie mamy prawdziwą bitwę wodną w centrum miasta, blisko ul. Piotrkowskiej. Każdy może wziąć udział, przychodzi ze swoim sprzętem, a my mamy balony z wodą i pamiątkowe koszulki – powiedział Marcin Gołaszewski radny Rady Miejskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję