Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Tam, gdzie jest Bóg, nie ma miejsca na strach

Rozważania do Ewangelii J 6, 16-21.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sobota, 13 kwietnia. Dzień powszedni albo wspomnienie św. Marcina I, papieża i męczennika

• Dz 6, 1-7 • Ps 33 • J 6, 16-21

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi przeprawili się przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wiatru. Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszy li się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

Człowiek często przeżywa największy strach i niepewność w nocy, zwłaszcza w swojej słabości, gdy mocno boli. Odczuwają to chorzy i ci, którzy mają jakieś kłopoty. Ewangelista Jan opisuje to w dzisiejszym fragmencie Ewangelii. Uczniowie w burzliwą noc doświadczyli największego strachu. Nagle zobaczyli Jezusa „kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi” (J 6, 19b). Wszyscy uczniowie byli w bojaźni, zaniepokojeni i przestraszeni, pytali, czy to On. Mówi im: „To Ja jestem, nie bójcie się!”. Opisana dzisiaj sytuacja jest podobna do tej, która wydarzyła się po zmartwychwstaniu Jezusa. Nauczyciel, który tyle razy ich „zaskakiwał” swoją postawą i zachowaniem, podchodzi do apostołów nad morzem. Również na morzu pojawia się po swoim zmartwychwstaniu. Jezus chce i im, i nam pokazać, że nawet wtedy, gdy nie jest z nimi tak fizycznie, wciąż jest obecny w inny sposób. Uczniów należy uspokoić i zachęcić, wzmacniać na dalsze misje. Jezus pozostał stale obecny z nami w Eucharystii – tam jest nam dany, tam wchodzi w nasze życie i niesie ze sobą pokój, radość, miłość, zaufanie, nadzieję... To właśnie tam najczęściej usłyszymy „To Ja jestem, nie bójcie się!”. Tam, gdzie jest Bóg, nie ma miejsca na strach, On uwalnia nas od strachu, niepewności. Nie bójcie się.

Reklama

M.Z.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-03-15 10:01

Ocena: +30 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień po dniu budujmy osobistą relację z Jezusem

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 21, 20-25.

Sobota, 18 maja. Dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika

CZYTAJ DALEJ

Tajemnicza interwencja z nieba

2024-06-18 14:27

Niedziela Ogólnopolska 25/2024, str. 71

[ TEMATY ]

cud

Bliżej Życia z wiarą

Wikimedia Commons

Jego choroba była już w nieodwracalnej III fazie. Przewlekłe porentgenowskie zapalenie skóry na jego dłoniach miało na zawsze pozbawić go wykonywania zawodu.

Ile wart jest chirurg bez dłoni? Takie pytanie zadawał sobie dr Manuel Nevado Rey. Leczenie było dla niego nie tylko zawodem, było wręcz pasją, celem życia. Jednak postępująca choroba uniemożliwiła mu realizację życiowego powołania, miała pozbawić go dłoni, a pewnie i życia. Pomoc dla dr. Reya przyszła z nieoczekiwanej strony...

CZYTAJ DALEJ

44. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę - nowe ustalenia

2024-06-19 11:13

ks. Łukasz Romańczuk

Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia. Trwają ostatnie przygotowania do tych rekolekcji w drodze. W Brzeziej Łące spotkali się przewodnicy oraz służby pielgrzymkowe. Wypracowano konkretne decyzje i zmiany.

W niektórych grupach nastąpiły zmiany personalne. Nowego opiekuna mają pielgrzymi duchowi - gr. 16. Ojca Radosława Kramarskiego OFMconv zastąpił o. Tomasz Chmielewski OSPPE [plan duchowego pielgrzymowania poznamy niebawem]. Nowego przewodnika ma grupa 8 [Salwatoriańska]. Księdza Marka Sumarę SDS zastąpił ks. Konrad Nowak SDS. Z kolei w gr. 15 o. Oskara Maciaczyka OFM zastąpił o. Jarosław Zatoka OFM.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję