Reklama

Kościół

Mec. Krzysztof Wąsowski o tymczasowym aresztowaniu ks. Michała Olszewskiego

Tu nie powinien być zastosowany żaden środek zapobiegawczy – mówił Gość Radia Warszawa adwokat doktor Krzysztof Wąsowski, pełnomocnik księdza Michała Olszewskiego, prezesa fundacji Profeto, który w czwartek 28 marca został aresztowany. Jak podkreśla gość, jest to tak zwany areszt wydobywczy.

[ TEMATY ]

Fundacja Profeto

Radio Warszawa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

– Człowiek ma być odizolowany po to, żeby jak najszybciej chciał wyjść z tego więzienia. Wyjść będzie mógł wtedy, kiedy się do wszystkiego przyzna i wtedy kiedy, żeby się z niego wydobyć, powie wszystko oskarżycielom i prokuratorom to, co oni chcą usłyszeć, co chcą zaprotokołować – wyjaśnił gość Radio Warszawa.

Podziel się cytatem

Reklama

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Przedstawiony jak dotąd zarzut dotyczy udziału w jednym z konkursów, organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

– Zarzut jest długi, chyba na prawie 4 strony rozpisany. W skrócie dotyczy tego, że fundacja Profeto nie powinna startować w konkursie na taki grant, który Ministerstwo Sprawiedliwości organizowało, żeby zbudować, no chyba największy albo jeden z największych ośrodków pomocy ofiarom przestępstw seksualnych – bo nie mają doświadczenia, bo nie spełniają jakiś warunków. To wszystko jest nieprawda – mieli swoje doświadczenia i spełniali te warunki. No ale nie, bo niektórzy urzędnicy tak twierdzą – mówił adwokat Wąsowski.

Adwokat na antenie Radia Warszawa zapewniał, że o defraudacji pieniędzy nie mogło być mowy.


Podziel się cytatem

Reklama

– Te pieniądze były zgodnie z tym, co żądało Ministerstwo Sprawiedliwości, wydatkowane na ten projekt. Ten projekt prawie powstał, zostały tylko prace wykończeniowe, ostatni etap. I zostało to zablokowane – zauważył.

Reklama

Zgodnie z oświadczeniem fundacji Profeto, ksiądz Michał Olszewski prosi swoich słuchaczy i przyjaciół fundacji o modlitwę.


Podziel się cytatem

2024-04-06 15:43

Ocena: +7 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oświadczenie Profeto: czujemy się ofiarami przemocy i tak myślimy także o ks. Michale Olszewskim SCJ

[ TEMATY ]

Fundacja Profeto

Red./ak/GRAFIKA CANVA

W związku z licznymi pytaniami czujemy się w obowiązku poinformować Was, że założyciel naszej Fundacji ks. Michał Olszewski SCJ został aresztowany na trzy miesiące - czytamy w oświadczeniu profeto.pl.

PUBLIKUJEMY CAŁOŚĆ OŚWIADCZENIA:

CZYTAJ DALEJ

Ks. Michał Olszewski pozostanie w areszcie. Sąd odrzucił zażalenie

2024-05-23 09:56

[ TEMATY ]

Ks. Michał Olszewski

Archiwum parafii NSPJ w Bydgoszczy

Ks. Michał Olszewski

Ks. Michał Olszewski

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy postanowienia sądu I Instancji o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec trójki podejrzanych w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości – wśród nich wobec ks. Michała Olszewskiego.

PUBLIKUJEMY TREŚĆ KOMUNIKATU PROKURATURY KRAJOWEJ

Informacja o postanowieniach Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości

CZYTAJ DALEJ

Dziesiątki tysięcy mężczyzn przybyło do Matki Bożej Piekarskiej

2024-05-26 16:40

[ TEMATY ]

Piekary Śląskie

pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców

Adam Stano / Vatican News PL

Jak co roku, w ostatnią niedzielę maja, Kalwaryjskie Wzgórze w Piekarach Śląskich wypełniło się pielgrzymami. Mężczyźni i młodzieńcy przybyli do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, by zjednoczyć się na modlitwie pod hasłem „Jestem w Kościele”. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

„Kościół jest rodziną Bożą w świecie. Ty i ja, my wszyscy, na mocy chrztu udzielonego nam kiedyś, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, włączeni zostaliśmy w Chrystusa i w Kościół. Przychodzimy dziś, by Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za to włączenie dziękować” - mówił podczas homilii abp Polak, nawiązując do obchodzonej uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Prymas podkreślił również, jak ważne jest odpowiedzialne ojcostwo:„Odpowiedzialne za wypowiadane słowa, za podejmowane decyzje, za powierzonych sobie bliskich, (…), ale także za kształtowanie w sercach synów i córek prawdziwego Boga”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję