Reklama

Kościół

14 kwietnia w Kościele niedziela biblijna i VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego

W Kościele katolickim w Polsce w niedzielę 14 kwietnia odbędzie się VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Jego myślą przewodnią będą słowa z Dziejów Apostolskich "Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie".

[ TEMATY ]

tydzień biblijny

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czytanie rozpocznie XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem "Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele".

Narodowe Czytania Pisma Świętego odbywa się w Kościele katolickim w niedzielę biblijną – dwa tygodnie po Wielkanocy. Jego celem jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury i rozważania Słowa Bożego zawartego na kartach Biblii, którą ojcowie Kościoła nazywali "listem Boga do ludzi". W tym roku będzie towarzyszyło mu hasło z Dziejów Apostolskich "Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie". Nawiązuje ono programu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła".

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Główne obchody Narodowego Czytania Pisma Świętego odbędą się w niedzielę 14 kwietnia we Wrocławiu, w Krakowie-Łagiewnikach i na Jasnej Górze. Mszy św. o godz. 7.00 w Krakowie-Łagiewnikach będzie przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, o godz. 9.30 na Jasnej Górze ks. dr Marcin Zieliński, a we Wrocławiu o godzinie 13.00 biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej Jacek Kiciński – przekazało w komunikacie biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

W wielu parafiach po mszy św. rozdawane będą kartki z wypisanymi fragmentami z Dziejów Apostolskich, które mogą stanowić dla wierzących przesłanie na cały rok.

Narodowe Czytanie Pisma Świętego zainauguruje w Kościele katolickim w Polsce XVI Tydzień Biblijny obchodzony 14-20 kwietnia. W tym czasie w diecezjach w Polsce zaplanowano sympozja, rekolekcje i spotkania modlitewne członków diecezjalnego "Dzieła Biblijnego".

Pierwsze Narodowe Czytanie Pisma Świętego odbyło się w 2016 r. Inspiracją były obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. Celem inicjatywy jest ukazywanie Biblii jako uniwersalnego tekstu kultury, który jest zbiorem motywów, symboli i wzorców osobowych obecnych w kulturze polskiej i europejskiej.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II, Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR i Fundacja Dabar. (PAP)

Reklama

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ joz/

2024-04-10 14:48

Ocena: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

X Tydzień Biblijny

Niedziela zamojsko-lubaczowska 17/2018, str. IV

[ TEMATY ]

tydzień biblijny

Joanna Ferens

Podczas czytania Słowa Bożego

Podczas czytania Słowa Bożego

„Weźmijcie Pismo Święte” – pod tym hasłem odbył się X Tydzień Biblijny w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, podczas którego rozważano w szczególny sposób słowa Listu do Rzymian

Już na początku, niejako inaugurując obchody Tygodnia Biblijnego, zostały odczytane słowa z rozdziału ósmego tego listu: „Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: «Abba, Ojcze!«. Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi. Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale”.

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo Katarzyny Olubińskiej: Czuję wielką opiekę Maryi

2024-06-11 13:33

Niedziela Ogólnopolska 24/2024, str. 68-70

[ TEMATY ]

świadectwo

Bliżej Życia z wiarą

Archiwum prywatne

Katarzyna Olubińska-Godlewska

Katarzyna Olubińska-Godlewska

Katarzyna Olubińska-Godlewska – dziennikarka i autorka – w rozmowie z Angeliką Kawecką opowiada o swojej relacji z Matką Bożą i byciu mamą.

Skąd u Pani taka głęboka więź z Matką Bożą? Jak się ona zaczęła?

CZYTAJ DALEJ

Uniwersytet zaprasza na studia do Częstochowy

2024-06-14 10:31

[ TEMATY ]

Częstochowa

Uniwersytet Jana Długosza

Mat.prasowy

Trwa rekrutacja na rok akademicki 2024/2025. Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie oferuje kandydatom 60 kierunków kształcenia. Uczelnia proponuje studia I i II stopnia, jednolite studia magisterskie, w tym również zakończone uzyskaniem tytułu inżyniera oraz dualne. Propozycja zawiera również kierunki prowadzone w języku angielskim. Wśród nich znajduje się tegoroczna nowość - Medical Engineering (studia II stopnia prowadzone w języku angielskim, studia stacjonarne i niestacjonarne). Warto podkreślić, że w ostatnich latach uruchomiono liczne studia, które cieszą się powodzeniem wśród kandydatów: kierunek lekarski, prawo, ekonomia, psychologia, farmacja, filologia angielska, pielęgniarstwo i grafika. Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie proponuje również blisko 35 form studiów podyplomowych oraz liczne kursy i szkolenia.

O Uczelni

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję