Reklama

Franciszek

Papież dziękuje Fundacji Papieskiej za pomoc ubogim i stypendia

Ojciec Święty podziękował Fundacji Papieskiej za jej służbę na rzecz „ubogich, uchodźców, imigrantów, dotkniętych wojną i przemocą” oraz za zapewnianie stypendiów. W tym roku Fundacja Papieska zapowiedziała przekazanie 14,7 miliona dolarów na stypendia i pomoc humanitarną, jako wyraz swej służby Ojcu Świętemu i Kościołowi katolickiemu na całym świecie.

[ TEMATY ]

stypendium

ubodzy

papież Franciszek

Fundacja Papieska

Vatican Media/www.vaticannews.va/pl

Franciszek przyjmuje członków Fundacji Papieskiej

Franciszek przyjmuje członków Fundacji Papieskiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ojciec Święty podkreślił, że od momentu powstania Fundacja Papieska jest instrumentem wielkanocnej radości, niosąc bliskość, współczucie i czułość miłości Jezusa wielu braciom i siostrom na całym świecie. „Wasze wsparcie dla różnych projektów edukacyjnych, charytatywnych i apostolskich przyczynia się do integralnego rozwoju tak wielu osób, w tym ubogich, uchodźców, imigrantów, a obecnie coraz większej liczby osób dotkniętych wojną i przemocą” - powiedział Franciszek.

Papież podkreślił pomoc Fundacji Papieskiej dla stypendystów Funduszu Stypendialnego Jana Pawła II. Franciszek powiedział, że „stypendia przyznawane osobom świeckim, konsekrowanym, seminarzystom i kapłanom z krajów rozwijających się umożliwiają im podjęcie studiów na papieskich uniwersytetach w Rzymie i pozwalają ich odbiorcom skuteczniej świadczyć o Ewangelii zarówno w ich krajach ojczystych, jak i poza nimi”. W ciągu ponad 20 lat ok. 1700 osób podjęło studia na rzymskich uniwersytetach papieskich dzięki stypendiom przyznanym przez Fundację Papieską.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zwracając się do 140 członków Fundacji Papieskiej obecnych w Rzymie, Papież powiedział: „Nadal pomagacie Następcom Piotra budować wiele lokalnych kościołów i troszczyć się o dużą liczbę osób mających mniej szczęścia i wypełniać w ten sposób mandat powierzony Apostołowi przez naszego Pana. Za całą waszą hojność serdecznie dziękuję”. Franciszek podkreślił również, że „programy Fundacji Papieskiej sprzyjają duchowej i braterskiej więzi z ludźmi z wielu różnych kultur, języków i regionów, którzy otrzymują pomoc”. „Wasza służba jest tym bardziej potrzebna w naszych czasach, naznaczonych indywidualizmem i obojętnością” - podsumował.

13 kwietnia Fundacja Papieska zapowiedziała, że przeznaczy 14,7 miliona dolarów na stypendia i pomoc humanitarną w służbie Ojcu Świętemu i Kościołowi katolickiemu na całym świecie.

Reklama

Wpływ Fundacji Papieskiej jest konkretny - w 2024 roku 9 921 000 USD ma zostać rozdzielone między odbiorców dotacji wskazanych przez Watykan. Fundusze te wesprą 118 projektów w ponad 60 krajach, służąc najuboższym z ubogich. Ponadto Fundacja Papieska zapewni stypendia w wysokości 819 000 USD, umożliwiając ponad 100 księżom, osobom zakonnym i seminarzystom studiowanie w Rzymie w ramach Programu Stypendialnego Świętego Jana Pawła II. Fundacja Papieska zapewnia również niezbędną pomoc humanitarną za pośrednictwem swojego Funduszu Misyjnego, przeznaczając 4 000 000 USD na fundusze nadzwyczajne w czasach kryzysu na wyżywienie głodnych, opiekę nad chorymi i schronienie dla bezdomnych.

Od momentu powstania Fundacja Papieska i jej Stewardzi Świętego Piotra przeznaczyli ponad 225 milionów dolarów na dotacje i stypendia dla ponad 2400 projektów wybranych przez papieży Franciszka, Benedykta XVI i św. Jana Pawła II.

Fundacja Papieska jest jedyną organizacją charytatywną w Stanach Zjednoczonych, która zajmuje się wyłącznie spełnianiem próśb Ojca Świętego dotyczących potrzeb Kościoła katolickiego.

2024-04-12 20:16

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zainaugurowano 16. edycję stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Warszawa

stypendium

stypendyści

portal-informacyjny.com

W formie on-line zainaugurowano 16. edycję stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, której laureatami jest 250 młodych osób, wyróżniających się działalnością artystyczną, społeczną, naukowa i sportową.

Stypendystom pogratulował Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II. Zaprezentowano również film, którego bohaterami jest pięcioro laureatów poprzednich edycji stypendiów.

CZYTAJ DALEJ

Papież jedności

2024-05-07 08:46

Niedziela Ogólnopolska 19/2024, str. 22

[ TEMATY ]

Św. Jan I

pl.wikipedia.org

Św. Jan I, papież

Św. Jan I, papież

Oparł się władzy świeckiej, by bronić autorytetu Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Kłamstwo imigracyjne

2024-05-18 16:35

[ TEMATY ]

migranci

imigranci

Adobe.Stock

To przykład swoistej schizofrenii politycznej, gdy rząd na forum Rady Unii Europejskiej głosuje przeciw paktowi imigracyjnemu, a następnie… jego premier obwieszcza, że będziemy beneficjentem regulacji, przeciwko której rząd głosował! Albo więc pan premier robi dobrą minę do złej gry albo nie wiedział ,co głosował.

Teraz słyszymy gremialne pocieszanie się i nas, że nowa polityka imigracyjna UE to nic złego,ba,wręcz przeciwnie. Po pierwsze: wejdzie w życie za dwa lata. Po drugie: dostaniemy z tego tytułu pieniądze, bo dadzą nam za przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Po trzecie: opozycja straszy imigrantami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję