Reklama

Niedziela Lubelska

Lublin. Tydzień Biblijny

Wydawnictwo "Gaudium"

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W niedzielę, 14 kwietnia, w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lublinie odbyła się diecezjalna inauguracja XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego, którego tematem przewodnim jest hasło „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

Podczas Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. prof. Mirosława S. Wróbla, dyrektora Instytutu Nauk Biblijnych KUL i Moderatora Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej, nastąpiło włączenie nowych członków do Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej. Podczas Niedzieli Biblijnej wierni otrzymali fragmenty tekstów biblijnych do osobistego rozważania i aktualizowania w swoim życiu. Po Mszach Świętych była możliwość nabycia nowych wydań Pisma Świętego i literatury biblijnej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W parafiach archidiecezji odbyła się uroczysta intronizacja Pisma Świętego oraz zostały wygłoszone homilie biblijne zachęcające do systematycznego czytania Słowa Bożego w rodzinach i w grupach parafialnych.

Reklama

W Tygodniu Biblijnym odbędą się następujące wydarzenia:

16 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Lublinie - W Blasku i Mocy Słowa Bożego. Temat: Modlitwa w Piśmie Świętym: Modlitwa dziękczynienia. Prowadzi ks. prof. Mirosław S. Wróbel.

18 kwietnia (czwartek) o godz. 19.45 Archikatedra Lubelska – Szkoła Słowa Bożego: Lectio divina (J 10,11-18). Prowadzi ks. prof. Mirosław S. Wróbel.

19 kwietnia (piątek) o godz. 17.30 Kościół rektoralny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6): Biblijna Droga Światła. Prowadzi ks. dr Marcin Zieliński.

2024-04-14 18:25

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pan wzywa do drogi Chrystusowej

2024-05-18 15:15

[ TEMATY ]

diakonat

Zielona Góra

święcenia diakonatu

Bp Adrian Put

Katarzyna Krawcewicz

Nowo wyświęceni diakoni z biskupem Adrianem Putem oraz księżmi formatorami

Nowo wyświęceni diakoni z biskupem Adrianem Putem oraz księżmi formatorami

18 maja w konkatedrze zielonogórskiej bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom.

Diakon Jakub Błażyński pochodzi z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Otyniu, a diakon Jakub Cieplak – z parafii św. Henryka w Sulęcinie.

CZYTAJ DALEJ

Jak działa Duch Święty?

No właśnie, w co wierzę albo lepiej – w Kogo? Na ile my, dorośli, pamiętamy jeszcze prawdy, które stanowią fundament naszej wiary? A może trzeba je sobie przypomnieć – krok po kroku? Jak niegdyś na lekcjach religii...

Przytoczę historię o pewnym chłopcu – trudno powiedzieć, czy wydarzyła się ona naprawdę. Otóż ten chłopiec poszedł kiedyś do spowiedzi. Nie był jednak rozmowny podczas tej spowiedzi, powiedział tylko: „Niech ksiądz mi przebaczy, ponieważ zgrzeszyłem: obrzucałem błotem i kamieniami autobusy i pociągi oraz nie wierzę w Ducha Świętego”. Jak by nie patrzeć na tę historię, jedno wydaje mi się bardzo naiwne, a nawet wręcz głupie: nie wierzyć w Ducha Świętego.

CZYTAJ DALEJ

XIV Konwencja Stanowa w Polsce - Rycerzy Kolumba

2024-05-19 08:24

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Facebook/Rycerze Kolumba w Polsce

Rycerze Kolumba zwołali XIV Konwencję Stanową Zakonu, w tym roku odbywa się ona w Licheniu.

W XIV Konwencji Stanowej uczestniczą - z pełnią praw - Delegaci z Rad Lokalnych zarejestrowanych do dnia 1 marca 2024 roku. Każda Rada jest reprezentowana przez dwóch Delegatów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

div>

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję