Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Uczniowska integracja

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Szkoły

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

d

W ramach 2. roku działań przyznanej akredytacji Erasmus+ uczennice z klas: szóstej i ósmej Publicznej Szkoły Podstawowej OO. Bernardynów w Wiączyniu Dolnym wzięły udział w grupowej mobilności na Węgry.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wyjazd był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach akredytacji przyznanej na lata 2021-2027. Szkołą przyjmującą była Kossuth Lajos Általános Iskola w mieście Kóka, ok. 50 km od Budapesztu.

Reklama

 W trakcie wizyty uczestniczki wzięły udział w zajęciach: językowych, informatycznych, integracyjnych  i kulturowych. Ich celem było doskonalenie umiejętności ICT i języka angielskiego. Uczennice z Polski wraz z węgierskimi rówieśniczkami uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, poznawały bogactwo oraz historię Węgier. Do zajęć warsztatowych należały: wycieczka do Budapesztu, zwiedzanie Muzeum Myślistwa w Hatvan czy spacer na wzniesienie Kékes, najwyższą węgierską górę (1014 m npm) w paśmie Mátra.

Uczennice wzbogaciły swój warsztat językowy, skorzystały z nowoczesnych technologii, a także zdobyły wiedzę z zakresu kultury i historii. Kontakt z językiem angielskim był nieustanny, zarówno podczas zajęć ICT, jak i podczas wycieczek, wizyt w restauracjach oraz zakupów.  

Już w maju br. węgierska grupa odwiedzi szkołę w Wiączyniu Dolnym.

2024-04-15 17:30

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiewiórczyn: W miłości i otwartości

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

Sierpień to miesiąc pielgrzymek na Jasną Górę. Jedni ruszają w drogę a inni przyjmują pielgrzymów w swoich domach. Wiewiórczyn leży na trasie wielu pielgrzymek. Jedne tylko przechodzą a inne zatrzymują się na terenie naszej Parafii. Pierwszą z nich jest franciszkańska brązowa grupa z Brodnicy, która jest częścią pielgrzymki z Ziemi Lubawskiej.

CZYTAJ DALEJ

Odnaleźć człowieka

Niedziela toruńska 33/2016, str. 7-8

[ TEMATY ]

Toruń

Anna Głos

Za pierwsze zarobione pieniądze nabyć butelkę kosztownego alkoholu. Po pracy wypić piwo, oglądając jednocześnie jego reklamy ze sympatycznymi zwierzakami. Na weselu podać wódkę, bo tak zarządziły mama z teściową. Opić narodziny pierwszego syna i wnuka. Niektórzy nazywają to tradycją. Jednak, gdy ta tradycja zaczyna zamieniać się w dramat uzależnienia od alkoholu, wówczas traci swój urok, a zamienia się w problem, o którym trudno mówić
Z ks. Dawidem Szymaniakiem posługującym wśród osób z uzależnieniem alkoholowym rozmawia Joanna Kruczyńska

JOANNA KRUCZYŃSKA: – Z jakim nastawieniem rozpoczynał Ksiądz posługę duszpasterską wśród uzależnionych od alkoholu w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w podtoruńskich Czerniewicach?

CZYTAJ DALEJ

Papież zachęca do codziennego czytania i rozważania słowa Bożego

2024-05-19 12:43

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Do codziennego czytania i rozważania słowa Bożego zachęcił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Regina caeli”, jaką odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Papież przypomniał, że Jezus w Ewangelii mówi nam, że Duch Święty powie nam „o wszystkim, cokolwiek usłyszał”. „Są to słowa wyrażające wspaniałe uczucia, jak miłość, wdzięczność, zawierzenie, miłosierdzie. Słowa, które pozwalają nam poznać piękną, jasną, konkretną i trwałą relację, jaką jest wieczna miłość Boga. Słowa, którymi zwracają się do siebie Ojciec i Syn. Są to właśnie przemieniające słowa miłości, które Duch Święty w nas powtarza, i które dobrze nam czynią, gdy je słuchamy, gdyż powodują, że w naszym sercu rodzą się i wzrastają te same uczucia i te same intencje” - wskazał Franciszek. Dlatego ważne jest, żebyśmy się nimi karmili na co dzień, czytając fragment z kieszonkowej Ewangelii, wykorzystując do tego krótkie dogodne chwile.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję