Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Podwieczorek z tańcem

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Różnorodne style taneczne zaprezentowali młodzi tancerze i tancerki podczas spotkania muzycznego Podwieczorek z tańcem w Pałacu Młodzieży w Łodzi.

Na Młodzieżowej Scenie Rozmaitości Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima spotkali się tancerze reprezentujący różne taneczne style – taniec klasyczny, nowoczesny, jazzowy i ludowy. Widzowie mieli szansę poczuć i posmakować różnorodności tańca, aby w ten sposób doświadczyć, jak pięknie potrafi on łączyć wszystkich tych, którym po prostu w duszy gra. - Platon napisał: „Taniec wpływa bardziej niż jakakolwiek inna sztuka na duszę”… Jest więc najdoskonalszym sposobem wyrażania emocji, pomaga uzewnętrzniać piękno głęboko ukryte w zakamarkach niejednej duszy, wyzwala w tancerzu to, co najlepsze i najpiękniejsze. Z kolei Marta Graham mówiła: „Taniec jest ukrytym językiem duszy, a wielcy tancerze nie są świetni ze względu na swoją technikę, są świetni ze względu na swoją pasję” (…) Nie byłoby jednak nas, tancerzy, gdyby nie nasi nauczyciele, profesorowie, mentorzy, którym zawdzięczamy ciągłe rozbudzanie potrzeby stawania się lepszymi, którzy wskazują nam kierunek i towarzyszą w chwilach tanecznych sukcesów oraz trudnych momentach zwątpienia. Taniec dla nas jest po prostu nieodłączną, może nawet najważniejszą częścią życia. Chcemy, by świat dzięki tej sztuce stawał się coraz piękniejszy. Sięgnijmy gwiazd, bierzmy z życia to, co najlepsze, niech taniec unosi nas wysoko, a naszych skrzydeł niech nie podcina żadna trudność – mówiła, wprowadzając słuchaczy w koncert, tancerka ZPiT Poltex.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na scenie zaprezentowali się studenci II roku Wydziału Sztuk Scenicznych Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi; kierunek Choreografia i Techniki Tańca, studenci I, II i III roku Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi; kierunek Taniec, specjalność tancerz-choreograf, uczennice Niepublicznej Szkoły Baletowej w Łodzi; Szkoły Sztuki Tańca. Gospodarzami wydarzenia byli tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Poltex, którzy zaprezentowali nowy układ tańców lubelskich.

Reklama

Na zakończenie koncertu głos zabrała Iwona Brzezińska – kierownik i główny choreograf ZPiT Poltex. Pomysłodawczyni inicjatywy „Podwieczorek z tańcem” podziękowała młodzieży za udział oraz piękne taneczne etiudy i układy choreograficzne, a kadrze za profesjonalne wielogodzinne przygotowanie i czas spędzony na salach tanecznych.

Na Młodzieżowej Scenie Rozmaitości Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima regularnie odbywają się koncerty muzyczne, widowiska taneczne czy przedstawienia teatralne prezentujące twórczość młodych artystów.

2024-04-17 16:30

Ocena: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Seniorzy szyją maskotki dla dzieci

Maskotki – małpki wkrótce trafią do dzieci przebywających na pediatrycznych oddziałach onkologicznych w szpitalach w całej Polsce i w Niemczech.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski złożył rezygnację z urzędu metropolity krakowskiego w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego

2024-06-22 10:06

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Episkopat Flickr

Abp Marek Jędraszewski

Abp Marek Jędraszewski

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas spotkania dotyczącego zmian personalnych w diecezji poinformował, że złożył na ręce papieża Franciszka rezygnację z pełnionego urzędu metropolity krakowskiego w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego. 24 lipca skończy 75 lat.

Zgodnie z przepisami kościelnymi, gdy ordynariusz diecezji osiągnie wiek emerytalny 75 lat, składa na ręce papieża rezygnację z pełnionego urzędu, a na jego miejsce mianowany jest nowy. Papież może też zdecydować o przedłużeniu posługi metropolity pomimo osiągnięcia wieku emerytalnego.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda: wizyta w Pekinie przyczynia się do budowania relacji między Polską a Chinami

2024-06-24 11:42

[ TEMATY ]

Chiny

Andrzej Duda

PAP/Radek Pietruszka

W sierpniu przyszłego roku zakończę misję jako prezydent RP w głębokim poczuciu tego, że moja wizyta w Pekinie przyczynia się do dalszego budowania relacji pomiędzy Polską a Chinami - podkreślił w poniedziałek podczas spotkania z przewodniczącym ChRL Xi Jinpingiem prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Duda przebywa z kilkudniową wizytą w Chinach. W poniedziałek spotkał się z przywódcą ChRL Xi Jinpingiem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję