Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Podwieczorek z tańcem

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Różnorodne style taneczne zaprezentowali młodzi tancerze i tancerki podczas spotkania muzycznego Podwieczorek z tańcem w Pałacu Młodzieży w Łodzi.

Na Młodzieżowej Scenie Rozmaitości Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima spotkali się tancerze reprezentujący różne taneczne style – taniec klasyczny, nowoczesny, jazzowy i ludowy. Widzowie mieli szansę poczuć i posmakować różnorodności tańca, aby w ten sposób doświadczyć, jak pięknie potrafi on łączyć wszystkich tych, którym po prostu w duszy gra. - Platon napisał: „Taniec wpływa bardziej niż jakakolwiek inna sztuka na duszę”… Jest więc najdoskonalszym sposobem wyrażania emocji, pomaga uzewnętrzniać piękno głęboko ukryte w zakamarkach niejednej duszy, wyzwala w tancerzu to, co najlepsze i najpiękniejsze. Z kolei Marta Graham mówiła: „Taniec jest ukrytym językiem duszy, a wielcy tancerze nie są świetni ze względu na swoją technikę, są świetni ze względu na swoją pasję” (…) Nie byłoby jednak nas, tancerzy, gdyby nie nasi nauczyciele, profesorowie, mentorzy, którym zawdzięczamy ciągłe rozbudzanie potrzeby stawania się lepszymi, którzy wskazują nam kierunek i towarzyszą w chwilach tanecznych sukcesów oraz trudnych momentach zwątpienia. Taniec dla nas jest po prostu nieodłączną, może nawet najważniejszą częścią życia. Chcemy, by świat dzięki tej sztuce stawał się coraz piękniejszy. Sięgnijmy gwiazd, bierzmy z życia to, co najlepsze, niech taniec unosi nas wysoko, a naszych skrzydeł niech nie podcina żadna trudność – mówiła, wprowadzając słuchaczy w koncert, tancerka ZPiT Poltex.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na scenie zaprezentowali się studenci II roku Wydziału Sztuk Scenicznych Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi; kierunek Choreografia i Techniki Tańca, studenci I, II i III roku Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi; kierunek Taniec, specjalność tancerz-choreograf, uczennice Niepublicznej Szkoły Baletowej w Łodzi; Szkoły Sztuki Tańca. Gospodarzami wydarzenia byli tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Poltex, którzy zaprezentowali nowy układ tańców lubelskich.

Reklama

Na zakończenie koncertu głos zabrała Iwona Brzezińska – kierownik i główny choreograf ZPiT Poltex. Pomysłodawczyni inicjatywy „Podwieczorek z tańcem” podziękowała młodzieży za udział oraz piękne taneczne etiudy i układy choreograficzne, a kadrze za profesjonalne wielogodzinne przygotowanie i czas spędzony na salach tanecznych.

Na Młodzieżowej Scenie Rozmaitości Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima regularnie odbywają się koncerty muzyczne, widowiska taneczne czy przedstawienia teatralne prezentujące twórczość młodych artystów.

2024-04-17 16:30

Ocena: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Marczak: Decydujące jest dobro, które czynię

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum parafii

- Ostatecznie nie to, że czyniłem zło jest decydujące o odrzuceniu przez Jezusa Sędziego. Decydujące jest dobro, które czynię albo którego nie czynię. Błogosławieni są ci, którzy czynią dobro, przeklęci są ci, którzy dobra nie czynią – mówił bp marczak podczas łódzkiego pielgrzymowania do kościoła stacyjnego.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Michał Olszewski pozostanie w areszcie. Sąd odrzucił zażalenie

2024-05-23 09:56

[ TEMATY ]

Ks. Michał Olszewski

Archiwum parafii NSPJ w Bydgoszczy

Ks. Michał Olszewski

Ks. Michał Olszewski

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy postanowienia sądu I Instancji o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec trójki podejrzanych w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości – wśród nich wobec ks. Michała Olszewskiego.

PUBLIKUJEMY TREŚĆ KOMUNIKATU PROKURATURY KRAJOWEJ

Informacja o postanowieniach Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości

CZYTAJ DALEJ

„Jesteś nadzieją” - częstochowski Marsz dla Życia i Rodziny dotarł na Jasną Górę

2024-05-26 18:41

[ TEMATY ]

Częstochowa

marsz dla życia i rodziny

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Na Jasnej Górze zakończył się częstochowski Marsz dla Życia i Rodziny, zorganizowany w tym roku pod hasłem „Jesteś nadzieją”. Tradycyjnie ubrani na biało jego uczestnicy przeszli Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnogórskie, gdzie pod figurą Maryi Niepokalanej został złożony hołd z kwiatów.

- Przejście ulicami Częstochowy, to okazja do promocji życia i rodziny wśród młodzieży, a także dorosłych. Maszerujemy po to, by świętować, cieszyć się i pokazywać radość z naszych rodzin i każdego życia. Nawet, jeśli niektóre rodziny doświadczone są kryzysami, chorobami, to życie zawsze jest na pierwszym planie. Tym się chcemy radować, tym się chcemy dzielić - powiedział Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji „Ku pełni życia”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję