Reklama

Kościół

Ks. Węgrzyniak: trwać w Chrystusie - to nasze zadanie

My jesteśmy jak latorośle. Jezus jest winnym krzewem. I to tak naprawdę On dzięki swojemu słowu nas oczyszcza. Jego Ojciec robi wszystko, żeby ta winorośl funkcjonowała jak najlepiej, a naszym zadaniem, jedynym zadaniem w tej Ewangelii, to jest po prostu trwać w Chrystusie - mówi biblista ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak w komentarzu dla Vatican News - Radia Watykańskiego do Ewangelii Piątej Niedzieli Wielkanocnej 28 kwietnia.

[ TEMATY ]

ks. Wojciech Węgrzyniak

Karol Porwich/Niedziela

Ks. Wojciech Węgrzyniak

Ks. Wojciech Węgrzyniak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ks. Wojciech Węgrzyniak zaznacza, że „od czasu do czasu zastanawiamy się, co jest najważniejsze, cośmy powinni przede wszystkim w życiu robić”. Biblista wskazuje, że odpowiedź znajduje się w dzisiejszej Ewangelii. „Przede wszystkim powinniśmy trwać w Chrystusie” - mówi.

Jezus podkreśla, że On jest winnym krzewem, a my latoroślami. Słowo Jezusa nas oczyszcza. Bóg Ojciec robi wszystko, żeby winorośl naszego życia funkcjonowała jak najlepiej, dlatego ważne jest trwanie w Chrystusie. „Greckie słowo ‘menein’ może również oznaczać ‘mieszkać’, więc to trwanie naprawdę oznacza bycie jak we własnym domu, bycie kogoś bliskiego, bycie na stałe” - wyjaśnia biblista.

Na zakończenie ks. Węgrzyniak zachęca do nieustannego trwania w Chrystusie „To jest absolutnie najważniejsze. A wtedy zobaczymy, że życie będzie przynosiło więcej owoców i to życie będzie płynęło nie tylko w nas, ale również w tych, z którymi będziemy blisko” - podsumowuje.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-04-28 15:22

Ocena: +15 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Węgrzyniak: w Niedzielę Dobrego Pasterza wpatrujmy się w Chrystusa

[ TEMATY ]

ks. Wojciech Węgrzyniak

Ewangelia komentarz

Karol Porwich/Niedziela

Ks. Wojciech Węgrzyniak

Ks. Wojciech Węgrzyniak

Ta niedziela, ta Ewangelia, chce nas zaprosić przede wszystkim do tego, żebyśmy się skupili na Chrystusie, żebyśmy w Niego się wpatrywali, żebyśmy w Nim widzieli źródło dobroci, bo dobry jest tylko Pan Bóg - mówi biblista ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak w komentarzu dla Vatican News - Radia Watykańskiego do Ewangelii Czwartej Niedzieli Wielkanocnej 21 kwietnia.

Ks. Wojciech Węgrzyniak podkreśla, że „to nie jest niedziela dobrych pasterzy ani to nie jest niedziela dobrych owiec. To jest Niedziela Dobrego Pasterza, bo pasterz dobry jest tylko jeden - to jest Jezus Chrystus”.

CZYTAJ DALEJ

Oświadczenie Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego KEP

2024-06-18 18:10

BP KEP

bp Wojciech Osial

bp Wojciech Osial

Komisja Wychowania Katolickiego KEP odnosząc się do informacji przekazanych przez Panią Minister Edukacji Barbarę Nowacką wyraża stanowczy sprzeciw wobec planowanych działań, które mają na celu redukcję nauczania lekcji religii do jednej godziny tygodniowo oraz łączenie klas na lekcjach religii – napisał w oświadczeniu bp Wojciech Osial, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP, w związku z informacjami Pani Minister Edukacji Barbary Nowackiej przekazanymi w dniu 17 czerwca 2024 roku w stacji TVN 24, zapowiadającymi zmiany w Rozporządzeniu o organizacji lekcji religii.

Publikujemy pełny tekst oświadczenia:

CZYTAJ DALEJ

Relikwie św. Maksymiliana Kolbe zainstalowano w Strzegowie

2024-06-18 13:15

[ TEMATY ]

relikwie

św. Maksymilian Maria Kolbe

Misja 47

Parafia św. Antoniego w Strzegowie

www.maksymilian-misja47.pl

Relikwie zainstalowano w ramach odpustu parafialnego

Relikwie zainstalowano w ramach odpustu parafialnego

W kościele św. Antoniego w Strzegowie, w ramach odpustu 16 czerwca, zainstalowano relikwie św. Maksymiliana M. Kolbe.

Wydarzenie poprzedziło Triduum o św. Maksymilianie, które poprowadził ks. Piotr Wadowski z parafii pw. Trójcy Świętej w Gubinie. Kapłan od kilku lat dokładnie zgłębia życie o. Kolbe i jego pobyt w obozie Stalag III B Amtitz w dzisiejszych Gębicach. Jak mówi, od tej pory w każdą środę po Mszy św. w kościele w Strzegowie, będą odmawiane modlitwy za wstawiennictwem św. Maksymiliana, za rodziny, a szczególnie ojców w Dekanacie Gubin, ale również w całej diecezji. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję