Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Starajmy się żyć uważnie, czujnie, aby odkrywać dobro

Rozważania do Ewangelii Mk 9, 38-40.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Środa, 22 maja. Dzień powszedni albo wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy

• Jk 4, 13-17 • Ps 49 (48) • Mk 9, 38-40

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Apostoł Jan rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w imię Twoje wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami». Lecz Jezus odrzekł: «Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami».

Reklama

Ktoś nieznany apostołom nauczał i czynił znaki w imieniu Jezusa i dlatego apostołowie chcieli go powstrzymać. Jezus natomiast mówi im, aby pozwolili działać temu człowiekowi. Kim była ta osoba i jaki był ten, którego imienia ani wieku nie znamy? Nic o nim nie wiemy, a mimo to dowiadujemy się o jego dobrych uczynkach. Musiał być prostym, zwykłym człowiekiem. Możemy go porównać do kogoś z nas, do jednego z nas. Możemy powiedzieć, że musiała to być osoba „świecka”, ktoś przekonany o potrzebie szerzenia królestwa Chrystusa, królestwa Bożego. To ewangeliczne zdarzenie uczy nas, że świeccy są ważną, może nawet kluczową częścią Kościoła, szczególnie teraz, w tych czasach, kiedy bycie chrześcijaninem oznacza często pójście pod prąd, jeśli chce się być autentycznym. Starajmy się być takimi w sercu, ale i na zewnątrz, dzieląc się bogactwem naszej wiary z innymi. I starajmy się żyć uważnie, czujnie, aby odkrywać dobro, które mogą czynić ludzie wokół nas.

W.Cz.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-04-16 14:29

Ocena: +27 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nasze myśli, słowa i czyny mogą być jak ziarnko gorczycy albo zaczyn!

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe.Stock.pl

Rozważania do Ewangelii Mt 13, 31-35.

Poniedziałek, 31 lipca. Św. Ignacego Loyoli, prezbitera, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Bp Ważny: Nie jesteśmy Kościołem, który upadł i nie może się już podnieść

2024-06-22 15:01

[ TEMATY ]

ingres

bp Artur Ważny

diecezja.sosnowiec.pl

Nie jesteśmy Kościołem, który upadł i nie może się już podnieść. Chcemy być Kościołem, który doświadczywszy tak wielkich trudności, może wstać mocą krzyża Jezusa - powiedział bp Artur Ważny w swojej homilii. W Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu odbył się dziś ingres bp. Artura Ważnego. Mszy św. przewodniczył abp Antonio Guido Filipazzi, nuncjusz apostolski w Polsce.

HOMILIA BISKUPA SOSNOWIECKIEGO ARTURA WAŻNEGO WYGŁOSZONA PODCZAS INGRESU DO KATEDRY SOSNOWIECKIEJ 22 CZERWCA 2024 ROKU

CZYTAJ DALEJ

Zakończenie roku formacji

2024-06-22 11:45

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

W parafii pw. Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata w Sandomierzu odbyło się spotkanie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.

Mszy św. przewodniczył ks. Łukasz Żaba SAC, moderator generalny ruchu, a koncelebrowali miejscowi kapłani oraz goście.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję