Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją nieśmiertelnością

Rozważania do Ewangelii J 6, 52-59.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Piątek, 19 kwietnia

• Dz 9, 1-20 • Ps 117 • J 6, 52-59

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Żydzi sprzeczali się między sobą mówiąc: «Jak On może nam dać swoje ciało na pożywienie?» Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje ciało i pije krew moją, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił. Nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.

Trudno pojąć słowa Jezusa, kiedy mówi i naucza tłumy i swoich uczniów w synagodze w Kafarnaum. Mówi o spożywaniu Jego ciała i krwi. Bez wiary, słuchacze odbierają słowa Jezusa jako zachętę do kanibalizmu. Jezus zaś mówi o swoim ciele i krwi jako o pokarmie, który ustanowi dla wszystkich pokoleń i narodów całej ziemi, by osiągnąć cel życia na wieki. Dziś i my, przychodząc na Eucharystię i uczestnicząc w niej, bierzemy udział w tym cudzie – w tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją nieśmiertelnością. Nasze zmysły widzą i czują kawałek chleba – opłatek – ale zmysłem wiary dotykamy całej głębi tajemnicy miłości – przyjmujemy Jezusa, który karmi nas i poi, staje się pokarmem na drogę do wieczności. Nie zawsze jesteśmy w stanie całym sobą i swoim jestestwem przychodzić na to spotkanie właściwie usposobieni, ale możemy właśnie tę słabość składać jako dar – bo On wypełnił nas sobą i przemienił nas w siebie. Pozwólmy Jezusowi na to, by mógł to czynić choć przez chwilę: przed i po przyjęciu Go do siebie.

Reklama

H.C.

ROZWAŻANIA NA ROK 2024 DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "ŻYĆ EWANGELIĄ". DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2024-03-16 10:16

Ocena: +30 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy świadectwem mojego życia potrafię innych przyciągnąć do Boga?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 3, 20-21.

Sobota, 20 stycznia. Dzień powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Sebastiana, męczennika

CZYTAJ DALEJ

Madonno Inwałdzka, módl się za nami...

2024-05-17 20:50

[ TEMATY ]

Rozważania majowe

Wołam Twoje Imię, Matko…

Karol Porwich/Niedziela

Pod koniec XIX stulecia kult Matki Bożej Inwałdzkiej zaczął powoli zanikać. Na odpusty przybywało coraz mniej pielgrzymów, głównie z najbliższej okolicy. Reszty dokonał pożar kościoła w 1889 r., podczas którego został uszkodzony cudowny obraz, zniszczone wota i ozdoby.

Rozważanie 18

CZYTAJ DALEJ

Matko Boża Kalwaryjska, módl się za nami...

2024-05-18 20:50

[ TEMATY ]

Rozważania majowe

Wołam Twoje Imię, Matko…

Ks. Mariusz Michalski

Cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej (w nowej sukni) w Kalwarii Pacławskiej

Cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej (w nowej sukni) w Kalwarii Pacławskiej

Wyrazem nieprzerwanego i wciąż żywego kultu, a jednocześnie największym religijnym wydarzeniem w XIX – wiecznej Galicji, była uroczysta koronacja obrazu w 1887 roku. Inicjatorem uroczystości był kardynał Albin Dunajewski, administrator diecezji krakowskiej.

Rozważanie 19

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję