Reklama

Kościół

Włochy/ Papież w Weronie: siejmy nadzieję, nie siejmy śmierci

"Siejmy nadzieję", "nie siejmy śmierci, zniszczenia, strachu"- apelował papież Franciszek podczas wizyty w Weronie w sobotę. Jednym z najbardziej sugestywnych wydarzeń w jej trakcie był uścisk Izraelczyka i Palestyńczyka, którzy stracili bliskich podczas konfliktu na Bliskim Wschodzie.

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/EMANUELE PENNACCHIO

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Arena pokoju - ucałują się sprawiedliwość i pokój” pod takim hasłem w antycznym amfiteatrze w Weronie odbyło się spotkanie papieża z ponad 12 tysiącami osób.

Na widok uścisku przedsiębiorcy z Izraela, którego rodzice zostali zabici przez Hamas, i Palestyńczyka, którego brat został zastrzelony podczas konfliktu, Franciszek powiedział: "Patrząc na ich uścisk niech każdy w swym sercu prosi Pana o pokój”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Oni mieli odwagę się uścisnąć. To nie jest tylko odwaga i świadectwo woli pokoju, lecz także projekt na przyszłość” - dodał papież.

Reklama

„Nasz ból, nasze cierpienie zbliżyły nas i doprowadziły nas do dialogu, by stworzyć lepszą przyszłość" - podkreślili dwaj mężczyźni. Mówili: "Jesteśmy przedsiębiorcami i wierzymy, że pokój jest największym przedsięwzięciem do zrealizowania”.

W czasie wizyty w Weronie papież odwiedził więzienie, gdzie zjadł obiad z osadzonymi i pracownikami. Powiedział im: "Bóg przebacza zawsze i przebacza wszystko".

Na stadionie Bentegodi Franciszek odprawił mszę, w której uczestniczyło około 31 tysięcy wiernych.

W homilii podkreślił: "Wszyscy potrzebujemy zgody"; "w naszej duszy, w rodzinie, w mieście, w społeczeństwie, w miejscu pracy".

"Przeciwieństwem zgody jest wojna, walka jednego z drugim" - dodał papież. (PAP)

2024-05-19 19:31

Ocena: +5 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek do niepełnosprawnych: Kościół was miłuje

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

papież Franciszek

Mazur/episkopat.pl

„Kościół was miłuje i potrzebuje każdego z was, aby wypełniać swoją misję w służbie Ewangelii” - napisał Ojciec Święty w orędziu na ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, a obchodzony 3 grudnia Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Papież podkreśla, że powołaniem każdego chrześcijanina jest przyjaźń z Jezusem. „Ufna i osobista przyjaźń z Jezusem może być duchowym kluczem do zaakceptowania ograniczeń, których wszyscy doświadczamy i do przeżywania naszego stanu w sposób pojednany. Może ona zrodzić radość, która napełnia serce oraz całe życie, ponieważ, jak napisał pewien wielki egzegeta, przyjaźń z Jezusem jest iskrą, która rozpala entuzjazm” – zapewnia Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Rzym: zmarł spowiednik papieża Franciszka

W nocy z czwartku 20 na piątek 21 czerwca br. w wieku 85 lat odszedł do domu Ojca o. Manuel Blanco Rodríguez OFM. Był między innymi definitorem generalnym, ministrem prowincjalnym, wizytatorem w różnych jednostkach Zakonu, a także prorektorem, dziekanem i profesorem filozofii na Papieskim Uniwersytecie Antonianum, a ostatnio jako spowiednikiem papieża Franciszka. Ojciec Święty przypomniał jego osobę podczas dzisiejszej modlitwy „Anioł Pański”, a wcześniej modlił się przy jego ciele.

„Dziękujemy Dawcy wszelkiego dobra za wszystko, czym nas obdarzył w życiu o. Manuela, łącznie z nieuniknionymi słabościami, które powierzamy niewyczerpanemu miłosierdziu Bożemu”, napisał generał franciszkanów o. Massimo Fusarelli do o. Joaquína Zurery Ribó, ministra prowincjalnego, i do wszystkich braci z Prowincji Niepokalanego Poczęcia w Hiszpanii.

CZYTAJ DALEJ

Święcenia biskupie ks. prał. Krzysztofa Nykiela

2024-06-23 07:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W sobotnie popołudnie, 22 czerwca br., w Bazylice św. Piotra w Watykanie odbyły się święcenia biskupie ks. prał. Krzysztofa Nykiela – Regensa Penitencjarii Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję