Reklama

Niedziela Małopolska

Bochnia

Makulatura na misje

    Dzięki ludziom dobrej woli i o otwartym sercu w Centrum Dziecka w Yaounde w Kamerunie powstaną następne sale przedszkolne dla dzieci pozbawionych opieki!

2024-05-26 20:58

Maria Ślusarz

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

    W sobotę 18 maja przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni odbyła się druga w tym roku zbiórka makulatury na misje. Zainteresowanie akcją było duże. Zebraliśmy 12 330 kg zużytego papieru i tektury. Cztery osoby przekazały ofiary pieniężne. Tak, więc na wyposażenie następnych sal przedszkolnych przekazaliśmy 5 334,00 zł!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

    Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pracowało pięcioro tutejszych parafian, za co składamy im gorące wyrazy wdzięczności. Tradycyjnie do akcji „Makulatura na misje” oprócz bardzo licznych osób indywidualnych włączyły się przedszkola, szkoły i różne instytucje. I tym razem nie zawiodły: Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepubliczne Przedszkole w Bochni, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Biesiadkach, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce, Szkoła Podstawowa im. Anny Iskry w Mietniowie, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kazimierza Brodzińskiego w Bochni, Filia Gminnej Biblioteki w Siedlcu. Do akcji włączyły się również: Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo w Bochni Kolektura LOTTO nr 021360 w Bochni, Bogdan Burski „ARTDIG” w Bochni, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kołdras w Bochni, Gospoda nad Rabą Agata Kołdras, PROMO – SPORT w Bochni, Usługi Pośrednictwa Ubezpieczeniowego Jacek Tyrka, Brzeska Pracownia Cukiernicza Jacek i Edyta Glonek, FPHU BILIT Jerzy Dymura w Starym Wiśniczu, Monika Stypa „MONIS” Dystrybucja Sprzedaż Detaliczna i Hurtowa Zniczy w Bochni, Cukiernia Broszkiewicz w Bochni. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do bocheńskich sklepów, instytucji i portali internetowych, które bezinteresownie umieszczają plakaty i informacje o Akcji „Makulatura na misje”.

    Dzięki sobotniej zbiórce oraz ludziom o otwartym sercu s. Pasjonistki będą mogły przyjąć następne dzieci do przedszkola. Na przyjęcie do przedszkola czeka jeszcze dużo dzieci, które są pozbawione opieki i jedzenia przez cały dzień.

Reklama

    Wszystkim wymienionym i niewymienionym darczyńcom za każdy oddany kilogram makulatury s. Kolbena i wspólnota s. Pasjonistek składa gorące podziękowania i zapewnienie o modlitwie i odprawianych Mszach świętych w intencji wszystkich wspomagających dzieło budowy Centrum Dziecka w Yaounde w Kamerunie .

    Zachęcamy również w miarę możliwości do przekazywania ofiar na budowę Centrum na konto:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,

ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock

Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000

dopisując przeznaczenie ofiary: - na budowę CENTRUM DZIECKA,

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielęgnujmy wiarę w nas i przekazujemy ją innym

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 4, 35-41.

Niedziela, 23 czerwca. Dwunasta niedziela zwykła

CZYTAJ DALEJ

Jubileusz obecności Jezusa

2024-06-23 00:39

Marzena Cyfert

Jubileusz 25-lecia parafii św. Wawrzyńca w Wołowie i posłanie na misje ks. Michała Olko

Jubileusz 25-lecia parafii św. Wawrzyńca w Wołowie i posłanie na misje ks. Michała Olko

Parafia św. Wawrzyńca w Wołowie obchodzi 25. rocznicę powstania. Na zakończenie Roku Jubileuszowego abp Józef Kupny, metropolita wrocławski przewodniczył uroczystej Eucharystii.

Ksiądz arcybiskup mówił o obecności Jezusa w Eucharystii i o radości, jaka płynie ze świętowania jubileuszu, który jest jubileuszem obecności Jezusa w tej wspólnocie. Na Mszy św. obecni byli kapłani z okolicznych parafii, siostry zakonne, przedstawiciele władz samorządowych, służby mundurowe, przedstawiciele szkół i liczni parafianie. Do wspólnoty parafialnej zostały wprowadzone relikwie św. Charbela a na koniec Mszy św. odbyło się błogosławieństwo i posłanie ks. Michała Olko na misje do Papui Nowej Gwinei. Medalami św. Jadwigi Śląskiej zostali też odznaczeni zasłużeni parafianie. Specjalny numizmat z podziękowaniem otrzymał ks. Stanisław Małysa, proboszcz parafii.

CZYTAJ DALEJ

Watykan a ZSSR

2024-06-23 17:36

[ TEMATY ]

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

W Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego na warszawskim Wilanowie jutro (24 czerwca) odbędzie się debata nt. Stolicy Apostolskiej wobec sowieckiego komunizmu.

Spotkanie organizowane jest we współpracy z Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i dotyczyć będzie książki Andrzeja Grajewskiego „W dialogu i zwarciu. Stolica Apostolska wobec sowieckiego komunizmu 1917-1991”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję