Reklama

Niedziela Częstochowska

Zdrowe relacje

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie przyzwyczaiła nas do organizacji niepowtarzalnych festynów rodzinnych. Tak będzie i w tym roku.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już w niedzielę 9 czerwca o godz. 15 rozpocznie się impreza pod hasłem: „Maryjo, ocal miłość i życie w każdej polskiej rodzinie”. Organizatorzy przygotowują wiele ciekawych atrakcji, m.in.: darmowy dmuchaniec, szereg konkursów i zabaw dla dzieci i młodzieży, najlepszą pod słońcem kiełbaskę i kaszankę z grilla oraz wręcz niebiańskie ciasta własnego wypieku. Czas umilać nam będą występy artystyczne. Zabawę uświetni występ Zespołu Tańców Dawnych „Secoli di danza”. Jak co roku patronat medialny nad wydarzeniem objął Tygodnik Katolicki „Niedziela”. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży. Dla organizatorów najważniejsze jest jednak to, aby poprzez wspólną zabawę uwielbiać Boga, a także to, żeby parafianie nie byli anonimowymi ludźmi w Kościele, lecz kochającą się i tętniącą życiem wspólnotą. Dzięki takim wydarzeniom mają niepowtarzalną szansę na to, by bliżej się poznać, nawiązać zdrowe relacje i przyjaźnie, które nadadzą ich życiu nowy kierunek.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich częstochowian do wspólnej zabawy. Uczestnicząc w tego typu imprezach, dajemy świadectwo przynależności do Kościoła i wyrażamy odpowiednie stanowisko wobec najwyższych wartości chrześcijańskich. Stajemy w obronie wiary, życia i rodziny.

W organizację festynu włączyły się wszystkie wspólnoty działające w parafii: rada duszpasterska, Rycerze Kolumba, Żywy Różaniec, Domowy Kościół, Ruch Światło-Życie, Liturgiczna Służba Ołtarza, Neokatechumenat oraz kapłani na czele z proboszczem ks. Andrzejem Sobotą. To dowód na to, że wszystkie wspólnoty działające w Kościele mogą wspólnie działać dla dobra społeczeństwa. Tutaj nie ma miejsca na niezdrową rywalizację. Tutaj buduje się cywilizację miłości i ten przykład jest godny naśladowania.