Reklama

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Głogowskiego

Zjednoczeni w Duchu

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 49/2000

28 października do kościoła pw. św. Mikołaja w Głogowie w pielgrzymce przybyły wspólnoty oazowe z głogowskich parafii: pw. św. Maksymiliana, pw. św. Klemensa, pw. Miłosierdzia Bożego, pw. NMP Królowej Polski oraz pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie, pw. św. Stanisława i św. Jadwigi Królowej we Wschowie i pw. św. Michała Archanioła z Łagoszowa.

Modlitwą uwielbienia w kościele jubileuszowym rozpoczął się Dzień Wspólnoty. Licznie przybyłych oazowiczów przywitał moderator rejonowy ks. Leszek Okpisz. Następnie w różnych formach - piosenką, wierszem, scenką biblijną grupy złożyły meldunki ze swojej oazowej pracy.

Rodzinna atmosfera i wspólny śpiew pomogły w zawiązaniu wspólnoty. Nie zabrakło różańcowej modlitwy, w której oazowicze polecili tegoroczną służbę Niepokalanej Matce Kościoła - patronce Ruchu Światło-Życie oraz prośbę o rychłą beatyfikacje założyciela Ruchu - Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. W tym czasie można było skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty. Najważniejszym punktem spotkania była Msza św. jubileuszowa, koncelebrowana przez księży moderatorów, której oprawę liturgiczną i śpiew przygotowała młodzież oazowa.

Po Eucharystii ok. 230 uczestników Dnia Wspólnoty udało się na Agapę - radosne spotkanie przy stole. Podniosłą chwilą było dzielenie się chlebem, który wspólnoty przyniosły w darach ofiarnych do ołtarza, była to okazja, aby wyrazić swoją życzliwość siostrom i braciom. Spotkaniu przy owocach, ciastku i herbacie towarzyszyły wspomnienia z wakacji, ciekawe dyskusje i rozmowy.

Księża moderatorzy i animatorzy ustalili, że miejscem kolejnego Dnia Wspólnoty, który rozpocznie się 9 grudnia o godz. 10.00, będzie parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie. Animatorem rejonowym została wybrana Marta Niwczyk z Głogowa.

Słowami wdzięczności, kapłańskim błogosławieństwem i pieśnią Zjednoczeni w Duchu - zakończono głogowski rejonowy Dzień Wspólnoty.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Sarah w Krakowie: przestańmy adorować samych siebie

2022-10-02 11:46

[ TEMATY ]

Kraków

kard. Robert Sarah

Bożena Sztajner/Niedziela

– Każdy staje przed wyborem: stać mocno przy Chrystusie, żyć Jego Ewangelią, czy iść za społeczeństwem zsekularyzowanym, ateistycznym – mówił w Krakowie kard. Robert Sarah. Hierarcha głosi rekolekcje „Co Duch mówi do Kościoła dzisiaj?”, które odbywają się w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów.

Zorganizowane przez Centrum Formacji Duchowej w Krakowie rekolekcje są częścią obchodów 25-lecia istnienia salwatoriańskiej placówki. Prowadzi je kard. Robert Sarah – sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w latach 2001-2010, przewodniczący Papieskiej Rady „Cor Unum” w latach 2010-2014, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w latach 2014-2021.

CZYTAJ DALEJ

Odpust Matki Bożej Różańcowej na Jasnej Górze

2022-10-02 14:52

[ TEMATY ]

Jasna Góra

różaniec

abp Wacław Depo

Jasna Góra/Facebook

- Największą przeszkodą w ewangelizacji świata jest brak wiary chrześcijan w to, czym mogą być z pomocą łaski Boga - przypomniał na Jasnej Górze abp Wacław Depo. Delegat Episkopatu Polski ds. Stowarzyszenia Żywego Różańca przewodniczył Mszy św. będącej sumą odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej. Uroczystość poprzedziły czterodniowe rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

W kazaniu abp Wacław Depo podkreślił, że Chrystusa musimy odnajdywać przez nasze codzienne zmagania i modlitwę, tak jak czyniła to Maryja.

CZYTAJ DALEJ

Uroczystości Kresowe w Łężycy

2022-10-03 09:49

[ TEMATY ]

Bp Adrian Put

Zielona Góra‑Łężyca

Uroczystości Kresowe

Marek Budniak

W Zielonej Górze – Łężycy 2 października odbyły się XIV Uroczystości Kresowe. Ich organizatorem było Stowarzyszenie Pamięć Polskich Kresów.

W programie znalazła się m.in. wystawa kresowych pamiątek w towarowym wagonie kolejowym, który jest stałym eksponatem muzealnym w Łężycy. Odbył się koncert pieśni patriotyczno-religijnych zespołu wokalnego „Nasza Łężyca”. Najważniejsze punkty programu to: Msza św. w intencji Ofiar Ludobójstwa Wołyńsko-Małopolskiego oraz tzw. „operacji polskiej”, której wykonawcą w latach 1937-1938 było sowieckie NKWD oraz uroczystość, z ceremoniałem wojskowym, przy Mauzoleum Pomniku Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej. Mszę św. celebrował Ksiądz Biskup Adrian Put w asyście Księdza Proboszcza Zygmunta Zimnawoda, Księdza Dziekana Jana Pawlaka, Księdza Kapelana Kresowiaków Zbigniewa Dymitruka. Homilię wygłosił Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski, który najpierw przypomniał męczeństwo św. Andrzeja Boboli, następnie wielkie cierpienie Polaków - ofiar nacjonalistów ukraińskich oraz odniósł się do tego co dzisiaj przeżywa naród ukraiński i jak ważne i potrzebne jest niesienie im pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję