Reklama

Kościół

Golgota Młodych to miejsce konfrontacji ludzi młodych z Krzyżem

Golgota Młodych to wspólnota ludzi odważnych, to miejsce odkrycia o sobie prawdy. To miejsce konfrontacji ludzi młodych z Krzyżem.

2024-06-21 10:20

[ TEMATY ]

Golgota Młodych

Golgota Młodych

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

ZAPRASZAMY NA GOLGOTĘ MŁODYCH 2024: „ŚWIATŁOCIEŃ”

Serpelice, Polska – Golgota Młodych powraca w tym roku z tematem „Światłocień”, inspirowanym encykliką Papieża Franciszka Amoris laetitia. To wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w dniach od 22 do 25 sierpnia, skierowane jest do młodych ludzi pragnących zgłębić swoje relacje i zrozumieć, jak Boża miłość przeplata się z codziennością.

CZYM JEST GOLGOTA MŁODYCH?

Golgota Młodych to miejsce, gdzie spotykają się młodzi ludzie, aby razem odkrywać drogę, którą wskazał Chrystus. To czas refleksji nad własnym życiem, relacjami oraz duchowym wzrostem. Temat spotkań w Serpelicach od samego początku nakierować miał na Krzyż Jezusa Chrystusa mający być drogowskazem dla młodego człowieka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

TEMAT „ŚWIATŁOCIEŃ”

Hasło tegorocznego spotkania, „Światłocień”, odnosi się do fragmentu encykliki Papieża Franciszka, który mówi, że wszyscy jesteśmy mieszanką światła i cienia. W czasie Golgoty Młodych będziemy przyglądać się naszym relacjom i wspólnotom, w których żyjemy, aby odkryć, jak Boża Łaska współpracuje z naszymi słabościami. Korzystając z fragmentów Pisma Świętego zastanowimy się w jaki sposób Bóg buduje z nami relacje.

Golgota Młodych

PROGRAM WYDARZENIA

W programie oprócz codziennej Eucharystii i czasu na integrację znajdą się m.in.:

• Droga Krzyżowa – pozwalająca na indywidualne przeżycie Męki Pańskiej.

• Nabożeństwa wieczorne – refleksja nad znaczeniem zdrowych relacji w naszym życiu.

• Warsztaty – praktyczne zajęcia skupiające się na budowaniu relacji, zarówno przyjacielskich, jak i

małżeńskich.

• Spotkania tematyczne – dyskusje o błędach, jakie popełniamy w relacjach, i o tym, jak je naprawić.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?

Podczas Golgoty Młodych uczestnicy będą mieli okazję zastanowić się nad własnymi doświadczeniami, poznać nowych ludzi i pogłębić swoje relacje z Chrystusem. To niepowtarzalna szansa na duchowy rozwój i odnalezienie światła Bożej Miłości w codziennym życiu.

Oto, co mówią uczestnicy poprzednich edycji:

Reklama

• „Zapamiętam, że Adoracja może odbywać się „bez spiny” i takie spotkanie z Panem Jezusem

może odbywać się na podobnej zasadzie co spotkanie z przyjaciółmi przy ognisku.”

• „Najlepsze w GM uważam to, że następuje skierowanie moich myśli na duchowość i Boga, przez większość czasu na tych rekolekcjach. Podczas normalnych dni w roku, tak często nie rozmyślam o tym. Myślę też, że na tym polegają w ogóle rekolekcje.”

ZOBACZ KANAŁ "GOLGOTY MŁODYCH" NA YT: youtube.com

GOŚCIE SPECJALNI

W tym roku będziemy gościć wyjątkowych prelegentów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, będą to m.in.:

• Bp Edward Dajczak – emerytowany biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, współorganizator Przystanku Jezus, autor książek „Przyjąć na nowo Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela” oraz „Doświadczyć dobroci Boga Ojca”. Znany jako „przyjaciel młodzieży”.

• Br. Mateusz Stachowski – franciszkanin, prezbiter, duszpasterz, egzorcysta, założyciel FranciszkanieTV, spowiednik, poeta i kierownik duchowy.

• Marta Jakubczyk – psycholog, psychoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Specjalizuje się w terapii indywidualnej i grupowej. Współpracuje z Ośrodkiem Terapeutyczno-Szkoleniowym w Lublinie oraz z Ośrodkiem Profilaktyki, Diagnozy i Terapii Zdrowia Psychicznego „RODZINA” w Chełmie.

• Piotr Jakubczyk – psycholog, psychoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej i Duchowej INIGO oraz z Ośrodkiem Terapeutyczno-Szkoleniowym w Lublinie i z Ośrodkiem „RODZINA” w Chełmie.

INFORMACJA O ZMIANACH

Z uwagi na zmieniające się przepisy, w tym roku Golgota Młodych będzie dostępna wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat. Decyzja ta została podjęta w celu zapewnienia zgodności z nowymi regulacjami prawnymi. Dziękujemy za zrozumienie i liczymy na Waszą obecność.

KONTAKT

Więcej informacji o wydarzeniu i zapisach można znaleźć na naszej stronie internetowej: golgotamlodych.pl lub bezpośrednio u organizatorów.

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Szymon z Lipnicy

[ TEMATY ]

święty

www.bernardyni.pl

Młodość i droga do kapłaństwa

Św. Szymon urodził się w miejscowości Lipnica, zwanej dzisiaj Lipnicą Murowaną (koło Bochni). Przyszedł na świat między 1435 a 1440 r. Jego rodzice Anna i Grzegorz byli średnio zamożni, należeli do niższej warstwy mieszczańskiej. Byli ludźmi głębokiej wiary. Szymon już w domu rodzinnym wzrastał w atmosferze życia chrześcijańskiego i otrzymał dobre wychowanie religijne. Źródła pisane podkreślają, że od dzieciństwa wykazywał wyjątkową pobożność.

CZYTAJ DALEJ

Niepoczytalna transwestytka i jej rzekome stygmaty. Ta historia wydarzyła się naprawdę!

2024-07-18 21:09

[ TEMATY ]

stygmaty

Adobe Stock

Jak myślicie, drodzy Czytelnicy, czy transwestyta może mieć stygmaty? Samo pytanie jest w pierwszej chwili szokujące, jednak zadałem je nie bez powodu. Słyszeliście o niejakiej Bercie Mrazek o pseudonimie Georges Marasco?

Jej czeski ojciec i belgijska matka rzekomo wyrzucili ją na ulicę w młodym wieku i musiała sobie radzić sama. Śpiewała więc w nocnych klubach, a nawet podjęła pracę w cyrku braci van Been, gdzie jako Georges Marasco zajmowała się tresurą dzikich zwierząt. Szczególnie upodobała sobie lwy. Po zakończeniu pierwszej wojny światowej została oskarżona o szpiegostwo na rzecz niemieckich okupantów. Baron van Zuylen van Nyevelt i pięciu innych śledczych prowadziło w jej sprawie dochodzenie (trwające od 25 listopada 1918 roku do 2 maja 1919 roku) jednak nie udało im się znaleźć obciążających Mrazek dowodów.

CZYTAJ DALEJ

Studia nad małżeństwem i rodziną

2024-07-18 17:17

plakat organizatorów

    Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie wraz z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II zapraszają do udziału w rekrutacji na podyplomowe studia z duszpasterstwa rodzin w roku akademickim 2024/2025. Rejestracja na stronie internetowej UPJPII trwa do 23 września br.

    Studia Podyplomowe Duszpasterstwo Rodzin są kontynuacją Studium Teologii Rodziny, które zapoczątkowane przez kard. Karola Wojtyłę i dr Wandę Półtawską przez wiele lat było prowadzone przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitarnej w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję