Reklama

Niedziela Sandomierska

Chwałowice

Czas kolędowania

Niedziela sandomierska 3/2013, str. 2

[ TEMATY ]

jasełka

Piotr Jackowski

Podczas jasełek

Podczas jasełek

Uczniowie z Chwałowic i Antoniowa oraz schola i chór chwałowickiej parafii pw. Wniebowzięcia NMP wystawili jasełka. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i autorem scenariusza był ks. Marian Bolesta.

Publiczność, która wypełniła po brzegi salę widowiskową WDK, nie kryła, że jasełka wywarły na niej wielkie wrażenie. Wioletta Maślach, dyrektor Zespołu Szkół w Chwałowicach, dziękowała za trud nauczycielom: ks. Marianowi Boleście Agnieszce Martowicz, Annie Czuj i Pawłowi Słowikowi oraz młodzieży.

Słów uznania pod adresem wykonawców i organizatorów jasełek nie szczędził też ks. Jan Jasiewicz, proboszcz chwałowickiej parafii. - Dziękuję wszystkim za wspólne przeżywanie tego ważnego wydarzenia, jakim jest wspomnienie narodzenia naszego Zbawiciela. Niech On nam błogosławi.

2013-01-17 14:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasełka w Czarnożyłach

[ TEMATY ]

jasełka

Archiwum Gminy Czarnożyły

W Jasełkach wystąpiły dzieci i dorośli

 W Jasełkach wystąpiły dzieci i dorośli

W dniu 8 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnożyłach odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe połączone z występem Czarnożylskiej Orkiestry Dętej.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Jakie jest przesłanie Jana Chrzciciela na moje tu i teraz?

2022-12-03 16:23

[ TEMATY ]

rozważanie

rozważanie Słowa Bożego

S. Amata CSFN

Określenie: „w owym czasie” sprawia wrażenie, że działalność Jezusa i Jana Chrzciciela przypada na jakieś mityczne „kiedyś”. Tak nie jest. Według danych historycznych początek działalności Jana przypada między 27 a 28 r. n.e. Jego osoba i orędzie wywoływały wówczas nadzwyczajne poruszenie. Nareszcie pojawił się prorok! Nie dziwi więc, że ciągnęły do Niego tłumy. Szczególną rolę Chrzciciela w historii zbawienia podkreślają w komentarzach na II niedzielę Adwentu, 4 grudnia, Danuta Piekarz i ks. Piotr Szyrszeń SDS.

1. Wystąpił Jan Chrzciciel

CZYTAJ DALEJ

Każdy jest ważny i potrzebny. 75 lat Karty END

2022-12-03 19:09

Marzena Cyfert

Eucharystia w kościele św. Antoniego na Karłowicach

Eucharystia w kościele św. Antoniego na Karłowicach

Małżonkowie zrzeszeni w ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, jak również wszyscy chętni, przybyli dzisiaj do parafii św. Antoniego we Wrocławiu, by świętować 75-lecie Karty Equipes.

Ruch Equipes Notre-Dame to największy na świecie katolicki ruch duchowości małżeńskiej. Jego celem jest pomaganie małżonkom w drodze do świętości. Formacja w ruchu to konkretne sposoby pomagające we wzrastaniu w małżeństwie oraz w miłości do Boga i bliźniego. Początki ruchu sięgają czasów przed wojną, kiedy to kilka małżeństw zwróciło się do ks. Henry`ego Caffarela z prośbą o pomoc w rozwoju i wspólnym dążeniu do świętości. To był początek ruchu Equipes Notre-Dame. 8 grudnia 1947 r. została proklamowana Karta Equipes uznana za akt założycielski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję