Reklama

Książki

Nie bać się wypływać na głębię

Ks. Aleksander Zienkiewicz (1910-1995) - wybitny kapłan, społecznik, intelektualista i wychowawca - w swoich kazaniach, głoszonych w trudnym okresie przeobrażeń (1953-1995), kładł ogromny nacisk na ukształtowanie charakteru młodego katolika, Polaka i przyszłego rodzica przez zgłębianie nauki Ewangelii, znajomość historii narodowej, etyki, filozofii, psychologii i nauki społecznej Kościoła. Wzywał, by nie bać się wypływać na głębię, w sferę życia wewnętrznego, moralnego i społecznego, by bardziej być niż więcej mieć. Często powtarzał słowa: „Nie załamujcie się, bądźcie wierni Ewangelii i Jezusowi, napełniajcie się miłością, trwajcie w niej, pielęgnujcie ją i nieustannie uczcie się jej”. W testamencie napisał: „Zawierzcie siebie Jezusowi... Trzymajcie Jego dłoń w swojej dłoni! Nie wypuście jej nigdy ze swojej dłoni, bo On wtedy tylko od nas odchodzi, gdy my oddajemy swą dłoń bogu cudzemu, bożyszczu, idolowi!”.

Kazania zamieszczone w tej książce pochodzą ze zbiorów przekazanych przez jego wychowanków, żarliwie pielęgnujących pamięć Księdza. Wyboru dokonano, biorąc pod uwagę szczególną aktualność duszpasterską, ponadczasowość tematyki oraz oryginalność myśli.

Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków
tel. (12) 428-32-40
www.bratnizew.pl

2013-01-21 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Jutro Niedziela” książka, która w przystępny sposób przybliża liturgię słowa

[ TEMATY ]

książka

Stacja7

Z początkiem Adwentu rozpoczyna się realizacja trzyletniego Programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce pt. „Wielka tajemnica wiary”. Jednym z jego celów jest zachęcenie Polaków do odkrycia na nowo potencjału niedzieli. „Szczególnym wyzwaniem dla Kościoła jest właściwe świętowanie przez wiernych niedzieli. Dzień ten wyznacza nie tylko ramy czasu wolnego od pracy; chrześcijanie nadal stanowią większość polskiego społeczeństwa i są zobowiązani do tego, aby humanistyczny wymiar niedzieli (dies homini) uzupełnić aspektem religijnym; wspominając zmartwychwstanie Chrystusa czynią z niedzieli dzień Pański (dies Domini)” – czytamy w dokumencie przygotowanym przez Komisję Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski.

Na starcie Programu Wydawnictwo Stacja7 proponuje konkretną pomoc w świętowaniu niedzieli w stylu chrześcijańskim – vademecum „Jutro Niedziela”, które w ciekawy i przystępny sposób przybliża niedzielną liturgię słowa.

CZYTAJ DALEJ

Francja: episkopat krytykuje antyszczepionkowców

2021-07-25 10:50

[ TEMATY ]

Francja

COVID‑19

szczepienia

Karol Porwich /Niedziela

Przeciwko wykorzystywaniu przez przeciwników szczepień symbolu żółtej Gwiazdy Dawida – utożsamianej z zagładą przez Niemców narodu żydowskiego zaprotestowało prezydium Konferencji Episkopatu Francji.

Biskupi przypominają, że zagłada Szoah stanowi absolutną potworność i punkt odniesienia dla oceny działań politycznych, a nie igraszkę, którą można się posługiwać dla jakiejkolwiek sprawy. „Szczepionka, o której mowa, to medyczna odpowiedź na epidemię, która grozi dalszym paraliżem życia gospodarczego, ale przede wszystkim życia społecznego oraz wyrażaniu uczuć i przyjaźni. Nie neguje godności istot ludzkich, usprawiedliwiając ich eliminację” – czytamy w ich oświadczeniu.

CZYTAJ DALEJ

Toruński kościół św. Jakuba ustanowiony sanktuarium

2021-07-25 18:33

[ TEMATY ]

Rok św. Jakuba

Rok Compostelański

Renata Czerwińska

W Kościele katolickim trwa Rok Compostelański. 25 lipca w toruńskim kościele św. Jakuba miały miejsce uroczystości diecezjalne, połączone z ustanowieniem siedemsetletniej świątyni sanktuarium św. Jakuba. W Eucharystii pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla uczestniczyli: bp Andrzej Suski, kapłani z diecezji toruńskiej, przedstawiciele władz miasta, Ambasador Hiszpanii w Polsce, Francisco Javier Sanabria Valderrama, Bractwo Świętego Jakuba z Torunia i z Warszawy oraz licznie zgromadzeni parafianie i pielgrzymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję