Reklama

Niedziela Częstochowska

Jubileusze kapłańskie w Roku Wiary 2013

Nasza praca duszpasterska domaga się tego, abyśmy byli blisko ludzi i wszystkich ludzkich spraw - czy to będą sprawy osobiste, czy rodzinne, czy społeczne - ale byśmy byli blisko tych wszystkich spraw «po kapłańsku». Wtedy tylko - w kręgu tych wszystkich spraw - jesteśmy sobą. Kiedy zaś naprawdę służymy owym ludzkim, nieraz bardzo trudnym sprawom, wtedy jesteśmy sobą: wierni swojemu własnemu powołaniu. Musimy z całą przenikliwością szukać razem z wszystkimi ludźmi tej prawdy i tej sprawiedliwości, której właściwy i ostateczny wymiar znajdujemy nie gdzie indziej, ale tylko w Ewangelii - owszem, w samym Chrystusie”. Te słowa bł. Jana Pawła II wypowiedziane do kapłanów w katedrze Świętej Rodziny w Częstochowie 6 czerwca 1979 r. są w jakiś sposób opisem życia kapłańskiego i zmagań o dobro człowieka Dostojnych Księży Jubilatów. Dzisiaj wciąż świat i drugi człowiek potrzebuje solidnego świadectwa kapłańskiego. Swoim życiem i posługą, Drodzy Księża Jubilaci, pokazujecie jak ważne jest dotarcie z Ewangelią Chrystusa do ludzkich serc. W Roku Wiary, w którym obchodzicie wasz kapłański jubileusz, niech Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan będzie waszym pokojem i waszą nadzieją. Niech wam błogosławi, byście nadal mocno trwali w wierze i w miłości do człowieka, którego spotykacie na drogach życia i kapłańskiej służby.

Z darem modlitwy w kaplicy redakcyjnej pw. Matki Słowa i bł. Jana Pawła II

Reklama

Ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny "Niedzieli" z Księżmi Redaktorami i Zespołem Redakcji

* * *

Ks. Leon Pluciński
26 stycznia obchodził 103. urodziny, a 29 czerwca 79-lecie święceń kapłańskich

Ks. dr Zygmunt Zaborski
2 kwietnia będzie obchodził 102. urodziny, a 7 lipca 78-lecie święceń kapłańskich

Reklama

65-LECIE 1948-2013
Ks. Ludwik Warzybok, 21 XI
Ks. Marian Wojtasik, 29 VI

55-LECIE 1958-2013
Ks. Roman Bąbski, 17 VIII
Ks. Stanisław Biegański, 17 VIII
Ks. Kazimierz Karoń, 17 VIII
Ks. Stanisław Kosowski, 25 X
Ks. Wacław Kuflewski, 17 VIII
Ks. Stanisław Majchrzak, 17 VIII
Ks. Stanisław Nowak arcybiskup senior, 22 VI
Ks. Emilian Sawicki, 17 VIII

25-LECIE 1988 - 22 V 2013
Ks. Piotr Bednarz
Ks. Witold Bil
Ks. Jarosław Boral
Ks. Grzegorz Dzierżanowski
Ks. Krzysztof Jamrozik
Ks. Sławomir Kandziora
Ks. Sebastian Józef Kępa
Ks. Stanisław Konieczny
Ks. Stanisław Kotyl
Ks. Stefan Legawiec, 19 V
Ks. Zbigniew Mozol, 19 III
Ks. Marek Olejniczak
Ks. Marek Pacyna
Ks. Czesław Ptaszek
Ks. Tomasz Schabowicz
Ks. Jan Skibiński
Ks. Wiesław Sochański
Ks. Mariusz Walczyk
Ks. Sławomir Wojtysek
Ks. Sławomir Zieliński

2013-01-28 10:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy początek na progu nowej dekady

Pod wymownym tytułem „90 lat. Dla nieba i dla chleba. 1926 – 2016” została wydana Księga Pamiątkowa „Niedzieli”, przygotowana z okazji 90. rocznicy powstania pisma. Ukazanie się tego wyjątkowego wydawnictwa zamyka urodzinowe inicjatywy „Niedzieli”.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI stanowczo potępia ideę „małżeństwa homoseksualnego”

2021-09-15 10:51

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

„Koncepcja «małżeństwa homoseksualnego» stoi w sprzeczności ze wszystkimi następującymi po sobie kulturami ludzkości, a zatem oznacza rewolucję kulturową, która przeciwstawia się całej tradycji ludzkości, aż po dzień dzisiejszy” – stwierdza papież-senior we wcześniej nie publikowanym artykule, zawarty w tomie „La Vera Europa Identità e Missione (Prawdziwa Europa, tożsamość i misja), który ukaże się jutro we włoskich księgarniach.

Tekst Benedykta XVI jest najnowszym, żarliwym apelem do Europy, aby na nowo odkryła i potwierdziła swój prawdziwy rodowód i tożsamość, które uczyniły ją wielką i stanowią wzorzec piękna i humanizmu. Książka zawiera wstęp Papieża Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

Bilans podróży do Budapesztu: znak nadziei i odrodzenia po pandemii

2021-09-16 19:55

[ TEMATY ]

Węgrzy

kongres eucharystyczny

Franciszek na Węgrzech

Vatican News

Papieska podróż, a w szczególności wspólna modlitwa na zakończenie Kongresu Eucharystycznego, była dla nas Węgrów znakiem nadziei i odrodzenia. Tak zakończoną wczoraj podróż apostolską na Węgry i Słowację komentuje sekretarz generalny węgierskiego episkopatu. Podkreśla on, że cytując po węgiersku pierwsze słowa hymnu narodowego, Ojciec Święty przywołał tysiącletnie chrześcijańskie korzenie tego kraju i zachęcił do rozwoju tego dziedzictwa jako daru braterstwa dla świata.

Wspominając papieską wizytę, ks. Tamás Tóth zauważa, że dla Węgrów była to okazja, by ukazać światu prawdziwe oblicze ich kraju, „aby wszyscy mogli zobaczyć, jacy jesteśmy naprawdę jako naród i Kościół”. Przyznaje on, że niekiedy czyta się o Węgrach wiadomości, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. „Mogliśmy pokazać, że Kościół na Węgrzech jest żywy, dynamiczny i gotowy wyjść na zewnątrz, jak o tym mówi Ojciec Święty, by żyć w świecie jako chrześcijanie i bracia”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję