Reklama

Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II

Na granicy światów

Łatwo znaleźć w zasobach Internetu tekst broszury pt. „List zza grobu”. Opowieść ukazała się najpierw w obszernym tomie wraz z innymi relacjami, później o. Bernhardin Krempel CP opublikował ją oddzielnie i dowiódł zgodności listu z nauczaniem Kościoła. „List zza grobu” to zapis długiego dramatycznego wyznania, skierowanego we śnie do zakonnicy o imieniu Klara przez jej znajomą. W 1937 r. s. Klara dowiaduje się o nagłej śmierci swojej koleżanki. Wie, że tamta dobrowolnie porzuciła praktyki religijne, mimo że całkiem niedawno zawarła sakramentalne małżeństwo. Długo modli się w intencji jej duszy. We śnie dane jej jest zobaczyć ją. Młoda kobieta, w przerażającym stanie, mówi do niej: „Nie módl się za mnie! Jestem potępiona, przychodzę nie z własnej woli, ale tylko dlatego, że zostałam zmuszona przez Boga. Nie myśl sobie, że czynię to z przyjaźni do ciebie. My nie kochamy już nikogo”. W długim wyznaniu opowiada o miejscu, w którym znalazła się po śmierci - o piekle. „Ono istnieje, Klaro - mówi. - Nic, co mówi o nim Biblia, nie jest przesadą. Dokonałam wyboru. Tutaj już nikt nie otrzymuje żadnej łaski. Nawet jeżeli byśmy ją otrzymali, odrzucilibyśmy ją z nienawiścią. Wszystkie wahania ziemskiego życia skończyły się i są poza nami. Tym, którzy modlą się stale, Bóg daje ciągle po trochu tak wiele światła i umocnienia, że i tonący grzesznik może być przez modlitwę ostatecznie wyciągnięty, nawet jeśli zanurzył się w błocie po szyję. Ale ja w ostatnich latach mojego życia zupełnie się nie modliłam, w ten sposób byłam pozbawiona łask, bez których nikt się nie może zbawić. Teraz odczuwamy utratę Boga, zanim Go jeszcze zobaczyliśmy”.

Diabeł stający przed Chrystusem napełnionym Duchem Świętym jest osobowy i rzeczywisty. Nie przychodzi z pustymi rękami: ma ofertę, proponuje układ, negocjuje i zachęca. Obiecuje wiele, bo jest hojny i rozrzutny w obdarowywaniu. Chrystus odmawia trzy razy i wreszcie diabeł „ODSTĘPUJE OD NIEGO AŻ DO CZASU” (Łk 4,13).

2013-02-12 08:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Eksplozja w Bejrucie: 15 księży i 15 cudów

2020-08-06 14:33

[ TEMATY ]

Liban

PAP

„Było nas 15 księży i 15 cudów” – tak o wydarzeniach w klasztorze księży misjonarzy w Bejrucie w chwili wtorkowego wybuchu w pobliskim porcie mówi o. Ziad Haddad. Jego zdaniem, zakonnicy cudem uniknęli śmierci.

Klasztor znajduje się nieco ponad kilometr od miejsca eksplozji. Fala uderzeniowa zniszczyła okna w budynku, a trzech zakonników zostało rannych, jednak uniknięto najgorszego. Ksiądz, którzy w chwili wybuchu odprawiał transmitowaną na Facebooku Mszę odniósł jedynie lekkie obrażenia – mimo, że fala uderzeniowa odrzuciła go od ołtarza na odległość sześciu metrów.

Tymczasem w sąsiednim klasztorze sióstr szarytek jedna z zakonnic straciła życie, a setki okolicznych domów zostały zrównane z ziemią.

CZYTAJ DALEJ

Gmina Laskowa: Złote Krzyże Zasługi dla kapłanów

2020-08-07 11:52

Maria Fortuna-Sudor

W święto Przemienienia Pańskiego, w czasie odpustu parafialnego w Jaworznej, trzech kapłanów z gminy Laskowa, z dekanatu Ujanowice, otrzymało przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Złote Krzyże Zasługi.

Wyróżnionym; ks. prał. Józefowi Cieśli z Jaworznej, ks. prał. Józefowi Treli ze Żmiącej i ks. prał. Stanisławowi Węgrzynowi z Kamionki Małej, medale uroczyście przekazał wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec. W Mszy św. odpustowej uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, pochodzący z Jaworznej kapłani oraz licznie zebrani parafianie.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii oraz do czytania Niedzieli Małopolskiej. W numerze na 23 sierpnia ukaże się obszerny artykuł upamiętniający to piękne wydarzenie. 

Zobacz zdjęcia: Niezwykłe wyróżnienie. Złote Krzyże Zasługi dla kapłanów
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję