Reklama

Archiwum

Niedziela 7/2013

Spis treści

REZYGNACJA BENEDYKTA XVI

Dziękujęmy Ci, Ojcze Święty

Oświadczenie zostało wygłoszone przez Ojca Świętego Benedykta XVI 11 lutego 2013 r. podczas Konsystorza w Watykanie

Dziękujęmy Ci, Ojcze Święty
Pontyfikat z klasą
Ks. Ireneusz Skubiś

11 lutego br. Benedykt XVI zwołał zwyczajny konsystorz publiczny. Oprócz informacji dotyczących kanonizacji przekazał też swoje oświadczenie: „w pełni świadom powagi tego aktu, z pełną wolnością, oświadczam, że rezygnuję z posługi Biskupa Rzymu, Następcy Piotra, powierzonej mi przez Kardynałów 19 kwietnia 2005 r.”

Był papieżem dialogu
Abp Józef Michalik o rezygnacji Benedykta XVI

Wydarzenie z dnia 11 lutego 2013 r. zaskoczyło wszystkich. Wiele pojawi się na ten temat opinii, refleksji. Myśląc o tym, pragnę powiedzieć, że papież Benedykt XVI jest człowiekiem wybitnym. Zaistniał w Kościele już jako znaczący teolog, jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Był papieżem dialogu
Zaskoczenie, lecz nie zamieszanie
Ks. Marek Łuczak

Decyzja Benedykta XVI niewątpliwie zelektryzowała cały świat. Na szczęście, mimo pozorów zamieszania, katolicy mogą zachować spokój: fundamenty Kościoła pozostają niewzruszone. Jego status jest niezmienny, a rezygnacja papieża nie tylko miała w historii swe precedensy, ale od dawna jest także przewidziana w prawie.

Główne wątki pontyfikatu Benedykta XVI
Na podstawie: o. Stanisław Tasiemski OP Rzym/KAI

W czasach, gdy niemal wszystko podaje się w wątpliwość, Benedykt XVI nieustannie głosi prawdę, o której jest głęboko przekonany, przekraczającą bieżące wydarzenia i medialne newsy

Nowy papież przed Wielkanocą
Mówi abp Celestino Migliore - nuncjusz apostolski w Polsce

Wywiad z abp. Celestino Migliore

Nowy papież przed Wielkanocą
Świadek żywej wiary w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego

Z WATYKANU

Z Watykanu

4

ZE ŚWIATA

Ze świata

5

Z KRAJU

Z kraju

7

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję