Reklama

Książki

Pod patronatem medialnym „Niedzieli”

Codziennie ze św. Franciszkiem

Św. Franciszek z Asyżu uchodzi za jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych świętych. Mimo że od jego życia minęło 800 lat, nie przestaje on fascynować gorącym umiłowaniem Boga, bezkompromisowością w zachowaniu Ewangelii, radością i braterstwem okazywanym każdemu człowiekowi, a nawet każdemu stworzeniu.

Reklama

Książka „365 dni ze św. Franciszkiem” daje Czytelnikowi wyjątkową okazję przeżywania całego roku ze Świętym, modląc się, medytując i delektując jego słowami. Zawarte w niej treści to nieoceniony zbiór myśli, dokumentów i pism zaczerpniętych ze źródeł, pozwalający poznać nie tylko bieg życia, ale przede wszystkim duchowość św. Franciszka. Mądrości pochodzące od tego świętego i od jego współbraci ukazują głębię i prostotę miłości do Boga, trafiają wprost do serca Czytelnika, stanowiąc podstawowy punkt odniesienia dla refleksji, jak franciszkańską drogę życiową realizować w naszym tak szybko zmieniającym się świecie.

Dla oczekujących Pokoju i Dobra książka będzie drogowskazem, jak prowadzić życie autentycznie chrześcijańskie i szczęśliwe.

„Słuchajcie, synowie i bracia, panowie moi, i nadstawcie ucha na me słowa. Nakłońcie ucha serca waszego i bądźcie posłuszni głosowi Syna Bożego. Zachowujcie całym waszym sercem Jego przykazania i wypełniajcie doskonale umysłem Jego postanowienia. Wyznawajcie Jemu, bo jest dobry, i wywyższajcie Go w waszych dziełach; ponieważ posłał was na cały świat, abyście słowem i czynem dawali świadectwo Jego głosowi i sprawili, że wszyscy poznają, że nikt oprócz Niego nie jest wszechmocny. Trwajcie w nauce i świętym posłuszeństwie i wypełniajcie to, co Mu obiecaliście w dobrym i mocnym postanowieniu. Pan Bóg obchodzi się z wami jak z dziećmi”. (LZ 5-11)

Gianluigi Pasquale OFMCap. (red.), „365 dni ze św. Franciszkiem, według przekazu Źródeł Franciszkańskich”,
Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków
tel. (12) 428-32-40, www.bratnizew.pl.

2013-04-08 13:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

By lepiej poznać świętego

Książka „U boku Świętego”, stanowiąca zapis rozmowy kard. Stanisława Dziwisza z Gian Franco Svidercoschim, trafiła do polskich księgarń w grudniu 2013 r., miesiąc po wydaniu we Włoszech. Nie ukrywam, że po kontynuację wydanego w 2007 r. „Świadectwa” sięgałam z ciekawością. Uważam bowiem, że obecny Metropolita Krakowski, który prawie 40 lat towarzyszył biskupowi Karolowi Wojtyle, a potem Janowi Pawłowi II jest najlepszym źródłem wiedzy o polskim Papieżu.

CZYTAJ DALEJ

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Co się wydarzy w archidiecezji wrocławskiej w najbliższy weekend? [17-19 września 2021r.]

2021-09-18 07:53

Natalia Kowcz

Na Ślężę przybyła grupa pielgrzymów

Na Ślężę przybyła grupa pielgrzymów

W najbliższy weekend zaplanowanych jest wiele interesujących wydarzeń. W jednym artykule postaramy się umieścić informację o spotkaniach z terenu Archidiecezji Wrocławskiej (17-19 września 2021)

Jeśli jest wydarzenie, o którym nie wspomnieliśmy - prosimy, aby nas informować na maila: wroclaw@niedziela.pl

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję