Reklama

Niedziela Podlaska

Ekologiczna edukacja

Niedziela podlaska 16/2013, str. 8

[ TEMATY ]

ekologia

Jarosław Usakiewicz

Prezentacja promująca ekologię

Prezentacja promująca ekologię

W ramach Dni Otwartych w Zespole Szkół w Brańsku odbyła się ciekawa prezentacja promująca ekologię. Całe przedsięwzięcie jest realizowane pod kątem konkursu, w którym uczestniczy młodzież z brańskiej szkoły. „Kampania, jaką przeprowadziliśmy w naszej szkole, miała na celu zwrócenie baczniejszej uwagi na nadmierne zużycie papieru. Chcieliśmy ją przeprowadzić poprzez różne formy przekazu od tradycyjnych, tj. przekaz multimedialny, film, wystawy, po bardziej oryginalne połączone z elementami rozrywki” - mówi Bożena Kos-Osmólska, nauczycielka biologii, współopiekun projektu. „Projekt, który realizujemy, prowadzony jest przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Nasza placówka jako jedna z czterech w województwie podlaskim bierze w nim udział. Konkretnie dotyczy on odpowiedzialnej gospodarki zasobami leśnymi” - mówi Marta Jaszczuk, nauczycielka chemii, jedna z opiekunek projektu.

Zadania realizują uczniowie pod kierunkiem nauczycieli biologii i chemii, przedmiotów najbardziej związanych z problemami ekologii i ochrony środowiska.

Rodzicom, którzy mieli okazję oglądać niniejszą prezentację, bardzo podobało się, to przedsięwzięcie, które uczy, jak oszczędzać dobra natury. „Jestem pod wrażeniem pomysłu i zaangażowania naszych dzieci w problemy związane z ochroną przyrody. W tym przypadku oszczędność papieru, który - jak wiemy - w dużej mierze powstaje z drewna. Dobrze, że nasi nauczyciele uświadamiają uczniom, że las nie rośnie tak szybko i warto trochę jego uroku zostawić dla przyszłych pokoleń” - mówi Małgorzata Kujawska.

W planie są jeszcze zajęcia edukacyjne w Państwowym Nadleśnictwie w Rudce oraz w jednym z tartaków na terenie gminy. Produktem finalnym projektu będzie film z zarejestrowanymi działaniami brańskich uczniów, który weźmie udział w konkursie wojewódzkim i europejskim.

2013-04-19 11:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak sobie radzić z odpadami?

[ TEMATY ]

Caritas

ekologia

Adobe Stock

W drugiej połowie 2018 r. Polska awansowała z grupy krajów rozwijających się do wąskiego grona 25 krajów rozwiniętych. Dla przeciętnego Kowalskiego oznacza to, że rozwijamy się w niebywałym tempie. Skoro wskoczyliśmy od razu na pozycję 23. i wyprzedziliśmy dwa kraje, determinacja polskich przedsiębiorców jest tak duża, że daje naprawdę wymierne efekty.

Dlaczego o tym piszę? Chcę zacząć od tego, że naprawdę jesteśmy wspaniałym narodem, silnym krajem, który wytrzymał dużo i podźwignął się wiele razy z upadku. Przetrwaliśmy zabory, II wojnę światową, komunizm, kryzys gospodarczy zmian ustrojowych. Jesteśmy silni – pokażmy więc wszystkim, że ta siła ma ogromny potencjał.

CZYTAJ DALEJ

Aborcja zatrzymała Republikanów

2022-11-30 07:26

[ TEMATY ]

USA

aborcja

Magdalena Pijewska

Pogłębione analizy po ogłoszeniu w Stanach Zjednoczonych niemal pełnych wyników wyborów uzupełniających do Kongresu, wskazują, że przyczyną słabszej, niż się spodziewano, dyspozycji Republikanów w wyborach było zainteresowanie kwestiami światopoglądowymi, takimi jak aborcja.

Wedle sondażu exit poll wykonanego przez telewizję "CNN" tuż po wyborach, to właśnie o sprawę przerywania ciąży miało być zatroskanych aż 26 proc. respondentów, najwięcej po sprawach bytowych (27%) i inflacji (32%).

CZYTAJ DALEJ

Za nami Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

2022-11-30 18:48

[ TEMATY ]

szkoła

kongres

edukacja

chrześcijanie

redakcja Niedzieli

Karol Porwich/Niedziela

Zakończył się Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej, którego tematyka dotyczyła komunikacji w rodzinie i w szkole. Dwudniowe obrady miały miejsce w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie.

Drugi dzień kongresu rozpoczął się dyskusją panelową na temat komunikacji w sytuacjach trudnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję