Reklama

Niedziela Wrocławska

21-24 czerwca

Noce kościołów 2013

Nie ma Europy, nie ma Polski, nie ma Dolnego Śląska i nie ma Ukrainy bez chrześcijaństwa - przypomina, zapraszając na „Noce Kościołów - Europejskie Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa”, Tomasz Terlikowski. Przypomną o tym również liczni goście, zaproszeni do czwartej już edycji wydarzenia.

Wieczorne spotkania, debaty, wykłady, koncerty i wystawy po raz kolejny nie tylko we Wrocławiu, ale i na całym Dolnym Śląsku, a także poza granicami kraju, staną się okazją do poznania osobistości ze świata kultury i sztuki, mediów, sportu i Kościoła. Przede wszystkim będą one jednak okazją do manifestacji wiary, zwłaszcza wobec obchodzonego Roku Wiary. Wyjątkowym przesłaniem, towarzyszącym tegorocznym „Nocom Kościołów”, będzie również osoba i nauczanie bł. Jana Pawła II. 21 czerwca obchodzić będziemy bowiem 30. rocznicę pierwszej pielgrzymki Papieża Polaka na ziemię dolnośląską.

Idea „Europejskich Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa”, organizowanych przez Katolickie Radio Rodzina, rozszerza się i z roku na rok coraz więcej świątyń otwiera swoje podwoje, włączając w rozwój duchowy i intelektualny uczestników wydarzenia. W kościołach będzie się można spotkać m.in. z abp. Mieczysławem Mokrzyckim, bp. Hiacyntem O. Egbebo z Nigerii, red. Janem Pospieszalskim, red. Tomaszem Terlikowskim, aktorką Katarzyną Łaniewską i artystami: Antoniną Krzysztoń, zespołem Trzecia Godzina Dnia oraz zespołem ewangelizacyjnym Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej. Nie sposób wymienić wszystkich zaproszonych gości, ani nazwisk i nazw instytucji, które włączyły się w organizację i przebieg „Nocy Kościołów 2013” w Polsce i na Ukrainie. Wewnątrz numeru, na stronach 4, 5 i 6 znajdą Państwo program tegorocznych „Nocy Kościołów”. Warto już dziś zarezerwować sobie czas w czerwcowy weekend.

ZOBACZ PROGRAM
2013-06-12 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Wielkim Tygodniu w 74 kościołach w Polsce odbędzie się "Noc konfesjonałów"

[ TEMATY ]

spowiedź

noc konfesjonałów

Karol Porwich/Niedziela

W Wielkim Tygodniu w 74 kościołach księża będą spowiadać wiernych do północy lub przez całą noc w ramach 12. edycji akcji "Nocy konfesjonałów". Akcja ma umożliwić spowiedź zabieganym wiernym, którzy z różnych powodów nie mogą przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w ciągu dnia.

"Noc konfesjonałów" adresowana jest do tych wiernych, którzy z różnych powodów nie mogą przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w standardowych godzinach pracy konfesjonałów. Akcja ma też na celu zwrócenie uwagi na duchowe przygotowanie się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

CZYTAJ DALEJ

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Niedziela Ogólnopolska 48/2007, str. 22-23

[ TEMATY ]

św. Mikołaj

TER

Św. Mikołaj, patron kościoła

Św. Mikołaj, patron kościoła

Niegdyś święty biskup z Myry był jednym z ważniejszych świętych chrześcijaństwa. Dziś stał się „świętym komercji”. Współczesność odarła go z ornatu, z głowy zdjęła mitrę i zabrała pastorał.

„Świętego krasnala” - jak nietrudno zgadnąć - wymyślili amerykańscy specjaliści od reklamy. Dziś byśmy powiedzieli, że to taki święty po obróbce w McDonald’s

CZYTAJ DALEJ

Prawo w edukacji i wychowaniu – sympozjum naukowe w Miejscu Piastowym

2022-12-06 11:26

Wojciech Madejski

Sympozja katechetyczne odbywają w Miejscu Piastowym już do 20 lat.

Sympozja katechetyczne odbywają w Miejscu Piastowym już do 20 lat.

W dniach 25 – 26 listopada 2022 r. odbyło się XX sympozjum naukowe adresowane do osób związanych zawodowo z praca w oświacie, wychowaniu i katechezie.

W wydarzeniu wzięło udział ok. 200 osób. Obecny był Podkarpacki wicekurator oświaty Stanisław Fundakowski. Po raz pierwszy obok gospodarzy i Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu współorganizatorem spotkań był warszawski Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Wydział Prawa Kanonicznego. Przedmiotem wystąpień było przesłanie, które wzywa do umiejętności właściwego stosowania prawa wobec zmieniających się warunków w dydaktyce i działalności opiekuńczej. Przedłożenia naukowe zaprezentowali: ks. dr Rafał Kamiński - prodziekan Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie, prof. dr hab. Zbigniew Krysiak - SGH Warszawa, prezes Instytutu Myśli Szumana, dr Rafał Czupryk - Uniwersytet Rzeszowski, pełnomocnik Wojewody Podkarpackiego ds. Rodzin, Seniorów, dr Aleksandra Brzemia - Bonarek - UPJPII Kraków, dr Michał Poniatowski - UKSW Warszawa. Głos zabrali także ks. abp Adam Szal – Metropolita Przemyski oraz Przełożony Generalny Księży Michalitów ks. Dariusz Wilk. Za stronę organizacyjną odpowiedzialni byli ks. dr hab. Waldemar Janiga, ks. dr Leszek Przybylski, ks. dr Paweł Wojakiewicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję