Reklama

Niedziela Podlaska

Kamień węgielny od św. Stanisława Biskupa i Męczennika

W poniedziałek 17 czerwca delegacja sarnackich parafian na czele z ks. prał. dr. Andrzejem Jakubowiczem, proboszczem sarnackim, udała się do Krakowa, do sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Skałkę, by odebrać kamień węgielny do nowo budowanej świątyni, gdyż wezwanie tego świętego parafia Sarnaki nosi od 1430 r., czyli od momentu powstania.

Uczestnicy tej wyjątkowej pielgrzymki mieli też możliwość zwiedzenia targów sakralnych SACROEXPO w Kielcach właśnie pod kątem wyposażenia i urządzenia nowego kościoła. Po wizycie na targach kolejnym punktem pielgrzymowania była katedra wawelska. Modlitwa przy ołtarzu Ojczyzny, u stóp relikwii św. Stanisława, następnie „Zdrowaś Maryjo” przy trumnie marszałka Józefa Piłsudskiego i pary prezydenckiej śp. Marii i prof. Lecha Kaczyńskich, tchnęła w uczestników delegacji ducha męstwa i odwagi na czas trudu budowy i wszystkich przeciwności czyhających dookoła.

Reklama

Po Wawelu przyszedł czas na odebranie kamienia węgielnego z rąk ojców paulinów, kustoszy tego świętego miejsca, wraz z poświadczeniem jego pochodzenia. Na Skałce Ksiądz Prałat odprawił Mszę św. przy ołtarzu męczeństwa św. Stanisława w intencji wszystkich parafian, o Boże błogosławieństwo w budowie, o jedność parafii, o siły dla budowniczych i wszystkich w jakikolwiek sposób wspierających budowę.

Kolejnym punktem pielgrzymowania było sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. U grobu św. s. Faustyny płynęła modlitwa o łaski miłosierdzia, którego dziś tak bardzo nam potrzeba, by dobre dzieło, Boże dzieło, mogło rosnąć w sercach parafian sarnackich, jak i fizycznie, jako mury nowej świątyni, na którą czekały pokolenia ludzi na sarnackiej ziemi.

Uroczystości wmurowania kamienia węgielnego będą miały miejsce 11 sierpnia, w odpust Przemienienia Pańskiego, pod przewodnictwem bp. Antoniego Dydycza, ordynariusza drohiczyńskiego.

W delegacji pielgrzymowali: ks. prał. dr Andrzej Jakubowicz; Teresa Karwacka z Hołowczyc; Marzena Pietruczuk i Tadeusz Czarnocki z Chlebczyna; Zygmunt Karwacki i Szczepan Kasperuk z Hołowczyc; Jan Jaszczuk z Klimczyk; Janusz Kołtuniak, organista z Sarnak; Tadeusz Radzikowski z Chybowa; Kazimierz Mikiciński, Szczepan Miroński, Tadeusz Terlikowski, Mariusz Dudziuk oraz Mirosław Kołaczkowski z Sarnak; Maciej Wasiluk z Lipna; Zbigniew Artyszuk z Bonina, murarz pracujący przy budowie naszej nowej świątyni.

2013-07-10 11:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Relikwie bł. Jana Pawła II w parafii Mircze

W niedzielę, 5 stycznia br., w parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu odbyły się wprowadzenie i instalacja relikwii pierwszego stopnia bł. Jana Pawła II połączone z 200. rocznicą poświęcenia miejscowego kościoła. Uroczystościom przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, były sekretarz i świadek świętości bł. papieża Jana Pawła II. W homilii ks. Arcybiskup przybliżył postać bł. Jana Pawła II, jego ufne zawierzenie Panu Bogu oraz wspominał, jak ważna w życiu Papieża była modlitwa. Podkreślił również, że w czasie licznych pielgrzymek i codziennych zajęć zawsze miał na nią czas. Na koniec uroczystości abp Mokrzycki udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa, błogosławiąc obecnych relikwiami Jana Pawła II. Po zakończeniu Mszy św. wszyscy obecni mogli oddać cześć bł. Janowi Pawłowi II poprzez ucałowanie relikwii.

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Jezus pyta: "Czy miłujesz Mnie więcej?

2021-07-29 13:20

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Aleksander Radecki

Ks. Aleksander Radecki

Łatwo jest wpaść w nałóg alkoholowy. Wyjście z niego wymaga poświęcenia nie tylko osoby chorej, ale także najbliższych. Abstynencja pomaga odzyskać człowieczeństwo. O problemach związanych z alkoholem i życiu bez niego rozmawiamy z ks. Aleksandrem Radeckim.

Ks. Łukasz Romańczuk: Za kilka dni rozpoczniemy sierpień. Dlaczego Kościół troszczy się i zachęca w tym miesiącu do abstynencji od alkoholu?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję