Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Pozwólmy, by Boże Słowo było słuchane i słyszane

Rozważania do Ewangelii Mt 4, 12-17.23-25.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wtorek, 7 stycznia. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Rajmunda z Penyafort, prezbitera

• 1 J 3, 22 – 4, 6 • Ps 2 • Mt 4, 12-17.23-25

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Gdy Jezus usłyszał, że Jan został uwięziony, usunął się do Galilei. Opuścił jednak Nazaret, przyszedł i osiadł w Kafarnaum nad jeziorem, na pograniczu Zabulona i Neftalego. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: «Ziemia Zabulona i ziemia Neftalego. Droga morska, Zajordanie, Galilea pogan. Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci światło wzeszło». Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie». I obchodził Jezus całą Galileę, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu. A wieść o Nim rozeszła się po całej Syrii. Przynoszono więc do Niego wszystkich cierpiących, których dręczyły rozmaite choroby i dolegliwości, opętanych, epileptyków i paralityków, a On ich uzdrawiał. I szły za Nim liczne tłumy z Galilei i z Dekapolu, z Jerozolimy, z Judei i z Zajordania.

Reklama

Jakże aktualne są te słowa Jezusa: „Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie”. Te słowa są skierowane do każdego z nas i odnoszą się do naszej rzeczywistości, życia i spraw, którymi żyjemy i dróg, którymi kroczymy. U początku swojej działalności Jezus pragnie wejść i przeniknąć nasze życie. Poprzez głoszenie, pragnie skłonić nas do refleksji i nawrócenia. Poprzez uzdrowienie naszych zranień, chorób, a nawet zniewolenia, ukazuje prawdę: że Jego nauczanie jest lekarstwem na nasze dolegliwości – trzeba tylko otworzyć swoje serce, zmysły, by wypełniły się Jego Słowem i dotykały chorych miejsc i zarazem wskazywały drogę, którą należy iść. Tak jak wtedy za Jezusem podążały tłumy, tak i dziś, słuchając Ewangelii, powinniśmy coraz bardziej dostrzegać Jezusa, który pragnie w nas działać, kroczyć z nami przez życie. On zawsze jest gotowy; przeszkodą w tych działaniach są tylko nasze ograniczenia, opory, brak wiary, zaufania. Pozwólmy, by Jego Słowo było słuchane i słyszane, by docierało do naszych serc i stawało się odrodzeniem tej często nadpsutej relacji i więzi z Jezusem.

H.C.

ROZWAŻANIA NA ROK 2025 DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!: "Żyć Ewangelią 2025".

2024-12-10 08:53

Oceń: +51 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Biada" Chrystusa powinno działać na mnie oczyszczająco

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 23, 13-22.

Poniedziałek, 25 sierpnia. Dzień powszedni albo wspomnienie św. Ludwika albo wspomnienie św. Józefa Kalasantego, prezbitera
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Mikołaja

[ TEMATY ]

nowenna

św. Mikołaj

Ks. Marcin Miczkuła

Znaczek ze św. Mikołajem z Miry

Znaczek ze św. Mikołajem z Miry

Nowenna przed wspomnieniem św. Mikołaja do odmawiania między 27 listopada a 5 grudnia (lub w dowolnym terminie).

Chwalebny święty Mikołaju, ciebie Bóg obdarzył wielkim przywilejem wspomagania ludzi. Tysiącom zwracającym się do ciebie z różnymi kłopotami udzielałeś pomocy: umierającym niosłeś pociechę, trędowatym uwolnienie, chorym zdrowie, studentom jasną myśl, żeglującym bezpieczny port, uwięzionym wolność. Kto zresztą zdoła zliczyć tych wszystkich, którzy przez ciebie otrzymali pociechę i pomoc, której ciągle obficie udzielasz.
CZYTAJ DALEJ

Kalendarz Adwentowy: Wiara, która otwiera oczy

2025-12-04 21:00

[ TEMATY ]

Kalendarz Adwentowy 2025

adobe Stock

• Iz 29, 17-24 • Ps 27 • Mt 9, 27-31
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję