Reklama

Bernard Ładysz - śpiewam sercem

Jubileusz 90-lecia urodzin Bernarda Ładysza stał się okazją do wydania biografii Maestra. Album „Bernard Ładysz - śpiewam sercem”, z unikatowymi fotografiami, zawiera: wspomnienia z lat dziecięcych, spędzonych na ukochanej ziemi wileńskiej; wspomnienia z lat młodzieńczych, działalność w AK-owskiej partyzantce na Wileńszczyźnie i pobyt w obozie pracy w Kałudze; opisy służby w powojennym Wojsku Polskim jako artysty śpiewaka w Zespole Pieśni i Tańca Wojska Polskiego, a później w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego.

Reklama

W albumie znajdziemy: informacje o wielkich sukcesach na różnych konkursach śpiewaczych i o początku światowej kariery artysty śpiewaka; galerię wybitnych kreacji scenicznych; galerię wybranych wyróżnień, dyplomów i pism gratulacyjnych; fotoreportaże z gali nadania tytułu doktora honoris causa Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz z benefisu w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie; fragmenty recenzji wybitnych krytyków muzycznych, m.in. Józefa Kańskiego, Jerzego Waldorffa, Zdzisława Sierpińskiego, Wacława Panka, Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego. +W publikacji zamieszczone są także wspomnienia pisane przez wybitne postacie życia muzycznego: prof. Antoniego Wita - dyrygenta, kompozytora, prawnika, dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Narodowej w Warszawie; Wiesława Ochmana - tenora, światowej sławy śpiewaka operowego; Marka Sewena - wybitnego kompozytora, aranżera, dyrygenta; Bogusława Kaczyńskiego - niezwykle popularnego dziennikarza, publicystę i krytyka muzycznego, popularyzatora opery, operetki i muzyki poważnej oraz Jerzego Hoffmana - słynnego reżysera filmowego. Zamieszczone są również wspomnienia ludzi zawodowo niezwiązanych z muzyką, ale bardzo ją kochających, zafascynowanych sztuką Maestra: Andrzeja Bartkowskiego - biznesmena, popularyzatora polskiej kultury - nie tylko muzycznej, a także emerytowanego żołnierza gen. dyw. Czesława Laszczkowskiego.

Album zawiera płytę CD-audio (został zrobiony specjalny remastering mono nagrań do wersji stereo), wykazy kreacji wokalnych, dyskografię i filmografię Bernarda Ładysza. Autorzy albumu pragną przypomnieć czytelnikom, chociażby we fragmentach, ważne wydarzenia z bogatego życia jednego z najsłynniejszych śpiewaków naszych czasów.

Redaktor albumu - Adam Buszko, projekt graficzny - Sławomir Marian Janowski.
Nasze wydawnictwo ma zaszczyt poinformować o premierze wydanego albumu pt.: „Bernard Ładysz - śpiewam sercem”. Album z płytą CD można zamówić na stronie internetowej: www.bernardladysz.pl.

Od Bernarda Ładysza dla kard. Henryka Gulbinowicza na 90. rocznicę urodzin

Jego Eminencja
Ksiądz Henryk Kardynał Gulbinowicz

Eminencjo, Księże Kardynale,
jako stary emeryt z Warszawy
przesyłam swojemu Ziomkowi,
trochę młodszemu Emerytowi z Wrocławia,
jubileuszowe życzenia
zdrowia i opieki naszej Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Stary Wilniuk życzy miłych wrażeń
podczas trwania urodzinowych uroczystości we Wrocławiu.
Ubolewam, że nie jest mi dane
uczestniczyć w tym znamienitym,
jubileuszowym świętowaniu.
Z wyrazami szacunku

Bernard Ładysz

Warszawa, 15 października 2013 r.

2013-10-22 12:48

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ostatnia droga Franciszka

2021-07-30 09:25

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Od kilku miesięcy 7-letni Franek ze Świdnicy zmagał się z nieuleczalną chorobą nowotworową. Rodzice chłopca nie tylko walczyli o jego życie ziemskie, ale zrobili wszystko, aby zapewnić mu życie wieczne.

Franciszek był jednym z pięciu synów Pawła i Marty. Był radosnym i otwartym dzieckiem, lubiącym sport i zabawę. Miał swoje marzenia, a także zainteresowania. Dzięki miłości, której doświadczał od swoich rodziców i braci, odznaczał się wielką wrażliwością na drugiego człowieka. Wychowywany w duchu pobożności maryjnej, uczył się relacji z Panem Bogiem. Wszystko przerwała niespodziewana choroba i przedwczesna śmierć.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

Portugalia/Hiszpania: media przypominają o akcie męczeństwa o. Kolbego

2021-07-30 20:40

[ TEMATY ]

Hiszpania

Portugalia

o. Maksymilian Kolbe

Mat.prasowy

Portugalskie i hiszpańskie media katolickie przypominają o 80. rocznicy ofiarowania przez o. Maksymiliana Marię Kolbego swego życia za współwięźnia Franciszka Gajowniczka, skazanego na karę śmierci w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

Odnotowują, że polski franciszkanin stał się jednym z największych świętych XX wieku poprzez ofiarę ze swojego życia. Przypominają, że od czasu pontyfikatu św. Jana Pawła II cela śmierci w bloku 11, w której 14 sierpnia 1941 r. o. Kolbe został zabity zastrzykiem fenolu, była odwiedzana przez następców pochodzącego z Polski papieża: Benedykta XVI oraz Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję