Reklama

Niedziela Częstochowska

Katecheza w plenerze

To początek projektu katechetycznego, w ramach którego uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej w Szczepocicach wyjechali do Częstochowy do redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

2025-01-20 09:17

[ TEMATY ]

uczniowie

redakcja Niedzieli

Mariola Wiśniewska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Redaktor ks. Mariusz Frukacz zapoznał uczniów z historią powstawania „Niedzieli” oraz przybliżył tajniki pracy redaktorów oraz operatorów kamer. Spotkanie było bardzo interesujące i przepełnione humorem. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki.

Następnie uczniowie podziwiali przepiękną ruchomą szopkę i pokonkursową wystawę najpiękniej udekorowanych drzewek bożonarodzeniowych na Jasnej Górze. Na zakończenie każdy zaniósł własną intencję przed Cudowny Obraz Matki Bożej.

Podczas wycieczki swoim młodym parafianom towarzyszył ks. proboszcz Krzysztof Mońka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: nasza wierność wyraża się w posłuszeństwie wiary

– Korzeniem wszelkich dramatów ludzkich jest brak wiary w Boga – powiedział w homilii abp Wacław Depo, który 23 marca w redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela” przewodniczył Mszy św. na zakończenie rekolekcji wielkopostnych, którym w dniach 21-22 marca przewodniczył ks. Piotr Zaborski, dyrektor Archidiecezjalnego Radia Fiat.

W rekolekcjach wzięli udział pracownicy i dziennikarze „Niedzieli” i Radia Fiat.
CZYTAJ DALEJ

Nowa ustawa ma zmusić księży do łamania tajemnicy spowiedzi

2025-02-07 21:16

[ TEMATY ]

USA

spowiedź

Karol Porwich/Niedziela

Biskup Spokane Thomas Daly apeluje do wyborców wyznania katolickiego w stanie Waszyngton, aby sprzeciwili się proponowanemu prawu, które nakazywałoby księżom łamanie tajemnicy spowiedzi w przypadkach, gdy w trakcie sakramentu ujawnione zostanie molestowanie dziecka - informuje catholicnewsagency.com.

Projekt ustawy, zgłoszony w obu izbach stanowego parlamentu, ma na celu zmianę prawa stanowego, tak aby wymagać od duchownych zgłaszania przypadków molestowania dzieci, bez wyjątku w przypadku, gdy o nadużyciu dowiedziano się w trakcie sakramentu pokuty.
CZYTAJ DALEJ

Pożegnano tragicznie zmarłego ks. Jarosława Wypchło

2025-02-08 16:04

[ TEMATY ]

diecezja radomska

pogrzeb kapłana

Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Ks. Jarosław Wypchło

Ks. Jarosław Wypchło

W Domasznie odbył się dziś pogrzeb proboszcza tamtejszej parafii, 48-letniego ks. Jarosława Wypychło, który 3 lutego zginął w wypadku samochodowym. Uroczystościom w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej przewodniczył biskup radomski Marek Solarczyk. Pogrzeb odbył się z ceremoniałem strażackim Ochotniczych Straży Pożarnych RP, bowiem zmarły był ich kapelanem. W koncelebrze uczestniczyło ok. 70 kapłanów.

- Dzisiaj zawierzamy życie ks. Jarosława, jego posługę kapłańską, całą wspólnotę parafialną w Domasznie i tych wszystkich, których ksiądz proboszcz jednoczył i którzy go wspominają - mówił bp Solarczyk.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję