Reklama

Twój 1% naprawdę pomaga

Caritas Diecezji Sandomierskiej zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazanie jej 1proc. podatku. Jako organizacja charytatywna pomagamy dzieciom, osobom niepełnosprawnym, chorym, starszym, bezdomnym, rodzinom w trudnej sytuacji życiowej, ofiarom kataklizmów. W 2013 r. zaufało nam ponad 5tys. osób. Dzięki Państwu pozyskaliśmy kwotę ponad 396 tys. zł.

Od stycznia 2008 r. nie tylko podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, ale również podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej 19 proc. stawki podatku oraz podatnicy opodatkowani ryczałem od przychodów ewidencjonowanych mogą wskazać na zeznaniu podatkowym Caritas Diecezji Sandomierskiej, jako organizację pożytku publicznego, na rzecz której zostanie przekazany 1proc. ich należnego podatku.

Reklama

Od kilku lat ten obowiązek przeszedł na urzędy skarbowe. Naczelnik urzędu skarbowego, na wniosek podatnika, przekaże kwotę w wysokości nieprzekraczającej 1 proc. podatku należnego wynikającego z zeznania, na rzecz Caritas Diecezji Sandomierskiej, jako organizacji pożytku publicznego. Wskazanie w zeznaniu podatkowym Caritas Diecezji Sandomierskiej poprzez podanie jej nazwy i numeru KRS 0000213751 traktować się będzie na równi ze złożeniem wniosku. Przekazania kwoty dokona naczelnik urzędu skarbowego właściwy miejscowo.

Dziękujemy wszystkim za okazane zaufanie i zapraszamy ludzi dobrej woli i wrażliwego serca do wspólnego pomagania.

* * *

1 proc. podatku dochodowego mogą przekazać: podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych) – PIT-37 i PIT-38;
podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych PIT-28;
podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku (PIT-36L) oraz podatnicy opodatkowani na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej – PIT 36.
1 proc. mogą przekazać również emeryci i renciści, pod warunkiem, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT-u otrzymanego z ZUS lub KRUS.
W celu przekazania 1proc. można też wykorzystać Interenet. Na stronach www.sandomierz.caritas.pl znajduje się gotowy program, który pomoże w wypełnieniu PIT-u i przekazaniu 1 proc. na rzecz naszej Caritas.

* * *

Z pozyskanych w 2013 r. środków dofinansowaliśmy:

30.021 wizyt pielęgniarek środowiskowych w domach osób starszych i samotnych;

13.351 zabiegów rehabilitacyjnych w Centrach Pielęgniarstwa Środowiskowo-Rodzinnego i Rehabilitacji;

180 wychowankom codzienną edukację w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym „Radość Życia”;

500 rodzinom pomoc z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy;

441 osobom pomoc w Ośrodku Interwencji Kryzysowej;

324 osobom zakup lekarstw, opłacenie bieżących rachunków w ramach pomocy doraźnej;

105 osobom bezdomnym pobyt w schroniskach i ciepły posiłek;

120 osobom niepełnosprawnym uczestnictwo w Warsztatach Terapii Zajęciowej i w Środowiskowym Domu Samopomocy;

45.180 ciepłych posiłków dla dzieci i młodzieży w stołówkach szkolnych;

22 dzieci objęliśmy pomocą w ramach Programu „Skrzydła” – wspierającego uzdolnione dzieci z ubogich rodzin; na pomoc ludzi dobrej woli czeka nadal około 300 uzdolnionych dzieci z terenu diecezji sandomierskiej

2014-02-12 16:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Przybylski do sióstr nazaretanek: tylko miłość wszystko wyjaśnia

2021-07-31 17:04

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

nazaretanki

profesja zakonna

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

Jak to jest, że trzy młode, ładne, zdrowe, sprytne i mające przed sobą masę perspektyw dziewczyny nagle to wszystko rzucają i idą w rzeczywistość, która zupełnie nie przystaje do pędu tego świata? Tylko miłość to wszystko wyjaśnia – mówił w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie bp Andrzej Przybylski, który przewodniczył 31 lipca uroczystościom złożenia pierwszych ślubów zakonnych przez trzy siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Swoje pierwsze śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożyły: s. Klara Krawczyk, s. Karmela Baryła i s. Izabela Ciuk.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz muzyk jazzowy, saksofonista i kompozytor

2021-07-31 14:54

[ TEMATY ]

muzyka

jazz

wikipedia.org

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz

Jerzy „Duduś" Matuszkiewicz jeden z najważniejszych muzyków na polskiej scenie jazzowej, twórca historii jazzu, kompozytor kultowych filmowych ścieżek dźwiękowych, odszedł w sobotnie południe 31 lipca 2021 r. Miał 93 lata.

O śmierci muzyka powiadomił PAP Paweł Brodowski, redaktor naczelny magazynu „Jazz Forum". Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz – wielka osobistość polskiego jazzu - był też znanym i cenionym autorem muzyki do seriali i filmów. "Czterdzieści lat minęło", "Wojna domowa" - to tylko niektóre z jego przebojów.

CZYTAJ DALEJ

Zanim wyszli na trasę, odwiedzili "Orzecha"

2021-07-31 23:15

Bogdan Mączyński

Delegacja gr. XIV Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej modliła się dziś przy grobie "Orzecha". Jutro wyruszają na trasę, dlatego dzień przed wyjściem chcieli być przy grobie zmarłego w tym roku ks. przewodnika. 

Na wspólną modlitwę przybyła sześcioosobowa grupa - To dla nas ważne, aby przed wyjściem naszej grupy odwiedzić grób kogoś, kto zapoczątkował pielgrzymkę z Wrocławia, nadał jej ducha i prowadził ją przez 40 lat. Tegoroczna pielgrzymka jest w jakimś sensie historyczna. Fizycznie nie ma z nami ks. Stanisława Orzechowskiego. Pozostał jednak w naszej pamięci, dlatego też chcemy na trasie pielgrzymki modlić się za naszego przewodnika - mówi ks. Łukasz Romańczuk, przewodnik części górowskiej - gr. 14. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję