Reklama

Światowe Spotkanie Polonii w Rzymie

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” wspólnie z Radą Polonii Świata oraz Europejską Unią Wspólnot Polonijnych zaprasza na Światowe Spotkanie Polonii. Odbędzie się ono 27 i 28 kwietnia br. w Rzymie, w dniach uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II. Artystycznym finałem tego wydarzenia będzie koncert dziękczynny „Te Deum Laudamus”, który będzie miał miejsce 28 kwietnia w Auli Pawła VI. Organizatorami koncertu są: Ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Rada Polonii Świata oraz Europejska Unia Wspólnot Polonijnych. Program koncertu obejmuje historyczne polskie pieśni: „Bogurodzicę” i „Gaude Mater Polonia” oraz utwory wybitnych polskich kompozytorów: F. Chopina, St. Moniuszki, K. Szymanowskiego, I.J. Paderewskiego, J. Elsnera, W. Kilara, M. Lorenca, A. Kurylewicza. Narratorem będzie sam Ojciec Święty Jan Paweł II, który przez odtworzone materiały archiwalne wprowadzi słuchaczy w wielkie wydarzenia z historii Polski, a także opowie o misji Kościoła w świecie i o swoim posłannictwie na Stolicy Apostolskiej. W koncercie weźmie udział ponad 200 artystów, a na widowni zasiądzie ok. 8 tys. Polaków z kraju i Polonii ze świata.

W ramach Światowego Spotkania Polonii odbędzie się również promocja albumu „Jan Paweł II – Polonia Semper Fidelis” oraz nastąpi otwarcie wystawy pod tym samym tytułem.

2014-04-01 14:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przed 175 laty wybrano bł. Piusa IX – rozpoczął się najdłuższy pontyfikat w dziejach Kościoła

2021-06-16 18:58

[ TEMATY ]

pontyfikat

Pius IX

wikipedia.pl

Przed 175 laty – 16 czerwca 1846, po dwudniowym konklawe, które odbyło się w rzymskim Pałacu Kwirynalskim, nowym papieżem został Giovanni Maria Mastai-Ferretti, który przyjął imię Pius IX.

W 5 dni później odbyła się jego koronacja i tak rozpoczął się pontyfikat, który miał się okazać najdłuższym w dziejach Kościoła katolickiego, jeśli nie liczyć pierwszego papieża – św. Piotra, o którego posługiwaniu na tym urzędzie mamy niewiele pewnych wiadomości i tylko tradycja głosi, że pełnił on to stanowisko ponad 30 lat.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja tarnowska: Lista nominacji na proboszczów

2021-06-18 08:09

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

Karol Porwich/Niedziela

Zapraszamy do zapoznania się z listą nominacji na proboszczów z dnia 17 czerwca 2021r.

ks. Krzysztof Waśko do parafii Bystra

CZYTAJ DALEJ

Papież przyjmie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego

2021-06-19 20:47

[ TEMATY ]

papież Franciszek

parlament europejski

Episkopat News

Papież Franciszek przyjmie 25 czerwca na audiencji w Watykanie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Sassolego. Według jego rzecznika jest jeszcze za wcześnie, by wymieniać ewentualne tematy, które będą przedmiotem rozmowy obu mężów stanu. Zaznaczył jednak, że Sassoli często powołuje się na papieską encyklikę „Fratelli tutti”. Dokument ten, ogłoszony w październiku ub. roku, promuje solidarność na wszystkich poziomach społeczeństwa.

Sassoli spotka się z Franciszkiem po raz pierwszy w swojej funkcji przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. W listopadzie 2014 r. włoski socjaldemokrata powitał papieża podczas jego wizyty w Strasburgu jako wiceprzewodniczący Parlamentu. Papież wygłosił wówczas gorący apel, by Europa na nowo odkryła chrześcijańskie korzenie swojej tożsamości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję