Reklama

Niedziela Łódzka

Marsz dla Jezusa

„Błogosławieni ubodzy w duchu” – to hasło tegorocznego XXIX Światowego Dnia Młodzieży, obchodzonego na całym świecie w Niedzielę Palmową. W tym dniu młodzi łodzianie wzięli udział w tradycyjnym Marszu dla Jezusa, przechodząc od pl. Niepodległości do archikatedry.

Spotkanie rozpoczęło świadectwo jednej z sióstr misjonarek miłości, pracujących w Łodzi, która mówiła o radości dzielenia się wiarą i jej przeżywania. Po poświęceniu palm przez abp. Marka Jędraszewskiego, przy dźwiękach piosenek religijnych pochód wyruszył w stronę archikatedry. Na początku radosnej i kolorowej procesji młodzież niosła krzyż, palmy oraz proporce z postaciami symbolizującymi opiekę nad biedniejszymi i słabszymi: Chrystusa, bł. Jana Pawła II, św. Matki Teresy z Kalkuty, św. Franciszka i św. Alberta Chmielowskiego. Po dojściu do archikatedry młodzi wysłuchali opowieści o Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro i zostali zaproszeni do wzięcia udziału w wolontariacie przed spotkaniem młodych w Krakowie w 2016 r.

Przed rozpoczęciem Eucharystii Metropolita łódzki stanął przed zamkniętymi drzwiami katedry i w sięgającym wielu wieków wstecz rycie trzykrotnie w nie uderzał, prowadząc dialog. Po otwarciu drzwi wraz z innymi kapłanami wszedł do świątyni. Tu klerycy Wyższego Seminarium Duchownego uroczyście odśpiewali Mękę Pańską.

Po Komunii przedstawiciele każdej parafii otrzymali „Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia”, którą zabrali do swoich parafii. W dzień kanonizacji Jana Pawła II wszystkie rodziny i wspólnoty będą się mogły przy niej modlić. – Jako pamiątkę spotkania młodzi otrzymali orędzie papieża Franciszka na XXIX Światowy Dzień Młodzieży. – Zaprosiliśmy młodzież do włączenia się w wolontariat przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Tegoroczny marsz stanowi element przygotowania do tego wielkiego święta młodego Kościoła, jakie czeka nas w roku 2016 – wyjaśnia ks. Przemysław Góra, duszpasterz młodzieży.

2014-04-30 12:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chrystus – Lekarz duszy i ciała

Gdy Pan Jezus pojawiał się w wioskach i miastach palestyńskich, znoszono do Niego, przywożono i przyprowadzano chorych. Pan Jezus modlił się nad wszystkimi i wielu z nich odzyskiwało zdrowie. My dzisiaj jesteśmy w podobnej sytuacji – przychodzimy do Pana Jezusa, wiedząc, że On jest naszym najlepszym Lekarzem – Lekarzem naszych dusz, ale także Lekarzem naszych ciał. My też spodziewamy się otrzymać od Niego wsparcie i uzdrowienie – i na ciele, i na duchu. Rodzi się jednak pytanie: czy mamy taką wiarę, jaką mieli tamci, którzy Jezusa chcieli tylko dotknąć, dotknąć choćby frędzli Jego płaszcza, żeby stać się zdrowymi. Jest potrzebna wielka wiara, żeby wierzyć, że Jezus jest między nami ten sam, który był dwa tysiące lat temu, który uzdrawiał, że ten sam żyje w Kościele, że ma tę samą moc i jest w stanie obdarować nas zdrowiem fizycznym i duchowym. Takiej wiary Pan Jezus od nas wymaga i wiemy, że także wówczas, kiedy był na ziemi, przychodził z pomocą i czynił cuda tam, gdzie widział wiarę. Dlatego i my dzisiaj potrzebujemy wiary, jeśli chcemy otrzymać od Jezusa Jego wsparcie i dzięki Jego mocy radzić sobie z naszymi kłopotami. Potrzebna jest nam wiara w to, że Chrystus może nam w tym pomóc, że On jest pierwszym, najważniejszym Lekarzem naszych dusz i naszych ciał.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Sławomir Oder - nowym biskupem gliwickim

2023-01-28 12:20

[ TEMATY ]

biskup

ks. Adam Fabiańczyk/diecezja.gliwice.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Jana Kopca z posługi biskupa gliwickiego i mianował biskupem tejże diecezji ks. Sławomira Odera, ojca duchownego kapłanów diecezji toruńskiej – ogłosiła w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu jest nam potrzebny

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w kaplicy seminaryjnej pw. Zesłania Ducha Świętego oraz wykład tomistyczny złożyły się na „Dzień św. Tomasza z Akwinu” 28 stycznia w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Na początku Mszy św. ks. prał. Ryszard Selejdak, rektor seminarium przypomniał słowa, które św. Tomasz z Akwinu powiedział 5 marca 1274 r. w opactwie w Fossanuova, na kilka dni przed swoją śmiercią: „ Przyjmuję Cię, ceno zbawienia mojej duszy. Przyjmuję Cię Wiatyku mego pielgrzymowania. Dla Twej miłości studiowałem, czuwałem, pracowałem i nauczałem. Nie powiedziałem nigdy niczego przeciw Tobie, a jeśli coś w niewiedzy powiedziałem, to przy błędzie swym nie obstaję. Jeśli czegoś błędnie nauczałem powierzam wszystko pod osąd rzymskiego Kościoła”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję