Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Pątniczka miłości

Maryja po Zwiastowaniu wybrała się z pośpiechem w góry, by służyć Elżbiecie. Bogurodzica stała się Pątniczką Miłości. Takich myśli wysłuchaliśmy w słowie Bożym, które wygłosił bp Mariusz Leszczyński podczas Diecezjalnego Dnia Chorych w Krasnobrodzie.

Reklama

W sobotę, 31 maja br., w sanktuarium Pani Roztocza zgromadzili się ludzie chorzy. Od wczesnego rana padał deszcz i zapewne dlatego wielu pozostało w domach, nie mogąc przełamać swej słabości. Krzyż wpisany w chorobę i cierpienie jest Bożym znakiem miłości. Zaczęło się więc nasze maryjne spotkanie od Drogi Krzyżowej. Tym razem rozważania prowadziły nas po stacjach znajdujących się w krużgankach, a wielu pielgrzymów pozostało w kościele, aby z uwagą wysłuchać słów modlitwy. Po nabożeństwie była chwila na sakrament pokuty i pojednania. Pół godziny przed południem rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Mariusza. Uczestniczyło w niej 10 kapłanów – kapelani szpitalni i księża, którzy przybyli ze swoimi parafianami. Po homilii księża udzielili sakramentu chorym, by umocnić ich łaską Chrystusa w codziennym niesieniu krzyża słabości.

Każdy chory łączący swe cierpienia z Chrystusem jest skarbem Kościoła i radujemy się z obecności wszystkich, którzy byli tego dnia przed obliczem Krasnobrodzkiej Pani. Wyrazy wdzięczności dla opiekuna słabszych naszych braci i sióstr, ks. Stanisława Budzyńskiego, który starannie przygotował tę pielgrzymkę chorych. A w zakamarkach pamięci powracała osoba ks. Romana Jaworskiego, który u początku lat siedemdziesiątych organizował wczasorekolekcje dla chorych w ówczesnej diecezji lubelskiej. Teraz jest już po drugiej stronie.

Dodajmy z dziennikarskiego obowiązku, że tego dnia Ksiądz Biskup odwiedził też chorych i starszych w domu pomocy w Krasnobrodzie i w Majdanie Wielkim. A po południu udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z Krasnobrodu.

2014-06-17 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Walczą o każdą wspólną chwilę

Niedziela małopolska 1/2018, str. VIII

[ TEMATY ]

chorzy

choroba

archwium rodzinne

Mama czwórki dzieci jest w trakcie leczenia i prosi o wsparcie

Mama czwórki dzieci jest w trakcie leczenia i prosi o wsparcie

Do 7 września czułam się w porządku. Nic nigdy mi nie dolegało. Tylko wtedy nagle zaczęła mnie boleć bardzo głowa – wspomina 38-letnia Małgorzata Tomczyszyn z Zembrzyc, żona i matka czwórki dzieci

Diagnoza lekarzy diametralnie zmieniła spokojne życie rodziny. Pani Małgorzata walczy z guzem mózgu. Walczy dla rodziny o każdą wspólną chwilę.

CZYTAJ DALEJ

107 lat temu Legion Śląski wymaszerował z Cieszyna

2021-09-21 07:14

[ TEMATY ]

historia

pl.wikipedia.org

Drużyna Sokoła w Dziedzicach, która w 1914 roku wstąpiła do Legionu Śląskiego

Drużyna Sokoła w Dziedzicach, która w 1914 roku wstąpiła do Legionu Śląskiego

107 lat temu, 21 września, z Cieszyna wymaszerował Legion Śląski. Ponad 400 ochotników ze Śląska Cieszyńskiego dotarło do Mszany Dolnej, gdzie dołączyli do II Brygady Legionów Polskich. Pożegnanie legionistów było manifestacją polskości.

"O godzinie 1 z południa wmaszerowała na rynek przednia straż naszego oddziału. Za chwilę potem odezwała się wesoło trąbka, dając znać, że i siła główna się zbliża. Wszystkim dech w piersiach zaparło. Jeszcze chwila oczekiwania a na rynek wmaszerowały miarowym krokiem i sprawnie, w szyku bojowym, zajęły całą połać obszernego placu przed Domem Narodowym głębokie kolumny legionistów polskich (…) z bronią umajoną kwiatami. Huragan okrzyków i oklasków przywitał żołnierzy naszych" - relacjonowała wydarzenie gazeta "Robotnik Śląski".

CZYTAJ DALEJ

Abp Pennacchio: Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne

2021-09-21 18:21

[ TEMATY ]

krzyż

abp Pennacchio

Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

„Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne” – powiedział abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, który 21 września odwiedził sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie.

Mszę św. koncelebrował biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, biskup senior Paweł Socha oraz wielu kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję