Reklama

Przystań - warsztaty dla duszy

Niedziela Ogólnopolska 28/2014, str. 28

Taniec uwielbienia, muzyka, teatr, ale też modlitwa i słuchanie słowa Bożego. Tak młodzi z diecezji pelplińskiej spędzili dzień na spotkaniu „Przystań - warsztaty dla duszy”, które miało miejsce 20 czerwca br. Przygotowali je kapłani i świeccy pod kierunkiem ks. Zbigniewa Gełdona z „Radia Głos”. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował m.in. Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Młodzi w godzinach porannych spotkali się w pelplińskiej katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie wzięli udział w nabożeństwie rozesłania i otrzymali błogosławieństwo biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej Wiesława Śmigla. Następnie odbyły się warsztaty w grupach. Wśród propozycji warsztatowych znalazły się: taniec uwielbienia, muzyka, teatr, rękodzieło, film, przygotowanie liturgii, a także tematyka związana z przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

Reklama

Po części warsztatowej był czas na Adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź i poczęstunek. Kilkudziesięciu kapłanów sprawowało w katedrze Mszę św., której przewodniczył i słowo Boże wygłosił biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Kaznodzieja skupił się na problemach młodych. To samotność, pustka, brak poczucia sensu życia. Podkreślał, że pomocą nie są kolejne zdobycze nowoczesnej techniki, lecz Jezus, który przynosi skarb duchowy w postaci Eucharystii. - Msza św. przypomina, co uczynił dla mnie Jezus. Wychodząc z kościoła, nie można zapomnieć kochać, przebaczać, walczyć, umierać i zmartwychwstawać jak On - mówił bp Kasyna. Życie to sztuka i trzeba jej się uczyć, zaś warsztaty dla duszy uczą mądrego życia. - Tam, gdzie nie ma miłości, zaszczep miłość, a znajdziesz miłość - radził młodym kaznodzieja. Na zakończenie Mszy św. bp Ka-

syna poprosił o zgłaszanie się młodych do posługi wolontariatu przy organizacji Światowych Dni Młodzieży w 2016 r., zaś tym, którzy już wyrazili swoją gotowość do takiej posługi, wręczył specjalne listy posyłające.

Ostatni punkt spotkania odbył się w pobliskiej „Przystani Jana III Sobieskiego”. Udano się tam po Eucharystii. Uczestnicy szli w radosnej procesji, na czele której znaleźli się wolontariusze Światowych Dni Młodzieży 2016, niosący krzyż i ikonę Matki Bożej „Salus Populi Romani”. Część plenerowa „Przystani” to czas koncertów, śpiewu i tańca uwielbienia oraz świadectw wiary.

2014-07-08 13:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Francuska batalia przeciwko transpłciowej indoktrynacji dzieci

2021-09-23 15:16

[ TEMATY ]

gender

Magdalena Pijewska

Francuscy lekarze, sędziowie, adwokaci, intelektualiści, nauczyciele i rodzice wystosowali apel zdecydowanie sprzeciwiający się transpłciowej indoktrynacji dzieci. Piszą w nim o „kradzieży dzieciństwa” i „robieniu towaru z ciała” nieletnich coraz częściej indoktrynowanych do zmiany płci. Mediom zarzucają, że świadomie promują ideologię gender, mimo iż znane są jej zgubne skutki.

„Nie możemy dłużej milczeć, wobec tego, co uważamy za poważne wypaczenie w imię emancypacji «dziecka transpłciowego» (które twierdzi, że nie urodziło się we «właściwym ciele»). Radykalne dyskursy legitymizują żądania zmiany płci na podstawie zwykłej percepcji, przedstawianej jako prawda. Ale dzieje się to za cenę dożywotniego leczenia, a nawet zabiegów chirurgicznych (usunięcie piersi lub jąder) na ciałach dzieci i młodzieży” – piszą sygnatariusze apelu. Wskazują, że ideologiczna indoktrynacja, której współwinne są też media, przyczynia się do gwałtownego wzrostu liczby dzieci i nastolatków pragnących zmienić płeć. Jako przykład podają region Ile-de-France, gdzie dekadę temu takich próśb było dziesięć rocznie, a obecnie jest dziesięć miesięcznie. Wskazują, że takie dzieci stają się ofiarami na całe życie: stają się dożywotnimi niewolnikami środków hormonalnych sprzedawanych przez firmy farmaceutyczne oraz kolejnych operacji w pogoni za chimerycznym marzeniem o wymarzonym ciele.

CZYTAJ DALEJ

Święty od zadań trudnych

Niedziela Ogólnopolska 38/2019, str. 20-21

[ TEMATY ]

O. Pio

Biuro prasowe OFMCap – krka

Ojciec Pio często powtarzał, że „modlitwa jest najlepszą bronią, jaką mamy, kluczem, który otwiera Serce Boga”.

CZYTAJ DALEJ

Łask: Z grzeszności podnosi nas lekarz, którym jest Jezus!

2021-09-24 09:23

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Ostatni dzień rekolekcji ewangelizacyjnych „Wstań! Idź!” animowanych przez wspólnotę Ruchu Światło – Życie w kolegiacie łaskiej skupiony był wokół sakramentu pokuty i adoracji Najświętszego Sakramentu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję