Reklama

XV Radomszczańskie Dni Rodziny

2014-07-08 14:29

Matylda Kaszyńska
Edycja częstochowska 28/2014

Matylda Kaszyńska

Dni Rodziny to niezwykłe 2 tygodnie w życiu miasta Radomska. W tym roku to wielkie dzieło było nakierowane na tematykę godności dziecka. Patronat honorowy nad nim sprawował abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Dni Rodziny zainaugurowano w kościele pw. św. Lamberta, a kazanie nt.: „Dziecko ma swoją godność otrzymaną od Stwórcy” wygłosił ks. Piotr Zaborski, dyrektor Radia Fiat. Po Mszy św. odbył się „Marsz dla życia i rodziny”. Duża grupa radomszczan, wraz z towarzyszącymi jej kapłanami, panią prezydent Anną Milczanowską i samorządowcami, którym szczególnie bliskie są problemy rodzin, przeszła do Parku Świętojańskiego na Festyn Rodzinny „Zdrowie Mamy”.
W bogatym programie Dni znalazło się wiele atrakcji, m.in. festyny rodzinne, wystawy, wykłady ze specjalistami z różnych dziedzin, konkursy i zabawy dla najmłodszych. Miejscem spotkań były szkoły, obiekty sportowe, a także placówki oświatowe i kulturalne.
Przewidziano też imprezy dla osób niepełnosprawnych. I tak w Miejskim Domu Kultury odbył się Koncert Galowy XI Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych z udziałem zespołu „Wawele”.
Następnie podopieczni kilku ośrodków spotkali się na Mszy św. sprawowanej przez ks. Jacka Marcińca, opiekuna Wspólnoty Betel. Sponsorzy i wolontariusze zadbali o smaczny poczęstunek. Kilka godzin trwały tańce i zabawy na trawie.
W MDK-u wyświetlono też film pt.: „Ognioodporni”. To piękny i pouczający obraz mówiący o tym, jak uratować rozpadające się małżeństwo.
Uroczystości ku czci św. Jadwigi, patronki Radomska, zwieńczyły całość Dni Rodziny.
8 czerwca ulicami miasta przeszła procesja z jej relikwiami. Podczas Mszy św. abp Wacław Depo prosił o Boże błogosławieństwo dla radomszczan. Celem tego dwutygodniowego czasu modlitwy, refleksji i zabawy było zwrócenie uwagi na szczególną wartość, którą jest rodzina, zwłaszcza dziś, gdy jest ona mocno zagrożona.
Organizatorami XV RDR byli: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Ruch Światło-Życie, Domowy Kościół, Fundacja Inicjatyw Kulturalnych, Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”, parafie, władze miasta i powiatu oraz placówki kulturalne, oświatowe i sportowe. Koordynatorem i duszą całego przedsięwzięcia był Tadeusz Olczyk, który jest także pomysłodawcą tej imprezy, jaka miała miejsce w naszym mieście od 24 maja do 8 czerwca.

Tagi:
rodzina

Reklama

Bardo Śląskie: oaza rodzin

2019-07-09 10:53

Joanna Ruchniewicz-Wywigacz

Nasi diecezjanie uczestniczą w oazie rodzin I stopnia w Bardzie Śląskim. Rekolekcje rozpoczęły się 28 czerwca. W galerii zobaczycie zdjęcia z tańców integracyjnych, spływu pontonowego i wycieczki Szlakiem Ginących Zawodów.

Joanna Ruchniewicz-Wywigacz
Zobacz zdjęcia: Bardo Śląskie: oaza rodzin, lipiec 2019
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Zielona Niedziela w parafii Najświętszego Zbawiciela

2019-07-15 12:54

Kamil Krasowski

Otwarci na Ducha Świętego” – pod takim hasłem odbędzie się 37. Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej z Zielonej Góry na Jasną Górę (2 – 12 sierpnia). Do uczestnictwa w pielgrzymowaniu w niedzielę 14 lipca zachęcano po każdej Mszy św. w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w ramach tzw. Zielonej Niedzieli.

Karolina Krasowska
Do uczestnictwa w pielgrzymce zachęcano 14 lipca po każdej Mszy św. w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Wspaniały czas z Bogiem

2019-07-15 18:13

Anna Majowicz

Dziś (15.07) przed południem w Dobroszycach zakończyło się 26. Salwatoriańskie Forum Młodych. Emilia Chrzanowska z Kiełczowa już po raz drugi uczestniczyła w tej największej wakacyjnej akcji organizowanej przez apostolat RMS-u. Z nami dzieli się swoim świadectwem:

Anna Majowicz
Siostry Emilia i Natalia Chrzanowskie

,,W Dobroszycach gromadzimy się w imię Jezusa Chrystusa. To 10-dniowe spotkanie z Bogiem i wspaniałymi ludźmi. Kiedy tu przyjeżdżam czuję stałą obecność Pana Boga. Jest z nami na jutrzni, na śniadaniu, w pracach codziennych, które tu wykonujemy, podczas warsztatów, w których pozwala nam się rozwijać, ale przede wszystkim widzę Go w drugim człowieku. Cudowna jest każda Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. To wspaniały czas. Jestem pewna, że za rok tu powrócę". 

Zobacz zdjęcia: 26. Salwatoriańskie Forum Młodych w Dobroszycach
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem