Reklama

Pielgrzymka Trzeźwości na Górę Chełmską

Z radością przybyłem dzisiaj, jako pielgrzym z Łomży, w te urocze strony naszej Ojczyzny, aby uczestniczyć w niezwykłej inicjatywie – XXIV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Trzeźwości na Górę Chełmską – powiedział 2 sierpnia na Górze Chełmskiej bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. – Wasza pielgrzymka na Górę Chełmską oraz obchody 30-lecia apostolstwa trzeźwości diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej są świadectwem odważnej wiary, niezłomnej nadziei i wielkiej miłości tak wielkiej liczby Polek i Polaków – dodał.

Mottem tegorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Trzeźwości do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej były słowa: „Kochająca matka zawsze trzeźwa”. Pielgrzymka wyruszyła m.in. z ks. kan. Henrykiem Grządką z Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, ks. prał. Krzysztofem Włodarczykiem, dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Koszalinie i ks. Piotrem Zielińskim, diecezjalnym duszpasterzem trzeźwości. Wśród uczestników była blisko 70-osobowa grupa członków Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta (m.in. z Podkarpacia i archidiecezji łódzkiej).

Reklama

Na trasie pielgrzymi odprawili Drogę Krzyżową, a prowadzący ją ks. Karol Wnuk, duszpasterz trzeźwości archidiecezji gdańskiej, powiedział: – Do każdego przychodzi Bóg, by objawić mu swoją miłość. Tę miłość, która wymaga, która kosztuje, która uczy, jak kochać naprawdę i do końca.

Uroczystej Eucharystii w intencji trzeźwości narodu przewodniczył biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak w koncelebrze z bp. Tadeuszem Bronakowskim i kapłanami z trzech diecezji.

W homilii bp Bronakowski powiedział: – Potrzeba nam dzisiaj rodzin odważnych, pięknych, dzielnie świadczących o swojej misji. Takich rodzin jak te gromadzące się tutaj, na Górze Chełmskiej. Potrzeba nam rodzin budujących swoje szczęście na ewangelicznym fundamencie. Rodzin wiernych Bożym przykazaniom. Rodzin, w których panować będzie miłość, radość i wzajemny szacunek oraz trzeźwość. W których fundamentem życia będzie Eucharystia i wierność Chrystusowi. (...) Zbyt wysoka jest wartość rodziny. Zbyt ważna jest jej misja, abyśmy mogli ustąpić w walce ze złem. Nie możemy bez walki oddać naszych rodzin na szkodliwy wpływ niepokojących procesów.

2014-08-19 14:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oficjalna piosenka Euro 2020

2021-06-11 11:05

[ TEMATY ]

Euro 2020

Youtube.com

Jak każdy turniej, również UEFA Euro 2020 ma oficjalną piosenkę. Utwór "We Are The People" stworzyli Bono i The Edge z U2 oraz DJ Martin Garrix.

CZYTAJ DALEJ

PRENUMERATA TYGODNIKA KATOLICKIEGO „NIEDZIELA”

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Wdzięczni za dar małżeństwa, rodziny i wspólnoty

2021-06-13 13:26

ks. Łukasz Romańczuk

Dziś w Sanktuarium NMP Matki Dobrej Rady w Sulistrowiczkach odbyło się coroczne Spotkanie Rodzin. Uroczystość ta połączona była z obchodami 30-lecia utworzenia parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, który wręczył zasłużonym parafianom Medale św. Jadwigi.

Zanim rozpoczęła się Eucharystia, ks. abp Józef Kupny poświęcił figurę Księcia Bolka II Małego. Jest to dar metropolity wrocławskiego dla miłośników Ziemi Ślężańskiej. Postawiona ona została przed wejściem na plac kościelny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję