Reklama

Od redakcji

Kobieta, mężczyzna plus dziecko. Ona – emocjonalna, lubi się wygadać, on – konkretny, rozważający wszystkie „za” i „przeciw”. I ono – największy cud na świecie.

Różnorodność, która się uzupełnia. I temu właśnie tematowi poświęcamy nową rubrykę w „Niedzieli” pod nazwą RODZINA. Każdemu osobno – jako kobiecie, mężczyźnie i dziecku – i im razem jako rodzinie. Młodzi mają, jak dotąd, swoje strony – „Niedzielę Młodych”. Choć i starszych zapraszamy do ich lektury!

Chcemy być blisko naszych Czytelników: poruszać bieżące problemy, z którymi się wszyscy borykamy, przekonywać, że można zbudować piękną rodzinę, i podpowiadać, jak to zrobić. Chcemy być przy Was, kiedy planujecie ślub – piszemy o tym w tekście pt. „Nie jesteśmy z pobożnej łapanki”. Chcemy być blisko, kiedy rodzicie i wychowujecie dzieci, ale też pragniemy Was wspierać, kiedy zaczynają one odchodzić i żyć swoim życiem. Chcemy dawać Wam nadzieję, kiedy przychodzą trudne chwile, i pocieszać, kiedy tracicie najbliższych.

Reklama

Nie zapominamy o osobach żyjących z różnych powodów w pojedynkę. Chcemy Was przekonać, że w każdej sytuacji można żyć twórczo. Pokażemy Wam, że samotność nie musi oznaczać osamotnienia. I że każdy ma jeszcze wiele przed sobą.

Brzmi górnolotnie? Być może, bo pisane przez kobietę, ale zapewniam – nic bardziej mylnego. Zaprosiliśmy dla Was ludzi z krwi i kości. Psycholog będzie radził, ksiądz będzie dawał wskazówki (dziś dwa w jednym – ks. Rafał Kowalski, kapłan i psycholog), specjaliści z różnych dziedzin będą cierpliwie wyjaśniali, a zwyczajni niezwyczajni będą się dzielić swoim życiem i inspirować do podjęcia czegoś nowego. Będą rubryki poradnikowe. Z Paniami zaglądamy do „damskiej torebki”. Wkrótce przeczytamy o spowiedzi kobiety zabieganej. Panowie znajdą swoje męskie tematy. Będą mogli zaprzyjaźnić się z mężczyznami z klasą, jak św. Józef.

Nowe rubryki uważamy za otwarte!

Dział rodzinny – kontakt: rodzina@niedziela.pl.

2014-09-02 14:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komunikat gliwickiej Kurii nt. Marcina Zielińskiego

2020-01-21 18:43

[ TEMATY ]

Odnowa w Duchu Świętym

charyzmatycy

Tomasz Rozmus

Kuria w Gliwicach wydała oświadczenie, w którym wyjaśnia dlaczego Biskup Gliwicki podjął decyzję o zmianie prelegenta spotkania modlitewnego zaplanowanego na 23 stycznia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Gliwicach, które miał poprowadzić znany charyzmatyk Marcin Zieliński.

Prezentujemy treść komunikatu Kurii:

Mając na uwadze komunikat Kurii Diecezjalnej w Łowiczu z dnia 8 lutego 2019 roku oraz fakt, że niektóre wątki nauczania pana Marcina Zielińskiego budzą wątpliwości natury teologicznej, Biskup Gliwicki podjął decyzję o zmianie prelegenta w ramach spotkania zaplanowanego w Gliwicach w dniu 23 stycznia 2020 roku.

Ks. Sebastian Wiśniewski, Kanclerz Kurii

CZYTAJ DALEJ

Oświadczenie świdnickiej kurii: ksiądz oskarżany o sprowokowanie bójki ma status pokrzywdzonego

2020-01-28 20:53

[ TEMATY ]

kapłan

kapłan

wikipedia.org

W nawiązaniu do informacji medialnych nt. bójki z udziałem ks. Andrzeja A. na terenie Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Maryja Śnieżna” na Górze Iglicznej świdnicka kuria podkreśla, że w związku z wydarzeniem toczy się postępowanie karne, w którym ksiądz ma statut pokrzywdzonego. W oświadczeniu przesłanym KAI kuria wyraża też ubolewanie, że w licznych relacjach medialnych dotyczących sprawy przedstawia się jej przebieg w sposób odmienny, niż został ustalony przez organy ścigania, usiłując przypisać winę księdzu kustoszowi.

Publikujemy oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej:

Oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej ws. toczącego się postępowania karnego wobec czynów dokonanych w sanktuarium na Górze Iglicznej.

Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, że przed Sądem Rejonowym w Kłodzku toczy się postępowanie karne w sprawie sygn. akt II K 521/19 przeciwko Bartoszowi H. o czyn z art. 157 § 2 k.k. Akt oskarżenia w tej sprawie wniosła Prokuratura Rejonowa w Bystrzycy Kłodzkiej.

Zarzucany oskarżonemu czyn obejmuje spowodowanie w dniu 25 grudnia 2016 r., po zakończonej Mszy Świętej, na terenie Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Maria Śnieżna” na Górze Iglicznej obrażeń ciała u księdza kustosza. Ksiądz ten ma w ww. sprawie status pokrzywdzonego i korzysta z uprawnień procesowych takich, jakie przepisy prawa przewidują dla wszystkich obywateli Rzeczpospolitej Polskiej.

Do Sądu Rejonowego w Kłodzku Prokuratura Rejonowa w Bystrzycy Kłodzkiej skierowała też akt oskarżenia obejmujący zarzut obrazy uczuć religijnych w trakcie wspomnianego zajścia z 25 grudnia 2016 r. Według informacji Kurii, przewód sądowy w tej sprawie nie został jeszcze otwarty.

Kuria Biskupia z ubolewaniem przyjmuje przy tym liczne relacje medialne dotyczące tych spraw, w których przedstawia się przebieg zajścia w sposób odmienny niż został ustalony przez organy ścigania, i w których winę za spowodowanie zajścia usiłuje się przypisać księdzu kustoszowi sanktuarium na Górze Iglicznej.

Kuria w Świdnicy liczy na to, że obie wyżej wskazane sprawy zostaną wyjaśnione przez Sąd i oświadcza, że nie będzie ich w żaden sposób komentowała.

Ks. dr Daniel Marcinkiewicz rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej

---

Przypomnijmy, że bójka z udziałem ks. kustosza Andrzeja A. na terenie Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Maryja Śnieżna” na Górze Iglicznej miała miejsce po pasterce 2016 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję