Reklama

Niedziela Małopolska

18. Targi Książki

Katoliku, idź na targi!

Niedziela małopolska 43/2014, str. 8

[ TEMATY ]

targi

Agnieszka Kowalczyk

MARCIN KONIK-KORN: – W dniach 23-29 października odbędą się 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, podczas których kolejny raz zaprezentują swoje publikacje wydawcy katoliccy w ramach Salonu Książki Katolickiej. Dlaczego warto odwiedzić ich stoiska?

KS. ROMAN SZPAKOWSKI SDB, PREZES STOWARZYSZENIA WYDAWCÓW KATOLICKICH: – Każdy z nas, jeżeli chce formować się jako dobry człowiek, potrzebuje pewnych wzorców, a także pouczeń. Te najważniejsze – pochodzące od Boga – zostały zawarte w Piśmie Świętym, w Księdze Życia, do której możemy o każdej porze dnia i nocy zaglądać, czytać i pogłębiać swoją wiarę. Książki religijne są swego rodzaju uszczegółowieniem pewnych kwestii i przedstawiają przykłady osób, które żyły według Pisma Świętego. W dobrych książkach, bo tylko takie mam na myśli, możemy odnaleźć pewne sformułowania, myśli, które pomogą nam zastanowić się nad sobą samym i swoim odniesieniem do Boga i drugiego człowieka. Czasami jedno zasłyszane słowo lub zdanie, które jest dla nas ważne, pamiętamy tylko przez jakiś czas i w dobie zalewu informacji poprzez kanały elektroniczne, zapominamy o nim. Chcemy do niego wrócić, ale nie możemy go odnaleźć. Wiele razy spotkałem się z opinią czytelników, że jedna książka, mała czy duża, dała im impuls do pracy nad sobą i zamyślenia się. W czasach, kiedy żyjemy bardzo szybko, każdemu z nas, i duchownemu, i świeckiemu, potrzeba takich chwil po to, aby to życie przeżyć wartościowo. Myślę, że taka chwila zatrzymania będzie najbardziej owocna, kiedy weźmiemy do ręki książkę.
Potrzeba nam takich książek, które pomogą spotkać się z Bogiem poprzez modlitwę. W życiu religijnym wiele rzeczy nam też umyka i potrzebujemy ich przypomnienia. Czytanie książek religijnych sprawia, że możemy nad sobą ciągle pracować i poznawać Boga oraz innych ludzi. To będą książki edukacyjne, poradniki, traktaty duchowe i teologiczne. Popatrzmy, co się wydarzyło na rynku książki w związku z kanonizacją Jana Pawła II. Dzięki książkom możemy ciągle wracać do jego nauczania. Mało by się znalazło osób, które wszystko pamiętają. Ale dzięki wydawnictwom i księgarniom możemy zawsze znaleźć te informacje, które nas aktualnie interesują. Każdy z nas będzie szukał innej książki. Biblia jest dla każdego z nas, ale – jak mówiłem na początku – w książkach można znaleźć uszczegółowienie pewnych zagadnień, zależnie od indywidualnych potrzeb.
Szczególnie tradycyjna książka papierowa jest dobrą pomocą w rozwiązywaniu naszych problemów. Liczne propozycje wydawnictw katolickich sprawiają, że możemy znaleźć odpowiedzi, jeżeli nie na 100 proc., to przynajmniej na 95 proc. naszych pytań. Targi zaś są najlepszym momentem i miejscem na to, aby zapoznać się z bogatą ofertą wielu wydawnictw. Ich propozycje są, w tym czasie, nieraz bogatsze niż te, z którymi spotykamy się w księgarniach, i każdy może wybrać tytuły zgodnie z preferencjami.

* * *

18. Międzynarodowe Targi Książki

Reklama

Zapraszamy na Targi Książki w Krakowie, które odbędą się w dniach 23-26 października w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, przy ul. Galicyjskiej 9.

W sobotę 25 października od godz. 12 na stoisku „Niedzieli” – C6 w pobliżu wejścia głównego – odbędzie się spotkanie z:

Ks. Ireneuszem Skubisiem, autorem książki „Święty Jan Paweł II we wspomnieniach świadków”

Prof. Zdzisławem Janem Rynem, autorem książki „Lekarz, podróżnik, dyplomata”

2014-10-23 11:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Niedziela” na targach w Krakowie

[ TEMATY ]

targi

Damian Krawczykowski/Niedziela

Od czwartku 24 października trwają w Krakowie Międzynarodowe Targi Książki, gdzie każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie; na setkach stoisk wystawcy prezentują książki różnych gatunków. Jak napisali organizatorzy, tegoroczne targi to: „Setki wydawców, ponad 1000 godzin programu towarzyszącego (…) to również gorące premiery oraz bogaty program towarzyszący: warsztaty, wystawy, dyskusje…”

Dziś trzeci dzień targów i tysiące miłośników książek, którzy na przekór upowszechnianym opiniom, że Polacy nie czytają książek, udowadniają, że interesują nas wartościowe książki, nowości, a spotkania z ulubionymi psiarzami, to dla odbiorców różnorodnej literatury dodatkowa atrakcja.

CZYTAJ DALEJ

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

2021-09-17 10:16

[ TEMATY ]

święty

Piotrus/pl.wikipedia.org

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup metropolita warszawski i założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Urodził się w 1882 r. w Wojutynie na Wołyniu. Wychowany w atmosferze religijnej i patriotycznej. Już jako dziecko czcił gorąco Matkę Bożą. Skończył studia w Moskie i Paryżu.

CZYTAJ DALEJ

Postawić wszystko na Maryję - "Archidiecezjanie na Jasnej Górze"

2021-09-17 19:46

ks. Łukasz Romańczuk

Abp Józef Kupny

Abp Józef Kupny

W ramach Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę odprawiona została Msza św., której przewodniczył ks. abp Józef Kupny.

Licznie zgromadzeni duchowni, siostry zakonne i wierni, wsłuchując się w homilię, mogli usłyszeć słowa dotyczące Matki Bożej, w kontekście Jej osoby w wydarzeniach z Kany Galilejskiej. Nie zabrakło także odniesienia do ostatniej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz M. Elżbiety Róży Czackiej. - Prymas Tysiąclecia kochał to miejsce i które w czasach, gdy komuniście chcieli zniszczyć i uciszyć Kościół. Kiedy wydawało się, że nie ma dla Kościoła w Polsce żadnego ratunku, Prymas wszystko postawił na Maryję. Dziś mówi się, że nowy błogosławiony uratował Polskę przed potopem komunistycznego reżimu. Zrobił to odnawiając wiarę w naszym narodzie - podkreślił metropolita wrocławski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję