Reklama

Niedziela Legnicka

Nowe przedszkole w Chobieni

Niedziela legnicka 47/2014, str. 1

[ TEMATY ]

przedszkolaki

przedszkole

Joanna Bagińska

Bp Marek Mendyk symbolicznie otworzył przedszkole

Bp Marek Mendyk symbolicznie otworzył przedszkole

W Chobieni 23 października odbyło się otwarcie przedszkola gminnego. W uroczystości wziął udział bp Marek Mendyk. Przybyli również przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych: wójt Gminy Rudna Władysław Bigus, wójt Gminy Lubin Irena Rogowska, burmistrz Miasta i Gminy Ścinawa Andrzej Holdenmajer oraz wicekurator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Danuta Leśniewska. Wśród licznie zgromadzonych rodziców, dziadków, radnych, przedstawicieli lokalnych instytucji byli również obecni: dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej ks. Jarosław Kowalczyk, dziekan dekanatu Ścinawa ks. Leszek Kowalski oraz ks. Józef Wojtaszek.

Po przecięciu wstęgi – symbolicznym akcie otwarcia nowego budynku – Ksiądz Biskup poświęcił nowe przedszkole, udzielił błogosławieństwa i odmówił modlitwę, aby uczęszczające do niego dzieci w swoim życiu szły drogą wiary, prawdy i miłości.

Przedszkolaki otrzymały wiele upominków, a swoimi występami artystycznymi dziękowały za tak wspaniałą inwestycję. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Gościnnie wystąpiły też dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce, należące do zespołu „Dolnośląskie Stokrotki”.

Reklama

Bp Marek Mendyk pogratulował zgromadzonym pięknego obiektu, podziękował samorządowi gminy za konsekwencję w działaniu i stworzenie dobrych warunków dla edukacji dzieci. Podkreślił, że zapewnienie dzieciom lepszych szans edukacyjnych już w pierwszym etapie kształcenia daje podstawy wspierania ich rozwoju i ukierunkowuje w świadomości, jak ważna jest edukacja przedszkolna.

Św. Jan Paweł II powiedział: „Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka” i w Chobieni sprawdzian ten zaliczono na ocenę celującą.

2014-11-20 13:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Istnieją przedszkola, gdzie chłopcy ubierani są w sukienki

[ TEMATY ]

gender

przedszkole

Bożena Sztajner

W odpowiedzi na wywiad z minister Agnieszką Kozłowską-Rajewicz, w którym zanegowała ona istnienie przedszkoli, gdzie - zgodnie z założeniami teorii gender - chłopcy mieliby być przebierani za dziewczynki a dziewczynki za chłopców, Fundacja Mamy i Taty zainicjowała akcję pomocy w znalezieniu takiej placówki. Posłużyła się w tym celu zdjęciami z takich zajęć, umieszczonymi w galerii konkretnej Fundacji, tworzącej "Małe Przedszkola". Wywiad z min. Kozłowską-Rajewicz został opublikowany dzisiejszej "Gazecie Wyborczej". Fundacja Mamy i Taty wskazuje na "Małe Przedszkola", zakładane przez Fundację Edukacji Przedszkolnej. Od roku 2007 utworzyła ona 88 placówek przedszkolnych w 80 miejscowościach. Uczęszcza do nich 1877 dzieci.

CZYTAJ DALEJ

Bielawa. Wyróżniony za wrażliwość na drugiego człowieka

2023-02-03 09:00

[ TEMATY ]

Bielawa

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Wieloletni duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP ks. kan. Daniel Marcinkiewicz, został dostrzeżony przez świeckie media i nominowany do prestiżowej nagrody.

Kapituła konkursowa jednego z dolnośląskich dzienników, przyznała nominację ks. Marcinkiewiczowi do tytułu Osobowość Roku 2022 powiatu dzierżoniowskiego, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Tym samym doceniono wkład i pracę kapłana w życie lokalnej społeczności, który od wielu lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bielawy, przygotowując i wydając im paczki żywnościowe. Niedziela Świdnicka nie raz informowała o działalności charytatywnej kapłana, który nie tylko karmi, ale i wychowuje swoich podopiecznych.

CZYTAJ DALEJ

Wizyta papieska już przynosi owoce zmiany w Sudanie Południowym

2023-02-04 17:01

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Wizyta papieska już przynosi owoce zmiany w Sudanie Południowym. Prezydent tego pogrążonego w krwawym konflikcie kraju zapowiedział w czasie spotkania z Franciszkiem nowy etap dialogu pokojowego, który będzie kontynuowany w Rzymie. W dniu przybycia papieża ogłosił też amnestię dla ponad 70 więźniów.

Jak podkreśla odpowiedzialny we Wspólnocie św. Idziego za relacje międzynarodowe, Mauro Garofalo, już widać owoce wizyty papieskiej w Sudanie Południowym. To właśnie ta organizacja pośredniczyła w rozmowach prowadzących do porozumienia z 2018 r. kończącego otwartą wojnę domową. Obecna zapowiedź prezydenta oznacza, że do procesu pokojowego na nowo zostaną zaproszone grupy, które nie przyjęły ówczesnych postanowień. Kraj bowiem do tej pory nie znalazł demokratycznych i w pełni pokojowych sposobów rozwiązywania swoich problemów wewnętrznych – podkreśla Garofalo. W wielu regionach panuje przemoc, a pierwsze wolne wybory zostały odłożone o dwa lata na rok 2024. Ale obecność papieża, arcybiskupa Canterbury oraz moderatora Kościoła Szkocji zwraca uwagę na potrzebę porozumienia i odnawia motywacje do podejmowania odpowiednich starań – zauważa przedstawiciel Wspólnoty św. Idziego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję