Reklama

Aspekty

Przedszkole Caritas powitało wiosnę

Dzieci ze świetlicowego oddziału przedszkolnego „Słoneczko z uśmiechem”, prowadzonego przez diecezjalną Caritas, 21 marca powitały wiosnę.

Śpiew, taniec, kolorowe kwiaty – tak maluchy cieszyły się z nowej pory roku, jednocześnie żegnając mroźną zimę. Wiosenną radość widać było w całej sali przystrojonej m.in. słonecznymi girlandami.

Przedszkole prowadzone przez Caritas ma na celu zapewnienie dzieciom możliwości wspólnej zabawy, nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych. Placówka wspiera dzieci m.in. w rozwijaniu uzdolnień oraz kształtowaniu czynności intelektualnych potrzebnych im w codziennych sytuacjach i dalszej edukacji, dba o rozwój umiejętności społecznych, wprowadza w świat wartości estetycznych. Wspiera również rodziców

Rekrutacja dzieci odbywa się głównie za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Parafialnych Zespołów Caritas. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 12.30. Adres placówki: ul. Bema 32-34 Zielona Góra. Działalność placówki jest współfinansowana ze środków Miasta Zielona Góra.

2023-03-21 12:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzymska Madonna Norwida

2023-05-31 08:52

[ TEMATY ]

Cyprian Kamil Norwid

Włodzimierz Rędzioch

140 lat temu, 23 maja 1883 r. w podparyskim przytułku św. Kazimierza zmarł Cyprian Kamil Norwid. Część swojego emigracyjnego życia spędził w Rzymie – mieszkał przy via Sistina, w samym centrum Wiecznego Miasta. I to właśnie tutaj napisał swoją maryjną poezję dedykowaną Madonnie, Matce Przedziwnej. W rocznicę śmierci wieszcza, w miesiącu maryjnym odwiedziłem kaplice, w której znajduje się obraz Mater Admirabilis, którym zachwycił się Norwid.

Cyprian Norwid herbu Topór urodził się 24 września 1821 r. w Laskowie-Głuchach na Mazowszu. We wrześniu 1842 r., gdy miał zaledwie 21 lat zaczął swoje życie emigranta i już nigdy nie wrócił do kraju. Podróżował po Europie – odwiedził Drezno, Norymbergę, Monachium, Weronę, Ferrarę, Florencję, Neapol i Rzym. W 1845 r. w Rzymie otrzymał sakrament bierzmowania i przyjął wtedy imię Kamil – wybrając imię Marka Furiusza Kamillusa (Marco Furio Camillo), imię dowódcy rzymskiego i trybuna, który nazywany był „drugim założycielem Rzymu”, Norwid pragnął podkreślić swoje związki z Rzymem. Zaczął wtedy podpisywać swoje utwory "Cyprian Kamil Norwid".

CZYTAJ DALEJ

Znaki z nieba

2023-05-30 13:56

Niedziela Ogólnopolska 23/2023, str. 10-11

[ TEMATY ]

cud Eucharystyczny

Ks. Waldemar Wesołowski/Niedziela

Relikwia wydarzenia eucharystycznego w kościele św. Jacka w Legnicy, które miało swój początek 25 grudnia 2013 r.

Relikwia wydarzenia eucharystycznego w kościele św. Jacka w Legnicy, które miało swój początek 25 grudnia 2013 r.

W marcu media obiega sensacyjna wiadomość: w Thomaston w amerykańskim stanie Connecticut doszło do rozmnożenia komunikantów. Czy to kolejny Boży znak dla nas? Domniemany cud bada obecnie watykańska Dykasteria Nauki Wiary.

Odnosząc się do tego niezwykłego wydarzenia, abp Leonard Blair, metropolita archidiecezji Hartford, na terenie której znajduje się parafia w Thomaston, zwrócił uwagę, że cuda, które mogą się dziać dziś tak samo jak za ziemskiego posługiwania Jezusa, są „Bożymi znakami, które wzywają nas do pogłębienia swojej wiary”.

CZYTAJ DALEJ

Dyrektorzy wydziałów katechetycznych o tym, jak wychodzić na współczesne areopagi

2023-05-31 14:37

[ TEMATY ]

katecheza

Karol Porwich/Niedziela

Katecheza w parafii jest przede wszystkim wydarzeniem, które buduje osobowe relacje, więzi w wymiarze naturalnym i religijnym, nadprzyrodzonym - wskazał o. dr hab. Mirosław Chmielewski podczas wykładu w ramach Ogólnopolskiego Spotkania Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych. Gospodarzem tegorocznego wydarzenia jest diecezja siedlecka, a miejscem zjazdu jest Dom Pielgrzyma przy Sanktuarium Królowej Podlasia w Kodniu.

Pierwszy referat „Między Areopagiem a Koryntem – wybrane wskazania dla katechezy w parafii” przedstawił o. dr hab. Mirosław Chmielewski CSSR z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję