Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Wspólnie kolędujmy

Tradycyjnie w uroczystość Trzech Króli w katedrze zamojskiej odbędzie się Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka oraz Zespołu „Studio Accantus”. Wystąpi 7 wokalistów, a w programie znajdą się tradycyjne kolędy i pastorałki. Zapraszając na koncert, ks. Adam Firosz, proboszcz parafii katedralnej w Zamościu, przypomina o istotnym znaczeniu uroczystości Trzech Króli

Niedziela zamojsko-lubaczowska 1/2015, str. 1

[ TEMATY ]

koncert

Wojciech Czerwiński

Koncert noworoczny

Koncert noworoczny

Ks. Adam Firosz: – Objawienie Pańskie, uroczystość Trzech Króli, to jedno z najstarszych świąt w Kościele katolickim. Znane było już w IV wieku chrześcijaństwa. Trzej Królowie przybyli do nowonarodzonego Jezusa z różnych stron świata, wiedzeni gwiazdą betlejemską. Są oni obrazem wszystkich tęsknot za Zbawicielem świata i ludzkości, która podąża do nowonarodzonego Jezusa. Symbolika darów przyniesionych przez Mędrców ze Wschodu oznacza wiarę. Poprzez złoto wyrazili swą miłość do Króla królów, pierwszego i najważniejszego ze wszystkich, którzy pojawili się na ziemi. Kadzidło to symboliczne uznanie bóstwa nowonarodzonego Jezusa Chrystusa. Z kolei mirra jest zapowiedzią przyszłej męki Chrystusa. W tym dniu święci się kadzidło i kredę, którą wierni zabierają do domów, aby poprzez zewnętrzny znak pokazać, że pod tym dachem jest Jezus Chrystus. Trzej Królowie to wyraziciele wszystkich narodów, dlatego 6 stycznia jest również dniem misyjnym. Modlimy się za wszystkie narody świata, aby orędzie o Jezusie Chrystusie Zbawicielu – który ukazał bóstwo swojego Ojca – dotarło do każdego zakątka świata. Modlimy się za wszystkich misjonarzy, którzy to orędzie niosą przez świat. Wsparcie modlitewne i materialne na cel misyjny jest bardzo ważne w tym dniu. Zapraszam wszystkich wiernych do uroczystego przeżywania tego wyjątkowego dnia w ciągu roku. Radujmy się świętem Trzech Króli i spotkajmy się przy betlejemskiej szopce, aby wspólnie kolędować i przeżywać święto Narodzenia Pańskiego. W naszej parafii katedralnej odbędzie się wspaniały Koncert Noworoczny, pod patronatem bp. Mariana Rojka i Prezydenta Miasta Zamość, podczas którego jak zwykle wybrzmią piękne kolędy w wykonaniu artystów z Zespołu „Studio Accantus” w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka. Przeżyjmy to razem. Wstęp na koncert jest wolny. Początek o godz. 19.15 tuż po wieczornej Mszy św. Bardzo serdecznie zapraszam.

2014-12-22 16:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Pasja” wg św. Mateusza w Radomsku

[ TEMATY ]

koncert

Radomsko

BOŻENA SZTAJNER

W kolegiacie św. Lamberta 24 marca o godz. 19.00 zostanie wystawiona Pasja wg św. Mateusza z muzyką Piotra Grabasa w wykonaniu częstochowskich i radomszczańskich muzyków. Honorowy patronat nad koncertem objęła prezydent Radomska Anna Milczanowska.

CZYTAJ DALEJ

Belgia: zmarł Aloys Jousten, były biskup Liège

2021-09-23 17:27

[ TEMATY ]

biskup

zmarły

Belgia

Wikipedia

Bp. Aloys Jousten

Bp. Aloys Jousten

W wieku niespełna 84 lat zmarł nagle 20 września biskup-senior Liège – Aloys Jousten. Zgon nastąpił podczas wizyty u przyjaciół w niemieckiej Kolonii, podały media belgijskie. Jeszcze w połowie września uczestniczył on w 52. Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym w Budapeszcie, na którego zakończenie Franciszek odprawił Mszę św.

Przyszły biskup urodził się 2 listopada 1937 w St. Vith we wschodniej Belgii. Święcenia kapłańskie przyjął 8 lipca 1962 w Liège, w 1966 na uniwersytecie w Lovanium doktoryzował się w zakresie teologii moralnej. Później przez wiele lat był wykładowcą uniwersyteckim teologii moralnej, nauczał w szkołach i działał w duszpasterstwie parafialnym. Od 1986 był wikariuszem biskupim dla niemieckojęzycznego regionu swej diecezji Liège. 9 maja 2001 św. Jan Paweł II mianował go biskupem Liège (sakrę nominat otrzymał 3 czerwca tegoż roku). 31 maja 2013 hierarcha przeszedł na emeryturę. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 27 września w katedrze w Liège.

CZYTAJ DALEJ

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza

2021-09-24 15:25

[ TEMATY ]

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn

Karolina Krasowska

Już jutro w Międzyrzeczu spotkają się mężczyźni z całej diecezji.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 w międzyrzeckim zamku powitaniem uczestników. O godz. 10.00 dr. hab. Grzegorz Kucharczyk przedstawi wykład zatytułowany "Zachować dziedzictwo narodu ochrzczonego. Nauki z historii". Następnie pielgrzymi przejdą do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski, gdzie o godz. 12.30 wezmą udział we mszy św. pod przewodnictwem bp. Henryka Wejmana ze Szczecina. Wydarzenie zakończy wspólny posiłek o godz. 14.00.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję