Reklama

Niedziela Rzeszowska

Kult Dzieciątka Jezus

Kościół farny w Rzeszowie to najpiękniejsza i najstarsza świątynia w mieście. Przy niej zaistniał i rozwija się kult Praskiego Dzieciątka Jezus. Istnieje również Bractwo Dzieciątka Jezus, erygowane przez Generała Karmelitów Bosych.

Niedziela rzeszowska 2/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

Jezus Chrystus

Archiwum Bractwa

Bp Jan Wątroba błogosławi dzieci i matki oczekujące potomstwa

Bp Jan Wątroba błogosławi dzieci i matki oczekujące potomstwa

W Karmelu w Krakowie-Łagiewnikach 11 października 2014 r. zostały rozpoczęte obchody 500-lecia urodzin Teresy od Jezusa, reformatorki Karmelu, które zakończą się 18 października 2015 r. w Poznaniu. Parafia farna włączyła się w nie przez przygotowania adwentowe do narodzin Jezusa, którym przewodziła św. Teresa. Święta ta uczyła swoim życiem, jak Bóg prowadzi człowieka, gdy ten wsłuchuje się w Jego głos w swoim sercu i wypełnia Bożą wolę, uczyła, jak się modlić, i czym dla duszy jest modlitwa. Dusze ludzkie porównywała do zamku twierdzy, w którym jest wiele komnat, a w centralnej mieszka Król – Jezus. Ile trzeba się natrudzić i jakich sposobów użyć, aby trafić do komnaty Króla. Św. Teresa założyła 17 klasztorów według nowej reguły przez nią napisanej i zatwierdzonej przez papieża. Zmarła, mając 67 lat. Bardzo kochała Dzieciątko Jezus i w każdym założonym klasztorze pozostawiała Jego figurkę.

Trzeba, abyśmy ukochali Boże Dziecię, wpatrywali się w prostotę, pokorę, ufność, ubóstwo, cichość i miłość maleńkiego Jezusa. Takich postaw uczy Bractwo Dzieciątka Jezus. Dzieci losowały figurkę Dzieciątka Jezus oraz otrzymały plansze ze św. Teresą, na których wklejały obrazki z jej życia. Kult Dzieciątka Jezus jest ważny dla rozwoju życia duchowego zwłaszcza w wieku dziecięcym, by dzieci mogły wzrastać przy Nim w mądrości i łasce u Boga. Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus pomoże wydobyć z naszych serc pokłady miłości uśpione w jego wnętrzu. Ono pozwoli nam zapalać tę miłość w otoczeniu, by zapłonęła jak światło gwiazdy betlejemskiej. Maleńka Miłość to sprawi, że będziemy promieniować nią i przemieniać świat swoim świadectwem życia.

W Boże Narodzenie parafia farna gościła bp. Jana Wątrobę, który przewodniczył Mszy św. dla dzieci. Msze św. dziecięce sprawowane są w naszym kościele w niedzielę o godz.12.15 i zawsze gromadzą dużo dzieci. Tym razem też tak było. Po Eucharystii dzieci z Bractwa Dzieciątka Jezus złożyły Księdzu Biskupowi życzenia imieninowe, który na zakończenie błogosławił dzieci i matki oczekujące potomstwa.

2015-01-09 10:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: Jezus przebywa wśród ludu

[ TEMATY ]

Jezus Chrystus

Graziako

Jezus nie jest profesorem przemawiającym z katedry, ale przebywa wśród ludu, wśród grzeszników i daje się dotknąć, by uleczyć - zauważył papież podczas porannej Eucharystii sprawowanej w Domu św. Marty. Komentując dzisiejszą Ewangelię (Łk 6,12-19), Ojciec Święty podjął refleksję nad modlitwą Jezusa, wyborem apostołów i Jego bliskością z ludźmi.

Franciszek zauważył, że Jezus spędził całą noc na modlitwie do Boga. Modli się za nas. Wydaje się dziwne, że On, który ma władzę, przyszedł, aby obdarzyć nas zbawieniem modli się do Ojca i czyni to często. Jest wielkim orędownikiem.

CZYTAJ DALEJ

Władze Lizbony odsunęły od przygotowań do ŚDM przedstawiciela rządu Portugalii

2023-02-03 20:18

[ TEMATY ]

rząd

ŚDM Lizbona

lizbona2023.pl

Władze Lizbony odsunęły od prac przy organizacji Światowych Dni Młodzieży José Sá Fernandesa, przedstawiciela socjalistycznego rządu Portugalii Antónia Costy w komitecie organizacyjnym tej imprezy. Według portugalskich mediów decyzja ta została podyktowana nadmiernymi wydatkami na organizację zaplanowanej na 1-6 sierpnia br. imprezy. W czwartek, jak potwierdził burmistrz Lizbony Carlos Moedas, reprezentant rządu Costy został odsunięty od przygotowań do organizacji ŚDM.

Kontrowersje wokół działań Sá Fernandesa pojawiły się po ujawnieniu kosztów organizacji ŚDM, które mają przekroczyć 160 mln euro. Szczególne wątpliwości co do uczciwych szacunków kosztów wydarzenia pojawiły się po ujawnieniu informacji, że ponad 90 proc. kontraktów na inwestycje w ramach ŚDM zostało zawartych bez wcześniejszych przetargów, zaś koszt głównego ołtarza tej imprezy może w sumie przekroczyć kwotę 5 mln euro.

CZYTAJ DALEJ

Owoce Ducha Świętego - Radość

2023-02-04 17:36

[ TEMATY ]

Duch Święty

Duch Św.

Adobe Stock

„Radość jest ważna w naszym życiu. W jakiś sposób jest to czujnik tego, czy dobrze żyjemy, czy źle żyjemy. Taki drobny czujniczek, ale ważny! Coś jak kontrolka ABS-u w samochodzie.

Można jechać dalej, ale prawdopodobnie, na pierwszych światłach, gdy ktoś przed nami zahamuje, to będziemy musieli trochę przerwać tę naszą podróż. Gdzie szukać radości? Jak sprawić, żeby zachować skarb radości w swoim sercu?” - na te pytania odpowiada ks. Michał Twarkowski, charyzmatyczny kapłan z Prałatury Opus Dei, biblista, duszpasterz, wychowawca, informatyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję