Reklama

Niedziela Świdnicka

Historyczne wydarzenie w Parafii Świętej Rodziny

Niedziela świdnicka 3/2015, str. 8

[ TEMATY ]

relikwie

Ryszard Wyszyński

Podczas Mszy św. zostały poświęcone relikwie i obraz św. Jana Pawła II

Podczas Mszy św. zostały poświęcone
relikwie i obraz św. Jana Pawła II

Wielkie wzruszenie i radość towarzyszyły Mszy św. odpustowej odprawionej 28 grudnia w wałbrzyskiej parafii Świętej Rodziny na Białym Kamieniu. Tradycyjne imieniny parafii połączono bowiem z wyjątkowym wydarzaniem, jakim było wprowadzenie do tej jednej z najmłodszych świątyń naszej diecezji relikwii św. Jana Pawła II.

Mszy św. odpustowej przewodniczył ordynariusz diecezji świdnickiej bp Ignacy Dec i wygłosił podczas niej okolicznościową homilię. W kazaniu Ksiądz Biskup podkreślił, jak ważna jest w życiu katolików rodzina. Przypomniał, że obchodząca swoje święto parafia, w której przebywa, to jedyny kościół pod wezwaniem Świętej Rodziny w całej diecezji świdnickiej, a troska o rodzinę to szczególne zobowiązanie dla parafian. Odwołał się też do słów papieża Franciszka, który na kanonizacji polskiego papieża w kwietniu 2014 r. wyznał, że w świętym Janie Pawle II widzi papieża – Patrona Rodzin.

Uroczystości rozpoczęły się od poświęcenia obrazu z wizerunkiem świętego papieża Jana Pawła II. Obraz został ufundowany przez państwo Pająków i umieszczony w jednej z bocznych kaplic kościoła. Po Mszy św. wierni mieli możliwość oddania czci św. Janowi Pawłowi II w symbolicznym akcie ucałowania relikwii w złotym relikwiarzu. Za zasługi dla parafii Ksiądz Biskup uhonorował proboszcza, ks. Mirosława Krasnowskiego, srebrnym pierścieniem ustanowionym z okazji obchodzonego w 2014 r. jubileuszu dziesięciolecia istnienia diecezji świdnickiej. Na zakończenie Ksiądz Proboszcz serdecznie podziękował Księdzu Biskupowi za ten symboliczny podarunek oraz jego udział w tak ważnej dla parafii uroczystości. Gorące słowa wdzięczności przekazał też na ręce ks. kan. Stanisława Wójcika z parafii św. Wojciecha w Pisakowej Górze za pomoc w staraniach o relikwie oraz wiernym swojej parafii i gościom za piękne przygotowanie i uczestnictwo w uroczystości, która już na trwałe zapisała się do historii parafii.

2015-01-16 10:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Do Rzymu przybyły relikwie świętych: Ojca Pio i Leopolda Mandicia

[ TEMATY ]

relikwie

Catholic News Agency/facebook.com

Do rzymskiej bazyliki św. Wawrzyńca za Murami przybyły 3 lutego relikwie św. Ojca Pio, oczekiwane i witane tam przez tysiące wiernych. Mimo brzydkiej pogody ludzie, wśród nich chorzy i osoby w starszym wieku, czekali cierpliwie na przyjazd doczesnych szczątków włoskiego kapucyna-stygmatyka, zmarłego w 1968 r. Wraz z nim w bazylice wystawione są także relikwie św. Leopolda Mandicia – kapucyna chorwackiego (1866-1942), który znaczną część swego długiego życia spędził w Padwie jako ceniony spowiednik. Obaj są współpatronami obecnego Jubileuszu Miłosierdzia.

Ich relikwie pozostaną tam do piątku 5 lutego, gdy zostaną przewiezione do bazyliki św. Piotra, skąd 11 lutego powrócą do Pietrelciny – miejsca urodzin o. Pio.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł Leonard Pietraszak

2023-02-01 10:19

PAP/Tytus Żmijewski

Leonard Pietraszak

Leonard Pietraszak

Nie żyje Leonard Pietraszak. Informację - potwierdził w rozmowie z PAP prezes ZASP, Krzysztof Szuster.

Leonard Pietraszak nie żyje - powiedział PAP prezes ZASP Krzysztof Szuster.

CZYTAJ DALEJ

Już niedługo Ferie z Tatą

2023-02-01 10:22

[ TEMATY ]

ferie

Zielona Góra

Ojcostwo Powołaniem

Ferie z Tatą

materiały organizatora

Stowarzyszenie Ojcostwo Powołaniem zaprasza 11 lutego do parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze na Ferie z Tatą.

– Zależy nam na tym, żeby pokazać, że zima to nie tylko sanki, ale że można się bawić na wiele różnych ciekawych sposobów – mówi Lesław Barczyński. – Chodzi nam też o to, żeby rodzice, a zwłaszcza ojcowie spędzili ten dzień ze swoimi pociechami. Dlatego też nie będzie animatorów zajmujących się dziećmi. To rodzice będą tego dnia opiekunami i towarzyszami zabaw.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję