Reklama

Niedziela Legnicka

Lubin

24 godziny dla Pana

Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego, wspólnota parafii pw. św. Jana Sarkandra w Lubinie włączyła się w inicjatywę „24 godziny dla Pana”

Niedziela legnicka 13/2015, str. 3

[ TEMATY ]

adoracja

Ks. Damian Konieczny

24 godziny dla Pana

24 godziny dla Pana

W tegorocznym Orędziu na Wielki Post papież Franciszek napisał: „Nie lekceważmy siły modlitwy wielu! Inicjatywa «24 godziny dla Pana” – która, jak ufam, będzie podjęta w całym Kościele, także na szczeblu diecezjalnym, w dniach 13 i 14 marca, ma być wyrazem tej potrzeby modlitwy”.

Tematem przewodnim tegorocznej modlitwy były słowa z Listu do Efezjan: „Bóg bogaty w miłosierdzie” (Ef 2,4). Modlitwę rozpoczęliśmy od nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w czasie którego z krzyżami w ręku przemierzaliśmy 14 stacji męki Pańskiej. O godz. 18 sprawowana była Msza św. w intencji Ojca Świętego Franciszka, z racji II rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Po Eucharystii nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu, które trwało do godzin popołudniowych następnego dnia.

Reklama

Adoracja Najświętszego Sakramentu miała ustalony przebieg. O pełnej godzinie odmawiana była kolejna część Różańca św., a następnie przez pół godziny trwała adoracja w ciszy. W czasie Różańca modlono się w intencji papieża, za kapłanów, o pokój na całym świecie i za prześladowanych chrześcijan. Polecano również całą parafię, dzieci i młodzież; modlono się o nawrócenie i ducha pokuty dla zatwardziałych grzeszników oraz otwarcie serc na dar Bożego Miłosierdzia.

O godz. 21 w łączności z Jasną Górą odśpiewano Apel Jasnogórski, polecając Ojca Świętego opiece Matki Najświętszej. Od godz. 22 do godz. 7 rano w adoracji uczestniczyli mieszkańcy parafii według ustalonej kolejności ulic. Przez całą noc, w poszczególnych godzinach na adoracji trwało średnio 60 osób.

Wielką pomocą w dobrym przeżyciu spotkania z Chrystusem Eucharystycznym było specjalnie przygotowane oświetlenie prezbiterium, symbolizujące ogień miłosierdzia oraz odtwarzany chorał gregoriański. Jednocześnie od godz. 20 do 2 w nocy sprawowany był sakrament pokuty i pojednania, w czasie którego wiele osób skorzystało ze spowiedzi św.

Reklama

Podczas adoracji dotarła do nas wiadomość, że Ojciec Święty zapowiedział nadzwyczajny Rok Święty, poświęcony Bożemu Miłosierdziu, co jeszcze bardziej zmotywowało nas do intensywnej modlitwy w intencji Najwyższego Pasterza, oraz wypraszania Miłosierdzia Bożego dla zatwardziałych grzeszników.

W sobotę 14 marca o godz. 7 sprawowana była Eucharystia, po której kontynuowano adorację. O godz. 12 w łączności z Ojcem Świętym odmówiono modlitwę Anioł Pański, a w Godzinie Miłosierdzia Koronką do Bożego Miłosierdzia wypraszano potrzebne łaski dla całego świata. O godz. 17.30 odśpiewano Suplikację, po której wszyscy zostali umocnieni błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. O godz. 18 sprawowana była Eucharystia, która zakończyła tę inicjatywę.

W całą akcję przygotowania i przeprowadzenia tego modlitewnego czuwania zaangażowanych było prawie 100 osób, pod przewodnictwem ks. proboszcza Andrzeja Drwiły i ks. wikariusza Damiana Koniecznego. Cała inicjatywa bardzo zjednoczyła parafię, pobudziła do wysiłku, pokazując, jak wiele osób potrzebuje spotkania z Chrystusem Eucharystycznym. Mamy nadzieję, że ten 24-godzinny „święty czas” przyniesie błogosławione owoce dla całej parafii.

2015-03-26 11:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielka Brytania: uczniowie odkryli na nowo Adorację Eucharystyczną

[ TEMATY ]

adoracja

Kamil Gregorczyk

Dzień adoracji eucharystycznej we wszystkich katolickich szkołach angielskiej diecezji Nottingham zapowiedział tamtejszy biskup Patrick McKinney na 24 listopada. Przed Najświętszym Sakramentem zgromadzą się uczniowie 86 placówek oświatowych razem z rodzicami i nauczycielami.

To jedna z wielu inicjatyw poprzedzających Krajowy Kongres Eucharystyczny, który ma się odbyć w Liverpoolu we od 7 do 9 września 2018 r. Konferencja Episkopatu Anglii i Walii ma nadzieję, że będzie on czasem odnowy dla katolików Wielkiej Brytanii, w której ponad 100 lat temu, w 1908 r., zakazano procesji eucharystycznych z powodu silnych nastrojów antykatolickich.

CZYTAJ DALEJ

Co dosłownie oznacza Ewangelia o kamieniu młyńskim u szyi?

2021-09-25 17:58

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN, Family News Service

Rozważanie ks. Pawła Rytla-Andrianika do Ewangelii na 26. Niedzielę zwykłą.

1. Jak rozumieć mocne słowa Jezusa

CZYTAJ DALEJ

Abp Gallagher na Szczycie ONZ: nakarmienie głodnych to za mało

2021-09-25 15:35

Adobe Stock

W trwającym Szczycie Systemów Żywnościowych ONZ uczestniczą przedstawiciele Stolicy Apostolskiej. Abp Paul Gallagher, sekretarz ds. relacji z państwami, podczas swojego wystąpienia zaznaczył, że istnieje pilna potrzeba zintensyfikowania międzynarodowych działań na rzecz przekształcania systemów żywnościowych oraz zwalczania braku bezpieczeństwa żywnościowego i niedożywienia. „Głód jest powodem do wstydu” – powiedział duchowny.

Watykański odpowiednik ministra spraw zagranicznych przypomniał słowa Papieża Franciszka, że głód w XXI wieku jest nie tylko tragedią ludzkości, ale także prawdziwym powodem do wstydu. Konieczne jest podjęcie skutecznych działań, zamiast nieustannego formułowania deklaracji i strategii. Według Ojca Świętego, należy dążyć m.in. do wzmocnienia lokalnych gospodarek i zapewnienia ogólnodostępnej zdrowej diety, przy jednoczenym ograniczeniu marnotrawienia żywności, zrównoważeniu środowiska i poszanowaniu lokalnych kultur.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję