Reklama

Książki

Michalineum poleca nowy album papieski ze św. Janem Pawłem II

Rodzina miłością wielka

To już 10 lat, odkąd do domu Ojca odszedł papież Jan Paweł II. Oddając do rąk P.T. Czytelnika nowy album papieski, zatytułowany: „Rodzina miłością wielka”, Wydawnictwo Michalineum pragnie przypomnieć tę część troski św. Jana Pawła II o człowieka, Kościół i świat, którą jest rodzina, dom, miłość, wiara i odpowiedzialność. Ten aspekt pasterzowania naszego Ojca Świętego pięknie ujął papież Franciszek w homilii kanonizacyjnej na Placu św. Piotra. Warto przypomnieć jego słowa: „W tej posłudze Ludowi Bożemu św. Jan Paweł II był papieżem rodziny. Kiedyś sam tak powiedział, że chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny. Chętnie to podkreślam w czasie, gdy przeżywamy proces synodalny o rodzinie i z rodzinami, proces, któremu na pewno on z nieba towarzyszy i go wspiera” (27 kwietnia 2014 r.).

Wychodząc naprzeciw życzeniu św. Jana Pawła II oraz tej trosce o rodzinę Ojca Świętego Franciszka, Wydawnictwo Michalineum kontynuuje papieską serię albumową, która uobecnia nauczanie Jana Pawła II, obrazując je fotografiami ukazującymi naszego Papieża w kontekście rodziny, dzieci, młodzieży w różnych częściach świata. Ojcowska troska, z jaką św. Jan Paweł II pochylał się nad dziećmi, brał je na ręce, często podawane przez wzruszonych i szczęśliwych rodziców, nie tylko chwyta za serce, ale kieruje nasze myśli ku Bogu, bo rodzina to pomysł Bożej mądrości i miłości do człowieka.

Słowo wstępne do albumu napisał bp Jan Piotrowski – ordynariusz diecezji kieleckiej. Oto kilka jego słów ze wstępu: „Kiedy na pamięć powracają nam piękne wspomnienia o rodzinie, myślimy o naszym domu, a szczególnie o osobach nam najbliższych: mamie i tacie, i naszym rodzeństwie w osobach sióstr i braci. Biorąc do ręki album noszący tytuł «Rodzina miłością wielka», wchodzimy w przestrzeń i doświadczanie rodziny niezwykłej, tej zbudowanej na ewangelicznych wymiarach apostolskiej posługi św. Jana Pawła II. Nauczanie Ojca Świętego o rodzinie, zawarte w tysiącach wypowiedzi i niezliczonych papieskich dokumentach różnego gatunku, odczytujemy na kilkudziesięciu fotografiach stanowiących to niezwykłe wydawnictwo. Nieprzypadkowo dobrane fotografie, zapewne i takie mało znane szerszej publiczności, tworzą piękny i niewiędnący bukiet wdzięczności wobec niepowtarzalnej osoby św. Jana Pawła II, gorliwego apostoła, mężnego orędownika i obrońcy rodziny...”.

Niech słowa św. Jana Pawła II oraz ilustrujące je fotografie pomogą nam na nowo odkrywać piękno naszych rodzin i domów, w których stale odnawiane wiara, nadzieja i miłość będą źródłem opromieniającym naszą rodzinną codzienność.

Album „Rodzina miłością wielka” (format 31,5 cm x 24,5 cm, oprawa twarda, szyta i klejona, obwoluta, stron 104) można zamówić pod adresem: Wydawnictwo Michalineum, al. J. Piłsudskiego 248/252, 05-261 Marki, tel.: +48 (22) 781-14-20, faks: +48 (22) 771-36-15, e-mail: wydawnictwo@michalineum.pl, www.michalineum.pl.

2015-04-07 15:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

[ TEMATY ]

Msza św.

kalendarz

kalendarium

Karol Porwich/Niedziela

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2022 roku.

Ustalanie daty Paschy Ojcowie Soboru w Nicei (325 r.) zlecili patriarsze Aleksandrii, dlatego że miasto to słynęło z wysokiego poziomu studiów w dziedzinie astronomii. Biskup Aleksandrii miał każdego roku przekazywać dokładnie ustaloną datę Wielkanocy do Rzymu, skąd przesyłano ją pozostałym Kościołom, aby te z kolei mogły ją ogłosić w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zwyczaj ten przetrwał w Kościele aż do dnia dzisiejszego.

CZYTAJ DALEJ

Ministerstwo Sprawiedliwości sfinansowało budowę kliniki „Budzik” dla dorosłych

2022-12-08 17:37

[ TEMATY ]

klinika

Ministerstwo Sprawiedliwości

Materiał prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego zakończenia budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie

Przecięcie wstęgi podczas uroczystego zakończenia budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie

– Fundusz Sprawiedliwości, który przekazuje na to piękne dzieło środki w postaci 44 mln zł, przekazuje je w najlepsze ręce. Będą służyły ofiarom przestępstw – powiedział Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas uroczystości zakończenia budowy kliniki „Budzik” dla dorosłych.

Nowa klinika została wzniesiona tuż obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Jej budowa była możliwa dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję